10 Rzeczy, których Nie Wiedziałeś o Eltonie Johnie

Wielka gwiazda muzyki znów powraca do Polski. Eltona Johna usłyszymy ponownie 9 lipca 2017 roku w Operze Leśnej w Sopocie. Artysta zagra w ramach trasy koncertowej promującej najnowszy album artysty zatytułowany „Wonderful Crazy Night”. Do koncertu jeszcze parę miesięcy, dlatego specjalnie dla użytkowników portalu AleBilet prezentujemy największe ciekawostki z życia artysty.

 1. Elton John zmienił imię i nazwisko 7 maja 1968 roku. Imię przyjął po saksofoniście Eltonie Deanie, zaś nazwisko na cześć wokalisty bluesowego - Longa Johna Baldry'ego.

 2. Artysta w swojej ponad 40-letniej karierze sprzedał ponad 300 milionów nagrań, co czyni go jednym z najbardziej uhonorowanych artystów wszech czasów.

 3. 24 lutego 1998 otrzymał tytuł szlachecki od Królowej Elżbiety za osiągnięcia muzyczne i wkład w fundację charytatywną na rzecz walki z AIDS.

 4. Elton był brany pod uwagę do tytułowej roli w filmie „Superman". Angaż ostatecznie otrzymał Christopher Reeve.

 5. Artysta ma spore wymagania. Podczas koncertu w Brazylii w marcu 2013 roku zażyczył sobie specjalnego pokoju hotelowego na jego okulary, gdzie temperatura wynosiła dokładnie 16 stopni Celsjusza. Dodatkowo muzyk uwielbia kwiaty. Pokój hotelowy Eltona w Brazylii został przyozdobiony wazonami z białymi i czerwonymi różami. Jego lodówka została wyposażona w ulubione produkty artysty takie jak mleko, sok żurawinowy, woda mineralna Evian i San Pellegrino oraz wina Pinot Grigio.

 6. Elton w 1976 roku stał się właścicielem swojego ulubionego klubu Watford, a niedawno jedna z trybun stadionu została nazwana jego imieniem i nazwiskiem.

 7. W marcu 2015 roku Elton skrytykował duet projektantów Domenico Dolce i Stefano Gabbana za bycie przeciwko zapładnianiu metodą in vitro, doprowadzając do ogromnej burzy medialnej. Duet nazwał dzieci, urodzone za pomocą tej metody, „chemicznymi" i „syntetycznymi". Elton John i jego mąż mają dwójkę dzieci dzięki in vitro, dlatego muzyk zachęcał do bojkotu marki.

 8. W 2008 John został uznany trzecim najbardziej utytułowanym artystą wszech czasów według The Billboard.

 9. Muzyk rozpoczął swą karierę już w wieku 2 lat zaczynając od nauki gry na fortepianie.

 10. W 1996 roku otrzymał nagrodę Royal Academy of Music jako jedyny w historii kompozytor muzyki rozrywkowej.
  

Kiedy i gdzie kupić bilety na koncert Eltona Johna w Polsce? Sprawdź!

Bilety na koncert Eltona Johna w Polsce będą dostępne na stronie głównej artysty eltonjohn.com w przedsprzedaży. Oficjalna sprzedaż wejściówek rozpoczyna się dziś, czyli 4 listopada na stronie eventim.pl. Za bilety na koncert Eltona Johna w Polsce zapłacimy od 299 złotych do 749 złotych.

W celu zakupu, a także i bezpiecznej odsprzedaży biletów na Eltona Johna polecamy skorzystanie z serwisu AleBilet.
Kup lub sprzedaj bilet na Eltona Johna!