Metallica - 10 najpopularniejszych piosenek

Metallica to jeden z najbardziej dochodowych i popularnych zespołów muzycznych na świecie. Przez blisko 40 lat działalności grupa wydała 12 albumów studyjnych, a nakład sprzedanych płyt zespołu tylko w USA przekroczył 100 milionów oficjalnych kopii. Zapraszamy do zestawienia 10 najpopularniejszych utworów amerykańskiego zespołu heavymetalowego z Los Angeles.

Sprawdź też AC/DC - TOP 10 piosenek

Nothing Else Matters

Rzadko który wokalista lub zespół muzyczny może pochwalić się kilkoma utworami, których liczba wyświetleń w serwisie YouTube przekroczyła magiczną barierę 100 milionów. Metallica na swoim koncie ma trzy takie piosenki, a wszystkie pochodzą z tak zwanego The Black Album, który do oficjalnej sprzedaży trafił zatytułowany jako Metallica. To właśnie na tym krążku znalazła się pozycja Nothing Else Matters. Trzeci singiel z tej płyty zebrał ponad 505 milionów odsłon w najbardziej popularnym serwisie wideo, co czyni go najczęściej odtwarzanym heavy metalowym utworem.

Enter Sandman

Nieco gorszym, ale nadal bardzo imponującym wynikiem może pochwalić się piosenka Enter Sandman. Odtworzono ją ponad 300 milionów razy. Nic dziwnego, skoro sam teledysk do tego utworu w 1992 roku zdobył laur prestiżowego konkursu MTV Video Music Awards.

The Unforgiven

Najmniejszą liczbę wyświetleń spośród utworów, które przebiły magiczną setkę, zebrał kawałek The Unforgiven. Blisko siedmiominutowa ballada rockowa utrzymana w smutnym klimacie odtworzona została 239 mln razy.Master of PuppetsTo tytuł singla promującego album o tym samym tytule, który został nagrany przez amerykański zespół w 1986 roku. Co prawda piosenka nie posiada setek milionów wyświetleń w serwisie YouTube, ale może pochwalić się innym rekordem. Według danych z marca 2014 roku kawałek ten zagrano aż 1 500 razy podczas koncertów na żywo. Piosenka opowiada o narkotykach i ich negatywnym wpływie na organizm człowieka, a przez wielu uznawana jest za najlepszą kompozycję gatunku. Z podobnymi opiniami zderza się inny utwór z tego albumu - Orion.

Orion


W przypadku Orion ogromne zainteresowanie wśród fanów nie przełożyło się jednak na ilość wykonań na żywo. Instrumental zagrano ledwie 56 razy i uznano, że nie pasuje do koncertowego repertuaru Metalliki. Szkoda, ponieważ ta kompozycja to 8 minut i 28 sekund metalowego piękna.

Seek and Destroy


Pewnie nieraz słyszeliście stwierdzenie, że Metallica skończyła się na albumie Kill’em All. Śmiało można stwierdzić, że to jeden z najbardziej docenianych krążków tego legendarnego zespołu. Z ogromną aprobatą publiczności spotkał się również utwór Seek and Destroy, pochodzący z tej właśnie płyty. Piosenka ukazuje prostotę i młodzieńczy gniew grupy, a największym uznaniem wśród odbiorców cieszy się gitarowy riff. Przez wielu uznawany za najlepszy w historii heavy metalu.

One


Ilość zdobywanych nagród i wyróżnień przez zespół Metallica z pewnością nie może szokować nikogo. W końcu mamy do czynienia z jedną z najpopularniejszych i najbardziej dochodowych grup muzycznych w historii. Pierwszą prestiżowa nagrodę Grammy zespół z Los Angeles zdobył w 1990 roku za sprawą utworu One, który najpierw został nominowany do kategorii Best Metal Performance, a potem zdobył jej Laur. Utwór pochodzi z płyty ...And Justice for All i zebrał ponad 116 mln wyświetleń w serwisie YouTube.

Stone Cold Crazy

Osiągnięcie to udało się powtórzyć rok później, a laur w tej samej kategorii przypadł tym razem kawałkowi Stone Cold Crazy. Ostatni raz główną nagrodę w tym plebiscycie Metallica zgarnęła w 2008 roku. Grupa znów triumfowała w kategorii Best Metal Performance, jednak tym razem udało się to dzięki utworowi My Apocalypse.

Until It Sleeps

Kunszt Metalliki nie tylko na poziomie wokalnym doceniło również MTV. W prestiżowym plebiscycie MTV Video Music Awards zespół z Los Angeles został laureatem głównej nagrody w 1996 roku. Na wyróżnienie zasłużył teledysk do kawałka Until It Sleeps, który pochodzi z płyty Load nagranej w tym samym roku. Całość produkcji jest utrzymana w charakterystycznych mrocznych klimatach.

W celu bezpiecznego zakupu, a także i łatwej odsprzedaży biletów na koncerty polecamy skorzystanie z naszego serwisu AleBilet.
Tu kupisz lub sprzedasz bilety!