Za co kochamy Bruna Marsa?

Bruno Mars, jeden z najlepszych muzyków wszech czasów wystąpi 27 maja 2017 w Tauron Arenie Kraków. Z tej o to okazji redakcja AleBilet postanowiła przybliżyć nieco życie i karierę tego niezwykłego arysty. Jego po prostu nie da się nie kochać!

Za czerpanie inspiracji od najlepszych

Od wczesnych lat Bruno zafascynowany był światem muzycznym. Jego idolami był przede wszystkim Michael Jackson oraz Elvis Presley. Bruno Mars uwielbiał wcielać się w piosenkarzy. Już od najmłodszych lat zaczął występować jako mały Elvis w różnych produkcjach m.in. w wieku 4 lat wystąpił w magazynie MidWeek jako mały Elvis, a w wieku 6 pojawił się gościnnie w filmie "Miesiąc miodowy w Las Vegas" również w roli małego Elvisa. Już od dziecka Bruno koncertował z zespołem swojego ojca (The Love Notes) aż pięć razy w tygodniu. Za sprawą tych występów zasłynął na całej wyspie ze swojej fascynacji osobą Presleya, a także i niezwykłej energii scenicznej.

Za determinację i realizację swoich marzeń

Po ukończeniu szkoły średniej President Theodore Roosevelt High School, młody, 17 letni Bruno przeprowadził się z Hawajów do Los Angeles. LA oferowało większe możliwości dla uzdolnionego, młodego muzyka. Na miejscu Mars dołączył do grupy The Smeezingtons, z którą produkował utwory dla innych artystów.

Za pseudonim

Wszyscy zapewne się zastanawiają dlaczego Bruno Mars? Imię Bruno pochodzi od Bruna Sammartino. Ojciec Marsa twiedził, że chłopiec przypomina słynnego, włoskiego wrestlera. A Mars? Bruno Mars ma duże poczucie humor na własny temat. Jak sam twierdzi: "Czułem, że nie mam w sobie nic wyjątkowego i atrakcyjnego. W dodatku wiele dziewczyn mówiło mi, że jestem nie z tego świata, więc pomyślałem, że chyba jestem z Marsa”.

Za miłość do swojej dziewczyny

Bruno Mars jest ze swoją dziewczyną oficjalnie od 2012 roku, a nieoficjalnie od 2011. Wybranka jego serca to 34 letnia Jessica Caban. Po roku znajomości zamieszkali wspólnie w jednym apartamencie. Jessica Marie Caban jest amerykańską aktorką i modelką, brała udział także w amerykańskim show Model Latina, gdzie w pierwszej edycji zajęła pierwsze miejsce.

Za muzyczną wszechstronność

Twórczość Marsa to mieszanka wybuchowa. Przede wszystkim wiele czerpie od swoich idoli takich jak Elvis, Michael Jackson, Prince czy The Police. Mars miesza różnorodne style i gatunki muzyczne - od R&B przez pop, rock soul, hip-hop, a nawet reggae. Był także wielkim fanem artystów R&B takich jak Keith Sweat, Jodeci i R. Kelly, a także i klasycznego rocka, czyli Led Zeppelin, The Beatles, czy dzwięków z lat 50 i Motown. Z tej mieszanki inspiracji powstają niepowtarzalne, ale też jakby już nieco zasłyszane utwory, dzięki czemu łatwo wpadają w ucho. Jon Caramanica z The New York Timesa określił Marsa jako „jednego z najbardziej wszechstronnych wokalistów popowych naszych czasów”.

Za piosenkę Billionaire I Nothin' On You

Mimo iż nie był głównym wykonawcą tych utworów, to właśnie nimi zasłynął szerszej skali odbiorców jako piosenkarz. Do tej pory był głównie producentem hitów. Bruno oprócz tego był współautorem tych dwóch singli, chociaż naszym zdaniem całkowicie przyćmił w nich główną gwiazdę, czyli Travie'ego McCoya.

Za to, że wszystko czego się dotknie zamienia w złoto

Przed karierą solową Bruno Mars był cenionym producentem muzycznym. Stworzył piosenki m.in. dla Alexandry Burke, Travie'ego McCoya, Adama Levine’a, Brandy, Sugababes, Seana Kingstona oraz Flo Ridy. Jest również jednym z autorów tekstów popularnych utworów, m.in.: „Right Round” Flo Ridy, „Wavin' Flag” K'naana, „Under” Alex Hepburn, „Fuck You!” Cee Lo Greena oraz „Uptown Funk” Marka Ronsona.

Za mini debiutancki album

Ten minialbum został wydany przed oficjalnym debiutem. Liczący zaledwie kilka piosenek, stał się ogromnym sukcesem. Premiera albumu miała miejsce 11 maja 2010 roku. „It's Better If You Don't Understand" uplasował się na 99. miejscu zestawienia Billboard 200 i promowany był przez singel: „The Other Side” z gościnnym wokalem Cee-Lo Greena i B.o.B.

Przedsprzedaż biletów startuje 25 listopada o godzinie 10.00 na stronie Livenation.

Ceny biletów:
Golden Circle - 249 zł
Płyta - 199 zł
Trybuny Premium - 330 zł
Trybuny kat. I - 249 zł
Trybuny kat. II - 229 zł
Trybuny kat. III - 199 zł

W celu zakupu, a także i bezpiecznej odsprzedaży biletów na Bruno Marsa polecamy skorzystanie z serwisu AleBilet.

Tu kupisz lub sprzedasz bilet!