Harry Styles – piosenki, które musisz znać – top 10

Harry Styles zdobył sławę jako frontman One Direction, jednak jego solowa kariera jest równie imponująca. Pierwszy indywidualny album wokalisty dotarł na pierwsze miejsce listy najczęściej kupowanych płyt w UK, Australii i Irlandii. Jego single szybko stawały się hitami. W czasie nadchodzącego tournée muzyk będzie promował album Fine Line. W oczekiwaniu na koncert Harry’ego Stylesa w Polsce prezentujemy największe przeboje młodego wokalisty i ciekawostki na ich temat.

Sign of the Times

Pierwsza solowa piosenka wokalisty jest wyraźnym połączeniem wpływów, jakie na artystę wywarli wybitni muzycy – Queen, Prince i The Beatles. To nostalgiczne spojrzenie w przeszłość. Tekst utworu jest dla wokalisty bardzo osobisty. Styles zawarł w słowach swoje bolączki i opowiedział o trudnych czasach, w których żyjemy. W stworzeniu ballady Harremu pomógł amerykański producent Jeff Bhasker, który znany jest ze współpracy z Kanyem Westem, Jayem Z, Alicią Keys i Markiem Ronsonem. Teledysk do piosenki został nakręcony na szkockiej wyspie Skye. Sceny lotu artysty zarejestrowano za pomocą uprzęży mocującej go do helikoptera. Harry Styles przyznał potem, że bardzo się bał podczas kręcenia tych scen, jednak przełamał się, by uzyskać tak spektakularny efekt.

Lights Up

Lights Up to enigmatyczna piosenka o wyrażaniu swojej tożsamości. Jej tekst jest pełen dwuznaczności, pozostawiając słuchaczowi pole do interpretacji. Brzmienie odsyła z kolei do soft rocka lat 70., lite disco i indie popu. Gitarowe i fortepianowe dźwięki doskonale komponują się z głosem wokalisty. Piosenka wydaje się stworzona tak, by przekraczać ograniczenia popowych utworów. Singiel trwa tylko trzy minuty, ale przez jego psychodeliczny nastrój wydaje się znacznie dłuższy. Jego teledysk łamie stereotypy i pulsuje erotyczną energią. Dzięki temu utwór wydaje się tak odmienny od boysbandowej estetyki One Direction.

Watermelon Sugar

W tej zmysłowej piosence Harry Styles snuje romantyczną opowieść. Porównuje sposób, w jaki czuje się przy swojej kochance do smaku truskawek w letni wieczór. Prawdopodobnie dziewczyną, o której śpiewa wokalista, jest modelka Camille Rowe. Para spotykała się przez rok. Wskazówką co do tożsamości kochanki miał być tytuł utworu. W wywiadzie dla „Elle” Camille ujawniła, że postapokaliptyczna powieść „In Watermelon Sugar” jest jedną z jej ulubionych książek. Tytuł książki stał się tytułem piosenki.

Kiwi

Kolejna owocowa piosenka Harry’ego Stylesa. Utwór opowiada o fame fatalle, która spodobała się wokaliście. Niestabilna osobowość kobiety sprawiła, że na całą relację padł cień. Bohaterka utworu miała wymyślać niepokojące rzeczy, by zainteresować gwiazdę One Direction, na przykład plotkę o tym, że muzyk jest ojcem jej dziecka. Wokalista przyznał, że piosenka miała być żartem, a obecnie jest jedną z jego ulubionych kompozycji. Tytuł piosenki nie pojawia się w tekście i dlatego słowo „kiwi” może odnosić się do owocu, nielota lub ludzi z Nowej Zelandii. Wielu fanów spekuluje, że Styles śpiewa o nowozelandzkiej modelce Georgii Fowler, w której miał się niegdyś kochać. Ciekawy jest teledysk do utworu. Widzimy w nim wielką bitwę na jedzenie. Aktorka Beau Gadsdon gra w klipie kobiecą wersję Stylesa.

Two Ghosts


Piosenka została stworzona kilka lat przed wydaniem debiutanckiego albumu.  Gdy tylko piosenka została udostępniona, słuchacze zaczęli sugerować, że teksty dotyczą rozpadu krótkiej relacji Harry'ego Stylesa z Taylor Swift na początku 2013 roku. Sam muzyk nie potwierdził tej informacji.

Sweet Creature

Przy akompaniamencie gitary akustycznej Harry Styles śpiewa o związku, w którym mimo kłótni i przeciwności, para nie wyobraża sobie życia bez siebie. Muzyk stworzył utwór razem z Kidem Harpoonem, częstym współpracownikiem Florence Welch. Angielska piosenkarka i autorka tekstów napisała razem z nim Shake It Out i Never Let Me Go. Styles zapytany, czy Sweet Creature dotyczy kogoś konkretnego, muzyk przyznał, że tak, ale odmówił podania dalszych szczegółów na temat tożsamości tej osoby. Jest to więc kolejna kobieta, o której poprzez swoją piosenkę opowiada wokalista.

Carolina

W bluesowym utworze Harry Styles śpiewa o „dobrej dziewczynie”, która ma korzenie w dwóch amerykańskich stanach – Karolinie Północnej i Południowej. Tytuł piosenki pochodzi właśnie od tego wersu. Po tym, jak muzyk stwierdził, że imię dziewczyny z utworu jest zawarte gdzieś w tekście, media podały, że najprawdopodobniej mowa o fance o imieniu Townes, z którą artysta został sfotografowany przed 3 laty. Piosenka powstała jako ostatnia z debiutanckiego albumu i miała być jego idealnym dopełnieniem.

Ever Since New York

Smutna piosenka na temat tęsknoty i straty opowiada o niezdolności pójścia naprzód z kimś, na kim nam zależy. Niektórzy fani spekulują, że Styles śpiewa tu o Taylor Swift, z którą związany był gwiazdor. Zauważono kilka podobieństw do utworu piosenkarki Welcome to New York. Ponadto amerykańskie miasto jest miejscem, w którym odbywały się pierwsze randki pary. Krytycy muzyczni zwrócili uwagę na podobieństwo między gitarowym riffem z utworu a tym pochodzącym z Baby Blue Badfinger z 1971 roku.

From The Dining Table

Harry Styles zapowiedział swój debiutancki album solowy dwiema balladami zaczynającymi się na korytarzu, a kończącymi przy stole. Ta piosenka jest najcichszym i najbardziej introspektywnym momentem płyty. Były członek One Direction opisuje w niej swój ból na widok kochanki spotykającej z kimś innym.

Meet Me in the Hallway

Harry Styles rozpoczął swój debiutancki album solowy prośbą do dziewczyny, która go opuściła. Muzyk śpiewa o tym, że jest rozdarty przez działania kochanki. W refrenie przyznaje, że zawsze będzie na nią czekać. W psychodelicznym utworze artysta gra na omnichordzie, elektronicznym instrumencie wynalezionym w latach 80.

Piosenki Harry’ego Stylesa opowiadają o miłości, poczuciu straty i minionych relacjach. Są bardzo szczere i autobiograficzne, zamykają w sobie cząstkę artysty, który dzieli się swoimi doświadczeniami.

Bilety na koncert Harry’ego Stylesa w Polsce, na którym gwiazdor zaśpiewa piosenki z krążka Fine Line, są dostępne w sprzedaży na stronie alebilet.pl, kliknij i kup już teraz!