Disturbed – 10 najlepszych piosenek

Disturbed to hard rockowa grupa z Chicago, która już 20 czerwca zawita do Polski. Z tej okazji przygotowaliśmy zestawienie 10 najlepszych (naszym zdaniem) piosenek zespołu. Trzeba przyznać, że Disturbed ma na swoim koncie wiele udanych coverów, których nie zabrakło również w naszym rankingu. Zapraszamy do lektury!

10. The Reason To Fight  

Piosenka z najnowszej płyty zespołu (Evolution). Spokojna kompozycja z mocnym przekazem o walce do końca, najczęściej z samym sobą. Porusza tematykę ‘wewnętrznych demonów’, depresji i podkreśla, iż ‘zawsze jest powód by walczyć’.

9. No More

Również numer z najnowszego krążka o dość agresywnej tematyce. Utwór opowiada o płytkości ludzkich priorytetów i wizji świata, o wierze w mamonę, a nie prawdziwy powód istnienia. Piosenka mówi również o niekończącej się walce ludzkich żądz i o konieczności przeciwstawienia się takim postawom.

8. Indestructible

Tytułowa piosenka czwartego albumu studyjnego grupy. Jest alegorią wojny z samym sobą, wrogami, którymi są często nasi bracia. Piosenka mówi o walce o swoje, o swoje życie, o życie na własnych zasadach i standardach oraz finalnie o staniu się ‘niezniszczalnym’.

7. Down With The Sickness

Również tytułowa piosenka, tym razem z albumu Sickness z 2000 roku o dość kontrowersyjnym tekście. Jak w wielu innych utworach zespołu jej przekazem jest zmierzenie się z własnymi demonami.

6. The Vengeful One

Pierwszy singiel z ostatniego krążka Disturbed. Kolejny przekaz w moralizatorskim tonie od zespołu. Tekst opowiada o konsekwencjach swoich czynów, o których za życia się nie myśli, a na koniec dnia, nawet te najcięższe, będą jednak wyegzekwowane.

5. Land Of Confusion

Znakomity cover utworu Genesis, zrobiony oczywiście w bardziej rockowym stylu, jednak ciągle bardzo rytmicznie. Sam tekst nawołuje wszystkich ludzi do zadbania o otaczający nas świat ‘aby stał się miejscem godnym życia’. Aranżacja Disturbed bardzo się przyjęła – ponad 50 milionów wyświetleń klipu na YouTube mówi samo za siebie.

4. Are You Ready

Kolejny hit z najnowszej płyty Disturbed, zdecydowanie najbardziej dynamiczny i rockowy. Następny utwór z przekazem, tym razem o istotności posiadania i bronienia swoich poglądów czy to życiowych, czy politycznych: ‘Don’t you let their vision leave you blind’, bardzo trafny również w naszych realiach…

3. Another Way To Die

Odważny i dość niekonwencjonalny cover Alicii Keys i Jack’a White’a. Ulubiona tematyka zespołu Disturbed, czyli moralizatorska. Utwór opowiada o tym, jak ‘wciąż niszczymy świat, który kochamy’i konsekwentnie – nas samych.

2. The Sound Of Silence

Piosenka, która została totalnie zawładnięta przez Disturbed, a tak naprawdę jej oryginał śpiewał duet Simon & Garfunkel. Przy swoim klipie zespół uzbierał ponad 525 milionów wyświetleń na YouTube. Ciężko skomentować ten utwór, lepiej posłuchać.

1. Divide

Nasz absolutny faworyt, najmocniejsza moim zdaniem piosenka zespołu (idealna na siłownię do motywacji!). Utwór o indywidualności, paleniu za sobą toksycznych mostów oraz budowaniu pewności i świadomości siebie: ‘And though you try, you'll never find a way to break me’.

W celu bezpiecznego zakupu, a także i łatwej odsprzedaży biletów na koncerty polecamy skorzystanie z naszego serwisu AleBilet.
Tu kupisz lub sprzedasz bilety!