10 największych hitów Celine Dion

Niekwestionowana diwa muzycznej sceny, ikona mody, wokalistka uwielbiana przez miliony fanów odniosła oszałamiający sukces. Wyjątkowy głos Celine Dion znany jest przez słuchaczy na całym świecie. Piosenkarka może pochwalić się ogromną liczbą nagród i wyróżnień, w tym pięcioma nagrodami Grammy. Sprzedała 250 milionów albumów, a jej piosenki niezmiennie biją rekordy popularności. Celine Dion zaśpiewa przed polską publicznością dwukrotnie – 23 maja w Łodzi i 25 maja w Krakowie. Koncerty kanadyjskiej supergwiazdy zapowiadają się niezwykle emocjonująco! Przed jednymi z najważniejszych muzycznych wydarzeń 2020 roku przypomnijmy sobie największe przeboje artystki.

My Heart Will Go On

Kto nie zna piosenki z filmu „Titanic”? Słuchając „My Heart Will Go On”, przed oczami stają pamiętne sceny z obsypanego Oscarami, hollywoodzkiego hitu z Leonardo DiCaprio i Kate Winslet w rolach głównych. Słowa do utworu napisał Will Jennings, a muzykę skomponował James Horner. Utwór po mistrzowsku zaśpiewany przez Celine Dion został nagrodzony Oscarem w kategorii „Najlepsza oryginalna piosenka filmowa”, nagrodami Grammy oraz Złotym Globem. Singel z piosenką był z kolei najlepiej sprzedającym się singlem 1998 roku. Ballada stała się wielkim przebojem. Do dziś jest jedną z najpiękniejszych i najczęściej słuchanych piosenek o miłości. Teledysk do największego hitu Celine Dion, „My Heart Will Go On”, zawiera fragmenty z filmu „Titanic” poprzeplatane scenami z udziałem piosenkarki, dającej popis swoich niezwykłych wokalnych umiejętności.

All By Myself

Utwór oryginalnie należy do amerykańskiego muzyka Erica Carmena, który podbił serca słuchaczy piosenką „Hungry Eyes”. W 1997 roku Celine Dion nagrała swoją własną wersję „All By Myself” i dodała ją do albumu „Falling into You”. Wydała ją również jako singiel i tym samym kolejny hit piosenkarki zdobył popularność na całym świecie. Przebój dotarł do 4. miejsca na liście Billboard Hot 100, stał się też numerem jeden w wielu europejskich krajach. Celine Dion chętnie śpiewa go podczas koncertów. „All By Myself” pojawia się także na wszystkich wydanych albumach typu greatest hits. Melancholijna ballada w wykonaniu Celine jest też jednym z najbardziej cenionych coverów w historii muzyki. Dlaczego? Prawdopodobnie z powodu kulminacyjnego momentu, w którym wokalistka zaczyna śpiewać mocnym, czystym głosem, a poruszające słowa utworu mogą wybrzmieć z jeszcze większą siłą.

Because You Loved Me

„Because You Loved Me” to kolejna sztandarowa kompozycja w dorobku Celine Dion. Utwór napisała Diane Warren. Wyprodukował go David Foster. Piosenka, jako numer jeden, spędziła na liście Billboard Hot 100 sześć tygodni. „Because You Loved Me” Celine Dion była nominowana do Oscara, Złotego Globu i głównych kategorii w Grammy. Ballada pełna silnych emocji znalazła się na albumie „Falling Into You” z 1996 roku. Inspiracją dla Warren, autorki utworu, był jej tata. Poprzez wzruszający tekst chciała podziękować mu za udzielone wsparcie i wszystko, co dla niej zrobił.

It's All Coming Back to Me Now

„It's All Coming Back to Me Now” jest piękną balladą o miłości napisaną przez Jima Steinmana i zaśpiewaną przez Celine Dion. Podobnie jak wcześniej wspomniane przeboje, znalazła się na albumie „Falling Into You”. Piosenka stała się wielkim hitem i klasykiem w repertuarze kanadyjskiej gwiazdy. Dotarła do 2. miejsca listy przebojów w USA i 3. w Wielkiej Brytanii. Jim Steinman, tworząc „It's All Coming Back to Me Now”, zainspirował się „Wichrowymi Wzgórzami”. Podobnie jak słynna powieść, piosenka jest pełna pasji i namiętności.

The Power of Love

„The Power Of Love” z 1993 roku była pierwszym tak potężnym przebojem Celine Dion. Szybko zdominowała listę Billboard Hot 100. To również jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów w jej dyskografii. Co ciekawe, piosenka jest coverem. Utwór w oryginalnie wykonywała Jennifer Rush. Później śpiewała go też  Laura Braningan. „The Power Of Love” Celine Dion znalazł się na albumie „The Colour of My Love”, który sprzedał się w Stanach Zjednoczonych w liczbie 6 mln, a na całym świecie – 20 mln kopii.  Utwór został nominowany do nagrody Grammy. Jest jednym z najczęściej wykonywanych przebojów Celine Dion. Teledysk do piosenki wyreżyserował Randee Nicolas.

A New Day Has Come

W tym radiowym hicie piosenkarka eksperymentowała z wokalem i brzmieniem instrumentów. Utwór został wydany w marcu 2002 i znalazł się w pierwszej dziesiątce list przebojów w Kanadzie i Europie. W Stanach Zjednoczonych pobił rekord, dlatego że przez 21 tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu listy Hot Adult Contemporary Tracks. Piosenkę napisali Aldo Nova i Stephan Moccio, a wyprodukowali ją Walter Afanasieff i Nova. Utwór słynie z podnoszącego na duchu tekstu, a sama Celine Dion ujawniła, że kojarzy go z narodzinami jej syna.

That's the Way It Is

Poprzez „That's the Way It Is” wokalistka odeszła na moment ze ścieżki ballad o miłości. Optymistyczny singiel wydany na albumie „All the Way… A Decade of Song” ma mocny tekst ożywiony silnym głosem Celine Dion. Piosenkę napisali i wyprodukowali szwedzcy producenci Max Martin i Kristian Lundin, czyli twórcy przebojów tak popularnych artystów muzyki pop, jak *NSYNC, Backstreet Boys czy Britney Spears.

To Love You More

Utwór został wydany jako singiel w Japonii, jest jednak bardzo lubiany przez słuchaczy na całym świecie. „To Love You More” dodano do specjalnych wersji albumów „The Colour of My Love” i  „Falling Into You”. Radiowa wersja utworu – krótsza i pozbawiona części partii smyczkowych – zyskała wielką popularność w Stanach Zjednoczonych. Spędziła aż 8 tygodni na szczycie listy Hot Adult Contemporary Tracks. Tekst opowiadający o kobiecie, która z pasją błaga swojego kochanka, by nie opuszczał jej dla innej kobiety, napisali David Foster and Edgar Bronfman.

Where Does My Heart Beat Now

Singiel „Where Does My Heart Beat Now” promował pierwszy, w pełni anglojęzyczny album Celine Dion, „Unison”. Został wydany w 1990 roku i odniósł wtedy umiarkowany sukces. Dotarł wówczas do 4. miejsca Billboard Hot 100. Piosenkę napisali Robert Johnson i Taylor White Rodos w 1988 roku. Później nagrała ją Celine. Istnieją trzy wersje teledysku do „Where Does My Heart Beat Now” – czarno-biała na rynek kanadyjski, kolorowa przeznaczona do promocji singla w USA oraz mieszana (składająca się z fragmentów w kolorze i czarno-białych).

Beauty and the Beast

Piosenka nagrana w 1992 roku do filmu „Piękna i Bestia” otrzymała wiele nagród i dotarła do 9. miejsca na Billboard Hot 100. Była wielokrotnie wykonywana na żywo, między innymi podczas ceremonii rozdania nagród Grammy i Oscarów. Stała się też jednym z największych hitów związanych ze światem Disneya. Na tym etapie swojej kariery piosenkarka dopiero zaczynała uczyć się angielskiego, jednak podjęła wyzwanie i zaśpiewała w duecie z Peabo Brysonem, co dało zachwycający efekt.

Do występów Celine Dion w Polsce zostało jeszcze sporo czasu, dlatego warto umilić sobie oczekiwanie, słuchając największych hitów gwiazdy. Część z nich z pewnością można będzie usłyszeć na żywo w Krakowie i Łodzi. Bilety na koncert Celine Dion są dostępne na AleBilet, sprawdź i kup już dziś.