Doda - 14 największych hitów

Od momentu swojego debiutu na polskiej scenie muzycznej, Dorota Rabczewska, znana szerzej jako Doda, zdobyła serca milionów fanów swoją niepowtarzalną energią i charyzmą. Jej muzyka, teksty i osobowość stały się integralną częścią polskiego krajobrazu muzycznego na przestrzeni wielu lat. Prezentujemy top 14 hitów w karierze tej niekwestionowanej ikony polskiej pop muzyki.

Nie daj się

To trzeci singiel wydany z pierwszego solowego albumu Dody Diamond Bitch. Piosenka stała się największym przebojem w solowej karierze artystki i do dziś cieszy się ogromną popularnością wśród fanów. Tekst tego utworu jest apelem Dody o to, abyśmy cieszyli się życiem i czerpali z każdego dnia to, co najlepsze. Walcz o siebie, bądź sobą a na pewno wygrasz - to jest najgłówniejszy przekaz piosenki.

2 Bajki

Kolejny hit, to utwór polskiej grupy muzycznej Virgin, w której Doda była wokalistą. Piosenka została wydana w 2005 roku i do dziś jest lubiana i słuchana przez fanów artystki. Do kawałka został nakręcony teledysk w reżyserii Jakuba Miszczaka, w którym Doda odegrała rolę płatnej zabójczyni.

Dżaga

Singiel miał swoją premierę w 2004 roku i został wydany w celu promocji drugiego albumu studyjnego zespołu Virgin - Bimbo. Tekst Dżagi napisała sama Doda, a do utworu powstały aż dwie wersje teledysku. Nieocenzurowana wersja dostępna jest wyłącznie na albumie. W wideoklipie wokalistka wciela się w kilka ról, między innymi w postać pokojówki.

Katharsis

Jest to pierwszy singel z debiutanckiego solowego albumu studyjnego Dody Diamond Bitch. Piosenka pożegnalna, w której artystka opowiada o rozpadzie swojego małżeństwa z Radosławem Majdanem. Pierwsze wykonanie utworu miało miejsce na festiwalu TOPtrendy i od razu zachwyciło całą publiczność.

Znak pokoju

Po wydaniu tego przeboju wokół zespołu Virgin krążyły kontrowersje. Niektóre portale internetowe informowały o możliwym plagiacie i naruszeniu praw autorskich - mówiono o podobieństwie do utworu Heaven Bryana Adamsa. Oczywiście autorzy Znaku pokoju zaprzeczyli oskarżeniom. Mimo tego piosenka stała się kamieniem milowym w karierze Dody i cieszy się ogromną popularnością do dziś. W 2022 roku podczas Polsat SuperHit Festiwal Doda wykonała ten utwór w duecie ze znaną wokalistką Justyną Steczkowską. W takim wykonaniu, ze względu na konflikt artystek, piosenka wybrzmiała na nowo.

Nim zajdzie słońce - Doda & Smolasty

W sierpniu 2023 roku Doda i Smolasty zaprezentowali swój nowy utwór, który nagrali w duecie. To połączenie dla wielu słuchaczy stało się dużym szokiem. Mimo tego ich wspólne dzieło od samego początku bije rekordy popularności i zbiera mnóstwo pochwał. Piosenka jest opowieścią o prawdziwej miłości, zdolnej przetrwać nawet najtrudniejsze sytuacje.

Choć strzelamy sobie w serca, potem idziemy w bal - emocjonalny tekst w połączeniu z magiczną muzyką stworzony przez dwóch zdolnych artystów musiał stać się hitem. Teledysk do piosenki okazał się nie mniejszym sukcesem, gdyż w ciągu kilku dni zebrał ponad 8 mln wyświetleń na YouTube.

Melodia Ta

Kolejny hit Dody o miłości - tym razem jest to tragiczna opowieść o skomplikowanych relacjach i toksycznym związku, który jest szkodliwy dla obu stron. Przebój został stworzony w mocno klubowych aranżacjach, co też podkreśla, że nie zawsze piosenki o miłości muszą być liryczne i spokojne.

Zatańczę z Aniołami

Musisz stracić coś, by odnaleźć głos - tak zaczyna się refren tej poruszającej piosenki. Tekst utworu sugeruje, iż trudne momenty są tymi chwilami, które nas budują i wzmacniają. To singiel z płyty Aquaria, w którym Doda opowiada o walce z depresją, a także radzeniu sobie z nią w realiach współczesnego życia. W październiku Doda wyrusza w trasę promującą ten album, zagra aż 5 koncertów w Warszawie. Artystka przygotowała wyjątkowe multimedialne show, bilety znikają w mgnieniu oka, więc szybciutko kupuj bilety i bądź częścią tego widowiska.

Wodospady

Ta piosenka jest znana przez fanów artystki przede wszystkim jako czołówka programu 12 kroków do miłości. Doda mówi, że ten właśnie utwór stanowi symboliczne rozpoczęcie nowego, lepszego okresu w jej życiu prywatnym. Zobaczcie ten magiczny teledysk.

Don't wanna hide

Piosenka została wydana w ramach promocji filmu Dziewczyny z Dubaju, którego Doda jest producentką. W filmie zostały zobrazowane historie Polek pracujących dla szejków jako damy do towarzystwa. Przed premierą tego utworu Doda utworzyła trend i hasztag #dontwannahide na TikToku, gdzie użytkownik zdejmował filtry z social mediów i pokazywał swoją prawdziwą twarz.

Pewnie już wiesz

Ten utwór to prawdziwa ballada Dody o przeszłości i miłości. Niespodziewanie dla wszystkich artystka też wydała klip do tej piosenki, który zadedykowała swoim fanom. Teledysk już nalicza na YouTube prawie 5 mln wyświetleń, poniżej możesz go zobaczyć.

Nie mam dokąd wracać

Ta nostalgiczna, melancholijna piosenka również stała się szlagierem Dody. To kolejna poruszająca ballada w pełni autorstwa piosenkarki. Do utworu powstał minimalistyczny, a jednocześnie klimatyczny teledysk, który Doda opublikowała w dniu swoich urodzin.

Fake Love

Kolejny hit wydany przez Dodę w 2021 roku, który na przestrzeni lat nie stracił na popularności. Tym razem Doda opowiada o swoich uczuciach jak nigdy dotąd, jest to historia o uzależnieniu od drugiego człowieka, zwłaszcza od emocji, które się z tym człowiekiem przeżywało.

Dziękuję

Jest to piosenka z jej pierwszego solowego albumu Diamond Bitch. Ten utwór jest wyrazem wdzięczności dla fanów artystki, bez których jak mówi sama piosenkarka nic by się nie udało. Doda akcentuje, że bez wsparcia jej fanów życie byłoby mroczne i trudniejsze. Oni stanowią źródło światła i nadziei w jej życiu.

Aby zobaczyć tę fantastyczną gwiazdę i na żywo zanurzyć się w emocjach przekazywanych przez Dodę na koncertach kup bilet bezpiecznie na AleBilet i bądź częścią tej przygody o miłości.