Sprzedaj bilety
Nocny Kochanek

Bilety na Nocny Kochanek

Brak aktywnych terminów

Nocny Kochanek

Nocny Kochanek to muzycznie 'klasyczny' metal (heavy, trash, speed) inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach, czasami nawet autentycznych..! Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem.

„Randka w Ciemność” to trzeci studyjny album zespołu Nocny Kochanek. Grupa prezentuje kolejną porcję humoru w warstwie lirycznej, tym razem skupiając się głównie na relacjach damsko-męskich. Muzycznie, album inspirowany jest ikonami gatunku: Iron Maiden, Metallica, Blind Guardian czy Manowar. Autorem ilustracji jest ponownie Robert Adler. „Randka w Ciemność” to jego czwarta okładka wykonana dla zespołu. Nocny Kochanek występował na Przystanku Woodstock, a rok później, 3 sierpnia 2018, jako laureat Złotego Bączka przygotował widowisko muzyczne na festiwalu Pol'and'Rock (po zmianie nazwy). Jurek Owsiak przyznał, że „podczas ich koncertu pobity został absolutny rekord frekwencji”.

Obecnie Nocny Kochanek wyrusza w drugą część trasy koncertowej zatytułowaną "Trasa w Ciemność - Część 2" promującą najnowszy krążek zespołu "Radka w Ciemność".