Najlepsze letnie koncerty 2019 w Polsce

Na fanów muzyki w okresie wakacyjnym czeka mnóstwo występów, których nie można przegapić! Przed polską publicznością wystąpią największe zagraniczne gwiazdy ostatnich lat, ale również repertuar rodzimych artystów jest godny naszej uwagi. Podpowiadamy, na jakie koncerty warto wybrać się latem 2019 roku.

Na wszystkie koncerty bilety kupicie na AleBilet!

Festiwale i trasy koncertowe – mocny początek wakacyjnego rozkładu

Chyba żaden fan muzyki nie wyobraża sobie letniego sezonu bez licznych festiwali i tras koncertowych zrzeszających największe gwiazdy w jednym miejscu. Od kilku lat prawdziwą inauguracją sezonu letniego jest Open’er Festival. Jego początek zaplanowano na 3 lipca, a ostatnie koncerty zostaną zagranie 6 lipca. Tradycyjnie już gdyński festiwal może pochwalić się bardzo bogatym line-upem. Na scenie głównej wystąpi między innymi Travis Scott, The Strokeres, Greta van Fleet, Swedish House Mafia oraz Lana Del Rey. Międzynarodowej sławy headlinerzy to nie jedyna atrakcja tegorocznego Open’era. Wśród artystów na innych wystąpią: G-Eazy, Rudimental, Sokół, Kodaline, Rosalię czy Cool Kids of Death.  

Zaledwie tydzień po zakończeniu Open’era swoją premierę będzie miała kolejna edycja trasy Męskie Granie. Inaugurację koncertów sponsorowanych przez Żywca zaplanowano na 13 sierpnia 2019. Wówczas na scenie głównej w Poznaniu pojawi się Bitmania, Sokół, Tomasz Organek oraz Katarzyna Nosowska. Kolejne koncerty tegorocznej trasy będą się odbywać co siedem dni, a na rozkładzie oprócz stolicy Wielkopolski znalazły się również miasta, takie jak Kraków, Gdynia, Wrocław, Katowice, Warszawa i Żywiec. Cechą wyróżniającą Męskie Granie od konkurencyjnych tras jest zróżnicowana obsada. Na każdym koncercie spotkamy inny zestaw rodzimych gwiazd, jednak za każdym razem będziemy mieli do czynienia ze ścisłą czołówką polskiego przemysłu muzycznego. Oprócz wykonawców z premierowego koncertu w Poznaniu, na scenach głównych będziemy mogli usłyszeć także: Krzysztofa Zalewskiego, Darię Zawiałow, Korteza, Marię Peszek, Lecha Janerkę, Lao Che, Mroza i rapera O.S.T.R..

Już w trakcie trwania trasy Męskiego Grania rozpocznie się jeden z największych festiwali muzycznych w tej części Europy. Organizowany przez fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2019 roku tradycyjnie już w Kostrzynie nad Odrą. O sile tegorocznego line-upu wydarzenia będą stanowiły grupy muzyczne. Na scenach dawnego Woodstock’a będzie można zobaczyć między innymi Kult, Black Stone Cherry, Prophets of Rage, Parkway Drive czy Crystal Fighters i Skunk Anansie.  

Stadion PGE Narodowy, czyli letnia stolica muzyki

Plenerowe festiwale i trasy koncertowe to jednak zaledwie część letniej oferty, która czeka na polskich fanów muzyki. Tego lata prawdziwą stolicą muzycznych wydarzeń będzie stadion PGE Narodowy w Warszawie. Już 12 lipca 2019 roku blisko 50 000 osób będzie podziwiało powrót do naszego kraju jednego z najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie. Bon Jovi wystąpi w Polsce w ramach triumfalnej trasy koncertowej, która swoje przystanki miała już w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Kanadzie, Argentynie, Chile oraz Japonii i Australii.  

W tym samym miejscu jednak 20 lipca 2019 roku, swój najnowszy album będzie promowała Pink. Amerykańska wokalistka o swojej trasie koncertowej poinformowała fanów w dość nietypowy sposób. Pink zamieściła film na Instagramie, podczas którego rozmawia ze swoim gitarzystą o tym, że tego lata odwiedzą największe miasta w Europie. Justin Derrico będzie towarzyszył piosenkarce we wszystkich koncertach, a tournée Beautiful Trauma Tour z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. Zarówno dla Pink, jak i dla jej fanów.

Legenda heavymetalu poruszy Polskę

Na warszawskim stadionie PGE Narodowy tego lata wystąpi także Metallica. Zdecydowany lider w branży światowego heavymetalu przed polską publicznością zaprezentuje się 21 sierpnia 2019 w ramach europejskiej części trasy WorldWired Tour. Grupa z Los Angeles regularnie odwiedza nasz kraj i za każdym razem pozostawia za sobą masę niesamowitych emocji. W poprzednim roku podczas występu na krakowskiej Tauron Arenie Metallica zaskoczyła polskich sympatyków i zdecydowała się na wykonanie hitu zespołu Dżem. Wehikuł Czasu zagrany przez legendarną grupę ucieszył każdego widza pod sceną.

Nie samą Warszawą człowiek żyje, gorąco będzie także w Gdańsku

Wszystko za sprawą Malumy. Kolumbijski piosenkarz po raz pierwszy rozegra koncert przed polską publicznością. Trasa koncertowa promująca album 11:11 zawita do gdańskiej ERGO Areny już 27 czerwca 2019 roku. Podczas występu z pewnością będziemy mogli usłyszeć utwory z albumu F.A.M.E, którzy przyniósł Malumie rozgłos w Europie i Stanach Zjednoczonych. Wokalista uznawany jest za największy talent kolumbijskiej muzyki, a na swoim koncie ma już współpracę z Shakirą, Madonną, Rickym Martinem czy Lil Pumpem.