Bon Jovi - TOP 10 piosenek

Zespołu Bon Jovi nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ich szlagierowe kawałki jak It’s My Life czy Livin’ On A Prayer zna każdy. Grupa po 6 latach przerwy wraca do Polski w ramach trasy koncertowej promującej ostatni album zespołu – This House Is Not For Sale. Bon Jovi zagra już 12 lipca 2019 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Przed tym wydarzeniem warto przypomnieć sobie najlepsze piosenki zespołu. Zapraszamy do naszego zestawienia (:

1.       Livin’ On A Prayer

Jeden z najbardziej utytułowanych utworów grupy – blisko 600 mln wyświetleń na YouTube. Powstał już w 1986 roku i jest drugim singlem z albumu Slippery When Wet. Piosenka uznawana jest za największy przebój lat 80-tych.

2.       It’s My Life

Piosenka Bon Jovi z największą liczbą wyświetleń na YouTube sięgającą ponad 750 mln. Singiel z 2000 roku z krążka zatytułowanego Crush. Utwór nawiązuje tekstem do wspomnianego wcześniej Livin’ On A Prayer.

3.       You Give Love a Bad Name

Osobiście mój ulubiony kawałek Bon Jovi, a zarazem pierwszy singiel ze Slippery When Wet. Klip do utworu doczekał się ponad 230 mln wyświetleń na YouTube. Osiągnął zatem mniejszy sukces komercyjny, niż drugi singiel z płyty, czyli Livin’ On A Prayer. Uplasował się za to na 20. miejscu zestawienia 100 najlepszych hardrockowych piosenek wszech czasów według VH1. Zdecydowanie zasłużenie.

4.       Bed of Roses

Piękna ballada Bon Jovi z 1992 roku promująca album Keep the Faith. Utwór zgromadził do tej pory ponad 160 mln wyświetleń na YouTube. Dodatkowo, Bed of Roses jest bardzo chętnie wybieranym utworem wśród uczestników wokalnych talent shows. Nie dziwimy się, chwyta za serce.

5.       Always

Zdecydowanie najbardziej znana i doceniona ballada Bon Jovi – blisko 530 mln wyświetleń na YouTube. Piosenka pochodzi z albumu Cross Roads z 1994 roku i jest najlepiej sprzedającym się singlem w historii grupy. Również się nie dziwimy.

6.       Wanted Dead or Alive

Trzeci singiel z albumu Slippery When Wet. Stworzony do niego klip jest zbiorem ujęć z trasy koncertowej zespołu z lat 1986-7. Do tej pory zgromadził on blisko 120 mln wyświetleń na YouTube.

7.       I’ll Be There for You

Kolejna poruszająca ballada Bon Jovi wydana jako singiel z płyty New Jersey z 1989 roku. Z ponad 175 mln wyświetleń na YouTube utwór pozostaje jednym z największych klasyków zespołu.

8.       Because We Can

Najnowsza piosenka Bon Jovi, jeżeli chodzi o to zestawienie. Jest pierwszym singlem z dwunastego krążka grupy zatytułowanego What About Now z 2013 roku. Utwór zadowolił i starych fanów grupy, jak i przyciągnął wielu nowych zwolenników zespołu, gdyż Because We Can rozbrzmiało bardzo szeroko w radio, również w Polsce. Na YouTube’owym liczniku singiel nabił ponad 20 mln wyświetleń.

9.       Never Say Goodbye

To, co Bon Jovi lubi najbardziej, czyli ballada rockowa. Również z najlepszego chyba albumu grupy - Slippery When Wet. Klip do Never Say Goodbye został wyświetlony na YouTube blisko 80 mln razy.

10.       This Ain’t A Love Song

I ostatnia już w tym zestawieniu ballada od Bon Jovi promująca album These Days z 1995 roku. Tytuł piosenki nawiązuje poniekąd tym razem do It’s My Life, a na YouTube ma ponad 60 mln wyświetleń.

W celu bezpiecznego zakupu, a także i łatwej odsprzedaży biletów na koncerty polecamy skorzystanie z naszego serwisu AleBilet.
Tu kupisz lub sprzedasz bilety!