„Śpiewający aktor” – Paweł Domagała – jak to się zaczęło

Prolog

Paweł Domagała to aktor, znany z ról w „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” czy „Gotowi na wszystko. Exterminator”, a także serialu „O mnie się nie martw” oraz wielu sztuk wystawianych przez Teatr Dramatyczny w Warszawie czy Teatr Kwadrat. Bez względu, czy widzimy go na srebrnym, czy złotym ekranie, na deskach teatru lub kabaretu, nieustannie wzbudza same pozytywne emocje, tworząc barwne i zabawne kreacje.
Z inną, lecz nie mniej pozytywną reakcją fanów spotkał się jego pierwszy singiel „Jestem tego wart”, ale rekord popularności i serca Polaków skradł najnowszy „Weź nie pytaj” promujące płytę „1984”, której premiera zaplanowana jest na listopad tego roku. Utwory, jakie serwuje nam Paweł, są ambitne i uczuciowe, ale jednocześnie lekkie i nastrajające dobrą energią. Nie dziwi więc prawie 50 milionów wyświetleń na YouTube oraz 3. miejsce w zestawieniu Air Play TOP.

Akt I

W 2009 roku powstał zespół Ginger. Wokalistą z gitarą akustyczną był Paweł, za instrumenty klawiszowe odpowiadał Igor Przebindowski, za kontrabas i gitarę basową Wojciech Król, a za perkusję Fryderyk Młynarski. To był początek marzeń o własnej płycie.
Siedem lat później ukazał się solowy singiel „Jestem tego wart”, a następnie debiutancki album studyjny, pod tytułem „Opowiem ci o mnie”, którego premiera odbyła się 18 listopada 2016.
Sam Paweł Domagała nie spodziewał się tak dużego sukcesu, początkowo nie planował nawet wiązać się z żadną wytwórnią płytową. Dopiero gdy wraz ze współpracownikiem Łukaszem Borowieckim, zauważyli, że praca nad płytą znacznie przewyższa ich możliwości finansowe i przerasta prawnie, decydowali się zaufać Michałowi Wardzale i Mystic Production. Dla Pawła ważne było, aby jego muzyka przekazywała uczucia i mógł się w niej wyrażać, chciał, aby producenci uwierzyli w jego pomysł.

Akt II

Wydanie płyty okazało się punktem zwrotnym w rozwoju kariery muzycznej. Sam Paweł nie spodziewał się tak wielkiego sukcesu, co doskonale obrazuje filmik wideo, jaki umieścił na swoich kanałach social media. Była to jego reakcja na, to kiedy pierwszy raz zobaczył własną płytę w Empiku. Samo wydarzenie komentował w wywiadzie dla Afisz Teatralny, jako coś nie do opisania i nieporównania z żadnym innym uczuciem, może z wyjątkiem otrzymania Oscara.

Aktor zdaje się wciąż być zaskoczonym swoim sukcesem i wyprzedanymi biletami na kolejne koncerty. Jego rzesza fanów powiększa się z każdym nowym utworem i świetnym występem. Debiutancka płyta pokryła się podwójnym złotem, a promujące ją tournée, musiało zostać powtórzone, ze względu na prośby publiczności.

Epilog

Nie śpiewający aktor, lecz muzyk i aktor. Paweł Domagała świadomie odcina się od takiej etykietki, aby nie uważano, że na fali popularności chce się dorabiać z kolejnego źródła. Nie jest również entuzjastą szeroko rozumianej piosenki aktorskiej i śpiewanych spektakli (z wyjątkiem Exterminatora). Jest dla niego ważne, aby równie dużo energii wkładać w obydwie swoje miłości. Podkreśla, że gdy śpiewa, jest muzykiem, a gdy gra jest aktorem. Uważa, że łączenie jednego i drugiego działa na niekorzyść i obie aktywności tracą na jakości. Jedyne, co różnicuje jego funkcjonowanie w tych dwóch sferach jest to, że w branży muzycznej, w przeciwieństwie do aktorskiej, nie zna ważnych osobistości dziennikarskich i producentów.