10 rzeczy, których nie wiedziałeś o wokaliście Aerosmith, Stevenie Tylerze

Aerosmith 2 czerwca 2017 zagra na jedynym koncercie w Polsce w Tauron Arenie Kraków w ramach pożegnalnej trasy koncertowej Aero-Vederci Baby! Z tej o to okazji postanowiliśmy zdradzić wam kilka ciekawostek z życia wokalisty, lidera zespołu, Stevena Tylera. No to zaczynamy!

  1. Tyler ma w sobie polską krew. Polskie pochodzenie zawdzięcza swej matce Susan Blancha, która ma polsko-czirokeskie korzenie, a jej nazwisko rodowe jest przekształconą wersją oryginalnego polskiego nazwiska Czarnyszewicz.

  2. Muzyk nigdy nie uczył się spiewać. Pobierał jedynie naukę gry na instrumentach oraz udzielał się w przykościelnym chórze.

  3. Ojciec Stevena, Victor Tallarico jest z pochodzenia włosko-niemieckim muzykiem klasycznym, który prowadził w Nowym Jorku własną orkiestrę zwaną Vic Tallarico Orchestra.

  4. Ma czwórkę dzieci z różnych związków, najbardziej znana jest jego córka, aktorka Liv Tyler.

  5. Liv wystąpiła w teledysku swojego ojca do utworu „Crazy" w wieku 16 lat.

  6. Steven oprócz tego, że swietnie śpiewa, potrafi również grać na gitarze, mandolinie, banjo, harmonijce ustnej, pianinie, flecie i perkusji.

  7. Steven Tyler wystąpił także w kilku reklamach m.in. pojawił się w spocie Burger Kinga, a także i reklamie Skittles. Druga z nich była emitowana w 2013 roku podczas Super Bowl.

  8. Tyler przez aż ponad 4 dekady kariery nie radził sobie ze swym uzależnieniem od narkotyków. Legenda głosi, że wydał na narkotyki ponad 20 mln dolarów. Wraz z gitarzystą zespołu Joem Perrym, przez swe uzależnienie, dorobili się nawet pseudonimu „Toxic Twins”, co oznacza dosłownie toksyczne bliźniaki.

  9. W czerwcu 2003 roku otrzymał honorowy doktorat prestiżowej uczelni muzycznej Berklee College of Music w Bostonie (Massachusetts, USA).

  10. W 2011 roku wydał własną biografię zatytułowaną „Does the Noise in My Head Bother You?: A Rock 'n' Roll Memoir”. Książka ukazała się także w polskim przekładzie.

Bilety na koncert Aerosmith w cenach od 249zł wejdą do sprzedaży 18 listopada o 10.00 na stronie Livenation.

W celu bezpiecznego zakupu lub odsprzedaży biletów na koncert Aerosmith polecamy skorzystanie z serwisu AleBilet.

Kup lub sprzedaj bilet na Aerosmith!