Sell tickets

Arena Gliwice, Gliwice - tickets

Arena Gliwice to jeden z największych i najnowocześniejszych obiektów przeznaczonych do organizacji wydarzeń rozrywkowych i sportowych. Nieopodal znajdują się liczne boiska, hale sportowe, kryte pływalnie, kąpieliska, korty tenisowe, kryte lodowisko oraz ścianki wspinaczkowe. W pobliżu Areny zlokalizowana jest też Palmiarnia Miejska, atrakcja gromadząca kilka tysięcy tropikalnych roślin.

Halę sportowo-widowiskową otwarto w 2018 roku. Chociaż Arena Gliwice to stosunkowo nowy obiekt, powstał w miejscu dawnego stadionu XX-lecia. Odbywały się tam imprezy sportowe i rozrywkowe. Początkowo Arena Gliwice miała nazywać się Halą Podium, lecz porzucono ten pomysł. Obecny projekt hali jest dziełem Perbo Group. Arena Gliwice dzieli się na Arenę Główną (łącznie 17 178 miejsc) oraz Małą Arenę z 1092 miejscami siedzącymi na trybunach i 2268 stojącymi na płycie.

Pierwszym wydarzeniem w obiekcie był bieg kobiet Zawsze Pier(w)si związany z profilaktyką raka piersi. Kolejną dużą imprezą okazała się A State of Trance, na której wystąpiły gwiazdy muzyki trance, w tym holenderski DJ Armin van Buuren. Do tej pory w Arenie Gliwice odbyły się liczne koncerty i wydarzenia sportowe. Na scenie wystąpiły takie gwiazdy jak Slayer czy Jimek. Arena Gliwice zasłynęła też jako miejsce, w którym zorganizowano Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Warto wiedzieć, że przy obiekcie działa ciekawy projekt Nasza Arena. Zrzesza on mieszkańców Gliwic i okolic, którzy mogą wspólnie spędzać czas na zajęciach tanecznych, spotkaniach dla fanów gier planszowych oraz wieczorach stand-up.