Florence and the Machine – 10 najpopularniejszych hitów

Florence and the Machine to istna mieszanka wybuchowa, która powstała w wyniku połączenia świetnego wokalu i charakterystycznego stylu Florence Welch z równie oryginalnym zespołem brytyjskiej artystki. Poniżej prezentujemy zestawienie dziesięciu najpopularniejszych hitów najbardziej rozpoznawalnego zespołu reprezentującego gatunek indie rock!

Florence and the Machine - początki drogi na szczyt

Początki zespołu Florence and the Machine sięgają 2006 roku i koncertowania liderki zespołu wraz z Isabellą Summers. Oficjalnie grupa została uformowana rok później, a do składu dołączono kilka kluczowych postaci, bez których brzmienie zespołu straciłoby na wartości. Na pierwszy album studyjny Florence and the Machine fani musieli poczekać niespełna dwa lata. Wówczas pod wpływem zerwania z byłym partnerem Florence Welch napisała większość materiału na płytę, która dotarła do pierwszego miejsca na liście przebojów w Wielkiej Brytanii.


Największe hity Florence and the Machine

·         Dog Days Are Over

To drugi singiel z debiutanckiego albumu grupy. Zdaniem wielu fanów jest największym przebojem zespołu. Utwór dał Florence and the Machine przepustkę do bycia gwiazdami światowego formatu i był coverowany w popularnym serialu Glee.

·         Too Much Is Never Enough

Utwór, który nie znalazł się na żadnym albumie zespołu Florence and the Machine. Grupa nagrała go specjalnie dla gry wideo Final Fantasy XV.


·         You Got the Love

Zdaniem wielu to najlepiej wykonany cover w historii. Utwór grupy The Source w wykonaniu Florence and the Machine znalazł się na pierwszym studyjnym albumie zespołu i dotarł do piątego miejsca brytyjskiej listy sprzedaży Singles Chart.

·         Spectrum

Wypełniony po brzegi emocjami utwór pochodzi z albumu Ceremonials. Piosenka była pierwszą w historii brytyjskiej grupy, która dotarła do szczytu notowania UK Singles Chart, sprzedając się w pierwszym tygodniu w ilości niespełna 65 000 egzemplarzy.

·         Shake It Out

Drugi singiel z albumu studyjnego Caremonials zdaniem liderki grupy został napisany w niecałą godzinę i opowiada o rzeczach, które w przeszłości nawiedzały Florence.

·         Cosmic Love

Opowiadający o miłości kawałek był jednym z ostatnich singli z debiutanckiego albumu zespołu Florence and the Machine. Mimo iż w Wielkiej Brytanii utwór nie zdobył ogromnej popularności, to cieszył się nią w Irlandii, Belgii oraz w Polsce.

·         Drumming Song

Idealny przykład na to, że piosenka nie musi odnieść komercyjnego sukcesu, aby stać się ulubionym utworem fanów zespołu. Spekuluje się, że jest to najlepszy kawałek, który można usłyszeć na żywo podczas koncertów Florence and the Machine.

·         No Light, No Light

Piosenka, która znalazła się na drugim albumie studyjnym zespołu, została napisana w autobusie podróżującym wraz z Florence and the Machine po Amsterdamie. Utwór znalazł się w połowie stawki notowania UK Singles Chart.

·         Ship to Wreck

To drugi singiel promujący płytę How Big, How Blue, How Beautiful. Utwór opowiada o samoniszczącej się naturze człowieka i spotkał się z bardzo przychylnymi opiniami muzycznych krytyków. Piosenka została nominowana do prestiżowej nagrody Grammy w kategorii najlepszego popowego występu w grupie.

·         Rabbit Heart (Raise it up)

Jeden z utworów, który sprawił, że zespół Florence and the Machine jest ceniony na muzycznej estradzie. Ukochany przez fanów kawałek świetnie brzmi na żywo i  jest nieodłącznym elementem każdego koncertu grupy.

W celu bezpiecznego zakupu, a także i łatwej odsprzedaży biletów na koncerty polecamy skorzystanie z naszego serwisu AleBilet.
Tu kupisz lub sprzedasz bilety!