Sprzedaj bilety

Tauron Arena Kraków, Kraków - bilety

Krakowska Tauron Arena, potężna hala widowiskowo-sportowa, działa od niedawna, bo otwarto ją dopiero w 2014 roku. Od tego czasu jednak w przestrzeni hali odbyło się mnóstwo emocjonujących wydarzeń sportowych, kulturalnych i religijnych. Na scenie pojawiały się sławne osobistości z całego świata, przyciągając każdorazowo wielotysięczną publiczność. Obecnie Tauron Arena stanowi największe centrum imprez masowych w Krakowie, jest też największym tego typu obiektem w Polsce.

Sponsorem tytularnym hali jest Tauron Polska Energia S.A., stąd jej nazwa. Głównymi projektantami budowli są architekci spółek Perbo-Projekt oraz Modern Construction Systems. Konstrukcja hali – kształt kopulastego dysku – pozwala zmieścić nawet do 22 tysięcy osób. Dzięki trybunom mobilnym przestrzeń wewnątrz może się zmieniać w zależności od potrzeb, co umożliwia organizowanie imprez różnego rodzaju. Halę wyposażono także w rozbudowane instalacje multimedialne – ekran w technologii LED i specjalne nagłośnienie.

Do tej pory na Tauron Arenie odbyły się koncerty muzyczne takich gwiazd, jak Elton John, Queen, Scorpions, Katy Perry, Justin Bieber i wiele innych. Grają tu zarówno zespoły rockowe, jak i znani artyści pop. Na hali organizuje się także inne wydarzenia – regularne konferencje, targi, zawody. Widzowie z całej Polski i nie tylko zjeżdżali się na mistrzostwa piłki ręcznej, siatkówki i hokeja na lodzie. Tauron Arena została przystosowana do kilkudziesięciu dyscyplin sportowych. Ale to nie wszystko – tutaj także miało miejsce spotkanie papieża Franciszka z wolontariuszami Światowych Dni Młodzieży. Bez wątpienia jeszcze niejedna ciekawa impreza czeka krakowską Tauron Arenę.