Lista przebojów 2018 - co koniecznie musisz dodać do swojej playlisty

Rok 2018 już za nami. Muzycznie z pewnością można go zaliczyć do udanych. Hity Dua Lipy, powrót Ariany Grande czy też sukcesy polskich wykonawców na międzynarodowej scenie. Zobacz 10 utworów minionego roku, które powinny znaleźć się na Twojej playliście!

Te utwory rozpoznacie po jednej nutce

Tradycyjnie już największe światowe hity minionego roku swoją popularność zdobywały głównie w okresie wakacyjnym. Ten zdominowała Dua Lipa. Brytyjska wokalistka bardzo solidnie rozpoczęła 2018 rok utworem IDGAF, jednak prawdziwym hitem wakacji okazała się piosenka One Kiss, nagrana w duecie z Calvinem Harrisem, jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów muzycznych.

2018 rok do udanych może zaliczyć także Luis Fonsi. Portorykański piosenkarz za sprawą utworu Despacito zawładnął wszelkimi notowaniami list przebojów w 2017 roku. Blisko 6 miliardów odsłon w serwisie YouTube musi robić wrażenie na każdym. Swój sukces próbował powtórzyć utworem Calypso. Ten zebrał nieco ponad 260 milionów odtworzeń, jednak z pewnością tego lata był nucony przez każdego fana muzyki zagranicznej.

Fonsi w minionym roku współpracował z grupą muzyczną Clean Bandit, jednak brytyjski zespół znalazł się na liście najpopularniejszych przebojów dzięki duetowi z Demi Lovato. Tak powstał utwór Solo, najczęściej sprzedawany singiel w Wielkiej Brytanii.


Na wyspach najczęściej sprzedawany był utwór zespołu Clean Bandit, natomiast Hiszpanię całkowicie zdominował Alvaro Soler. Dwa lata po świetnie przyjętym na całym świecie kawałku Sofia, muzyk już w marcu nagrał mocnego kandydata do miana hitu lata 2018. Utwór La Cintura przypadł do gustu słuchaczom w wielu krajach, a sam Alvaro Soler doczekał się remiksu od znanego rapera Flo Ridy.

Ariana Grande i Sylwia Grzeszczak – powroty w wielkim stylu

Muzyczny rok 2018 zostanie w pamięci również fanom talentu Ariany Grande. Wokalistka wróciła do świata muzyki po przerwanej trasie koncertowej w 2017 roku. Zamach terrorystyczny, dokonany po koncercie piosenkarki w Manchesterze z pewnością pozostawił swój ślad w psychice 25-latki. Można to zauważyć dokładnie analizując między innymi tekst piosenki No Tears Left To Cry. To właśnie za sprawą tego utworu artystka przerwała swoje czteromiesięczne milczenie. Jak się okazało, singiel z miejsca okazał się prawdziwym hitem. Zdobył on szczyty list przebojów nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w Wielkiej Brytanii i w Polsce, a Ariana Grande została mianowana najbardziej wpływową kobietą roku 2018 przez prestiżowy magazyn Billboard, który przez wiele tygodni gościł wokalistkę na pierwszym miejscu swojego zestawienia przebojów HOT 100.

Mówiąc o powrotach w wielkim stylu, nie możemy również zapominać o polskim przemyśle muzycznym. Podróż poślubna i urlop macierzyński sprawiły, że przez pewien czas Sylwia Grzeszczak nie była obecna w polskim showbiznesie. Równo 10 lat od premiery pierwszego albumu nagranego w duecie z Liberem, świeżo upieczone małżeństwo postanowiło nagrać wspólny utwór. Dobre myśli zostały opublikowane wiosną minionego roku i ponownie otworzyły przed Sylwią Grzeszczak bramy do szczytów list przebojów oraz występów na największych festiwalach w Polsce.

Polski rynek muzyczny nadal niezwykle ciekawy

Sporo ciekawego działo się również na krajowym podwórku. Jedną z najjaśniejszych postaci z pewnością była Margaret. Piosenkarka urodzona w Stargardzie Szczecińskim już na początku roku nagrała utwór zatytułowany In My Cabana. Jak się okazało, piosenka była popularna nie tylko w Polsce, ale również za granicami naszego kraju. Margaret wraz ze swoim hitem zajęła wysokie siódme miejsce w finale szwedzkiego Melodifestivalen.

Ta sama wokalistka kilka miesięcy później ponownie skradła serca słuchaczy. Tym razem za sprawą utworu Byle Jak, który został wyróżniony tytułem Przeboju Lata radia RMF FM. Zresztą Margaret została wybrana najlepszym polskim wykonawcą 2018 roku w prestiżowym plebiscycie MTV Europe Music Awards. Ten rok zdecydowanie należał do niej! Oprócz Margaret latem 2018 roku dosłownie każde źródło muzyki w naszym kraju zapętlało utwór Tamagotchi duetu Taconafide.

Równie często można było usłyszeć powracającego po trzech latach na szczyty list przebojów Dawida Podsiadło. Triumfator programu X Factor rozbił muzyczny bank za sprawą piosenki Małomiasteczkowy, która promowała hitowy album o tym samym tytule.