Elton John - 10 najpopularniejszych piosenek

Elton John w swoim dorobku artystycznym ma wiele niezapomnianych hitów. Blisko 60-letnia kariera brytyjskiego piosenkarza dobiega ku końcowi. Artysta ogłosił, że w 2020 roku zakończy działalność artystyczną i podsumuje ją tournée, na którym zagra swoje największe przeboje. Jakie utwory będą mogli usłyszeć fani m.in. w Polsce na trasie Farewell Yellow Brick Road?

Goodbye Yellow Brick Road

To tytułowy singiel z siódmego albumu studyjnego Eltona Johna. Tytuł utworu i krążka jest inspiracją do nazwania pożegnalnej trasy koncertowej wielkiego artysty i od niego zaczynamy zestawienie 10 najpopularniejszych utworów Brytyjczyka. Ballada została pozytywnie skomentowana przez krytyków, którzy opiniują ją jako tryumf wokalny Eltona Johna oraz symbol jego własnego stylu. Kawałek dotarł na szczyty list notowań w Kanadzie i USA, a w 2010 roku magazyn Rolling Stone umieścił go w rankingu 500 największych przebojów wszech czasów.

I’m Still Standing

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych dzieł Eltona Johna jest utwór pochodzący z albumu Too Low for Zero. Słysząc pierwsze dźwięki refrenu piosenki I’m Still Standing każdy fan brytyjskiego artysty doznaje gęsiej skórki. Kawałek opowiada o życiowych problemach Eltona, który mimo rzucanych kłód pod nogi nie zaprzestaje swojej działalności artystycznej. Utwór ten uznawany jest za przebłysk geniuszu Eltona Johna. Wokalista nawet złamane serce potrafił obrócić w nieśmiertelny hit.

You Gotta Love Someone

Miłość była motywem przewodnim wielu utworów zaśpiewanych przez Eltona Johna. You Gotta Love Someone to piosenka, która aż przez pięć tygodni utrzymywała się na szczycie prestiżowej listy Billboard Adult Contemporary.

Can You Feel The Love Tonight

Podobnym, a nawet jeszcze większym sukcesem cieszył się utwór Can You Feel The Love Tonight. Singiel sprzedał się łącznie w 11 milionach kopii na całym świecie, a młodsi fani z pewnością kojarzą piosenkę z kultowej już animowanej bajki Disneya „Król Lew”.

Nikita

O swoim zauroczeniu Elton John opowiadał często i chętnie. W utworze zatytułowanym Nikita muzyk dzieli się z publicznością swoją sympatią o tytułowym imieniu. Nie może jednak jej spotkać, ponieważ nie wypuszczono go z kraju. Miłosne rozterki kompozytora przekuły się w spory sukces. Piosenka dotarła do szczytu notowań większości krajów europejskich, a w Wielkiej Brytanii zajęła trzecią pozycję.Your Song

Kolejnym utworem cieszącym się ogromną popularnością jest Your Song. Piosenka pochodzi z drugiego albumu studyjnego artysty, który zatytułowano po prostu Elton John. Co prawda singiel nigdy nie dotarł do szczytu listy notowań w żadnym kraju, ale w specjalnym programie emitowanym w telewizji ITV został wybrany przez brytyjskich słuchaczy najpopularniejszym dziełem wokalisty.


Rocket Man

Piosenka, która może pochwalić się bardzo wysokimi lokatami na listach przebojów nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również w Stanach Zjednoczonych i wielu krajach europejskich. Podobnie jak Goodbye Yellow Brick Road, utwór ten pojawił się na liście 500 największych przebojów wszech czasów. Singiel napisany w 1972 roku został zainspirowany kosmicznymi podbojami człowieka. Ogromne wrażenie robi wykonanie tego utworu na żywo przez Eltona Johna podczas wielkiego koncertu w Madison Square Garden w 2000 roku.Candle In The Wind

Utwór skomponowany w 1973 roku jako hołd dla zmarłej dekadę wcześniej Marylin Monroe, a w 1997 roku został odświeżony w warstwie lirycznej z powodu tragicznej śmierci Księżnej Diany. W tamtym smutnym momencie ballada cieszyła się niezwykłą popularnością nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również na całym świecie. Charakterystyczne dla tego dzieła solo fortepianowe już na zawsze będzie kojarzyło się z tragicznymi wydarzeniami z Paryża.

Tiny Dancer

Beztroska, ciepło kalifornijskiego klimatu i błogostan został oddany w utworze Tiny Dancer. To kolejna piosenka, która zyskała zaufanie dziennikarzy prestiżowego magazynu Rolling Stone. Singiel promujący album studyjny Madman Across The Water został wydany w 1972 roku i osiągnął sprzedaż łączną sięgającą 200 tysięcy kopii, docierając do szczytu notowań w Wielkiej Brytanii i Holandii.Crocodile Rock

Inspiracją do nagrania utworu zamykającego nasze zestawienie był australijski zespół Daddy Cool. To właśnie pod wpływem jednej z piosenek tej grupy powstał kawałek Crocodile Rock. Ta zabawna piosenka duetu John i Taupin znalazła się na pierwszej pozycji prestiżowego zestawienia Billboard Hot 100.

W celu bezpiecznego zakupu, a także i łatwej odsprzedaży biletów na koncerty polecamy skorzystanie z naszego serwisu AleBilet.
Tu kupisz i sprzedasz bilety!