Alan Walker - 10 najpopularniejszych piosenek

DJ urodzony w 1997 roku przebojem wkradł się do świata muzyki i na czołówkach list przebojów rozgościł się na dobre. Alan Walker mimo młodego wieku osiąga sukcesy, o których wcześniej tylko marzył. Jego najpopularniejszy utwór w serwisie YouTube wyświetlono już ponad dwa miliardy razy. Zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem dziesięciu najpopularniejszych produkcji Norwega.

Fade, czyli solidne fundamenty pod karierę

Kariera młodego DJ-a rozpoczęła się w lipcu 2012 roku. Wówczas za namową fanów zaczął publikować swoją muzykę w sieci. Na swój debiutancki singiel musiał poczekać kolejne dwa lata. Za pośrednictwem wytwórni NoCopyrightSounds światło dzienne ujrzała produkcja Fade. Możliwość swobodnego udostępniania utworu bez obawy o zablokowanie związane z prawami autorskimi przyniosło spory rozgłos Alanowi Walkerowi. Melodię wyświetlono 368 milionów razy w serwisie YouTube, a w Spotify odtworzyło ją blisko 100 milionów użytkowników. Fade spory sukces odniosło także na portalu SoundCloud, gdzie młody Norweg rozpoczynał swoją przygodę z miksem muzyki.

Faded

Rok później producent działając już na własnym kanale YouTube, udostępnił zremasterowaną wersję swojego pierwszego singla. Faded osiągnęło jeszcze większą popularność – ponad dwa miliardy odtworzeń na YouTube uplasowały utwór w zestawieniu najpopularniejszych filmów, a produkcja znalazła się na szczycie list przebojów w większości krajów europejskich. Bez problemu podbiła także listy iTunes i Spotify, gdzie można ją znaleźć w rankingu najchętniej słuchanych utworów na świecie.

Alone

Magiczną barierę miliarda odtworzeń w serwisie YouTube próbuje sforsować również utwór Alone. Singiel z debiutanckiego albumu Alana Walkera został opublikowany w grudniu 2016 roku i do dzisiaj wyświetlono go 844 miliony razy.

The Spectre

Mniejszą, ale nadal bardzo imponującą liczbę wyświetleń zebrał utwór The Spectre. Produkcja ukazała się w sieci w 2017 roku, jako przeróbka melodii wykonanej przez Walkera kilka lat wcześniej. Zadedykowany najwierniejszym fanom muzyka teledysk zanotował nieco ponad 550 milionów odtworzeń.

Sing Me to Sleep

Bardzo podobnymi statystykami może pochwalić się Sing Me to Sleep. Opublikowany rok wcześniej utwór wyświetlono 508 milionów razy.

All Falls Down

Projekt #WorldOfWalker udowadnia tylko, że Alan Walker to jeden z najlepszych producentów muzycznych na świecie. Utwór All Falls Down, który zapoczątkował trylogię, uzbierał 162 miliony wyświetleń na YouTube. Ponad 100 milionów odtworzeń więcej uzbierała kontynuacja projektu, Dark Side.

IgniteStawiając pierwsze kroki w muzycznym świecie, Alan Walker nie ukrywał inspiracji swoim rodakiem, norweskim producentem K-391. W maju 2018 roku drogi dwóch najpopularniejszych DJ-ów w Europie złączyły się w jedną, zatytułowaną Ignite. Teledysk do utworu odtworzono 186 milionów razy.

Tired

Nieco mniejsze statystyki (123 miliony) osiągnął utwór Tired. Dlaczego był on przełomowy dla twórczości Walkera? Po raz pierwszy młody Norweg nawiązał współpracę z wokalistą, którym był Gavin James.

Force

W kwietniu 2015 roku jednocześnie na kanale Alana Walkera oraz NoCopyrightSounds został opublikowany utwór Force. Zebrał on odpowiednio 131 milionów i 101 milionów odtworzeń.

W celu bezpiecznego zakupu, a także i łatwej odsprzedaży biletów na koncerty polecamy skorzystanie z naszego serwisu AleBilet.
Tu kupisz lub sprzedasz bilet