Disturbed – 10 najlepszych piosenek

Disturbed to hard rockowa grupa z Chicago, która już 20 czerwca zawita do Polski. Z tej okazji przygotowaliśmy zestawienie 10 najlepszych (naszym zdaniem) piosenek zespołu. Trzeba przyznać, że Disturbed ma na swoim koncie wiele udanych coverów, których nie zabrakło również w naszym rankingu. Zapraszamy do lektury!

10. The Reason To Fight – piosenka z najnowszej płyty zespołu (Evolution). Spokojna kompozycja z mocnym przekazem o walce do końca, najczęściej z samym sobą. Porusza tematykę ‘wewnętrznych demonów’, depresji i podkreśla, iż ‘zawsze jest powód by walczyć’.

9. No More – również numer z najnowszego krążka o dość agresywnej tematyce. Utwór opowiada o płytkości ludzkich priorytetów i wizji świata, o wierze w mamonę, a nie prawdziwy powód istnienia. Piosenka mówi również o niekończącej się walce ludzkich żądz i o konieczności przeciwstawienia się takim postawom.

8. Indestructible– tytułowa piosenka czwartego albumu studyjnego grupy. Jest alegorią wojny z samym sobą, wrogami, którymi są często nasi bracia. Piosenka mówi o walce o swoje, o swoje życie, o życie na własnych zasadach i standardach oraz finalnie o staniu się ‘niezniszczalnym’.

7. Down With The Sickness – również tytułowa piosenka, tym razem z albumu Sickness z 2000 roku o dość kontrowersyjnym tekście. Jak w wielu innych utworach zespołu jej przekazem jest zmierzenie się z własnymi demonami.

6. The Vengeful One– pierwszy singiel z ostatniego krążka Disturbed. Kolejny przekaz w moralizatorskim tonie od zespołu. Tekst opowiada o konsekwencjach swoich czynów, o których za życia się nie myśli, a na koniec dnia, nawet te najcięższe, będą jednak wyegzekwowane.

5. Land Of Confusion– znakomity cover utworu Genesis, zrobiony oczywiście w bardziej rockowym stylu, jednak ciągle bardzo rytmicznie. Sam tekst nawołuje wszystkich ludzi do zadbania o otaczający nas świat ‘aby stał się miejscem godnym życia’. Aranżacja Disturbed bardzo się przyjęła – ponad 50 milionów wyświetleń klipu na YouTube mówi samo za siebie.

4. Are You Ready– kolejny hit z najnowszej płyty Disturbed, zdecydowanie najbardziej dynamiczny i rockowy. Następny utwór z przekazem, tym razem o istotności posiadania i bronienia swoich poglądów czy to życiowych, czy politycznych: ‘Don’t you let their vision leave you blind’, bardzo trafny również w naszych realiach…

3. Another Way To Die– odważny i dość niekonwencjonalny cover Alicii Keys i Jack’a White’a. Ulubiona tematyka zespołu Disturbed, czyli moralizatorska. Utwór opowiada o tym, jak ‘wciąż niszczymy świat, który kochamy’i konsekwentnie – nas samych.

2. The Sound Of Silence – piosenka, która została totalnie zawładnięta przez Disturbed, a tak naprawdę jej oryginał śpiewał duet Simon & Garfunkel. Przy swoim klipie zespół uzbierał ponad 525 milionów wyświetleń na YouTube. Ciężko skomentować ten utwór, lepiej posłuchać.

1. Divide – nasz absolutny faworyt, najmocniejsza moim zdaniem piosenka zespołu (idealna na siłownię do motywacji!). Utwór o indywidualności, paleniu za sobą toksycznych mostów oraz budowaniu pewności i świadomości siebie: ‘And though you try, you'll never find a way to break me’.

Bilety na czerwcowy koncert zespołu na warszawskim Torwarze wciąż do nabycia na AleBilet.