Sting: My 10 best songs

Frontman The Police po roku przerwy wraca do Polski, tym razem w ramach trasy koncertowej zatytułowanej Sting: My songs. Wydarzenie odbędzie się 2 listopada na Tauron Arenie w Krakowie. Podczas koncertu Sting wykona swoje najlepsze piosenki, zarówno z kariery solowej, jak i z czasów The Police. Z tego względu zdecydowaliśmy się przygotować zestawienie 10 największych hitów Stinga. Zapraszamy!

10. It's Probably Me

Współtwórcą tego numeru był legendarny Eric Clapton. Piosenka ukazała się w 1992 roku i została wykorzystana, jako ścieżka dźwiękowa filmu ‘Zabójcza broń 3’. Utwór ma ponad 18,5 mln wyświetleń na kanale YouTube.

9. Fragile

Utwór z solowej twórczości Stinga z jego drugiego studyjnego albumu. Piosenka jest hołdem złożonym Benowi Linderowi, amerykańskiemu inżynierowi budowlanemu, który został zabity przez oddział Contras w 1987 r. podczas prac nad projektem hydroelektrycznym w Nikaragui. Numer zdobył prawie 83 mln wyświetleń na YouTube.

8. Walking on the Moon

Piosenka z repertuaru The Police z 1979 roku promująca album Reggatta de Blanc. Została wydana, jako drugi singiel z krążka. Sting sam przyznaje, że napisał tę piosenkę będąc pijanym po koncercie w Monachium, natomiast inspiracją do jej tekstu była pierwsza miłość piosenkarza. Ilość wyświetleń na YouTube – prawie 21,5 mln.

7. Message In A Bottle

Kolejna piosenka grupy The Police, która została wydana, jako pierwszy singiel z albumu Reggatta de Blanc. Piosenka napisana przez wokalistę i basistę zespołu – Stinga, jest podobno opowieścią o rozbitku na wyspie, który wysyła wiadomość w butelce w poszukiwaniu miłości. Rok później wciąż nie otrzymał żadnej odpowiedzi i w rozpaczy myśli, że przeznaczone mu jest życie w samotności. Następnego dnia widzi na brzegu „sto miliardów butelek”, dowiadując się, że jest na świecie więcej takich ludzi. Ilość wyświetleń na YouTube – prawie 54 mln.

6. Roxanne

Druga pod względem popularności i ilości odtworzeń (prawie 76 mln na YouTube) piosenka The Police, pierwotnie wydana w 1978 roku promując debiutancki album zespołu, Outlandos d’Amour. Utwór wydany został ponownie na stronie B singla Can't Stand Losing You w 1979 roku i zdobywając dużą popularność stał się pierwszym przebojem The Police. Tekst opowiada o prostytutce z Francji, dlatego stacje radiowe odmawiały promocji singla w radiu. W 2004 roku magazyn „Rolling Stone” umieścił utwór na 388. miejscu swojej listy 500 utworów wszech czasów.

5. Shape of My Heart

Piosenka została wydana jako piąty singiel z solowej płyty Stinga -  Ten Summoner's Tales w 1993 roku. Utwór znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu 'Leon Zawodowiec' i doczekał się niesamowitej popularności wśród fanów piosenkarza – ponad 178,5 mln wyświetleń na YouTube.

4. Englishman in New York

Trzeci singiel z drugiej solowej płyty muzyka zatytułowanej ...Nothing Like the Sun z 1987 roku. Piosenka jest absolutnym klasykiem (prawie 178 mln wyświetleń na YouTube) i doczekała się wielu coverów.

3. Every Breath You Take

Zdecydowanie najpopularniejszy numer The Police (676,5 mln wyświetleń na YouTube) pochodzący z albumu Synchronicity z 1983 roku. W 2004 roku Every Breath You Take opowiadający o obsesyjnej miłości został sklasyfikowany na 84. miejscu listy 500. utworów wszech czasów magazynu Rolling Stone.

2. Desert Rose

Piosenka z solowego albumu Stinga z 1999 roku - Brand New Day. Według Stinga słowa utworu mają związek z utraconą miłością i tęsknotą. Numer podbił listy przebojów w wielu krajach ze względu na wprowadzenie elementów muzyki różnych kultur. Na YouTube uzyskał aż 135 mln wyświetleń.

1. Fields of Gold

Zdecydowanie najlepszy (subiektywnie :) utwór Stinga. Nie przemawiają za tym jednak wyświetlenia – blisko 43 mln na YouTube. Piosenka znalazła się na płycie Ten Summoner's Tales z 1993 roku. Tekst utworu opowiada o widoku z okna XVI wiecznej rezydencji Stinga w Wiltshire.

W celu bezpiecznego zakupu, a także i łatwej odsprzedaży biletów na koncerty polecamy skorzystanie z naszego serwisu AleBilet.
Tu kupisz lub sprzedasz bilety!