Fall Out Boy - 10 najlepszych piosenek

Fall Out Boy to amerykańska kapela, która przez lata nieustannie eksperymentowała z różnymi stylami i brzmieniami. Ich teksty często poruszają tematy społeczne, co przyciąga zarówno młodszych, jak i starszych słuchaczy. Wielka różnorodność utworów sprawia, że FOB ma miejsce w sercach fanów rocka i pop punka na całym świecie. Prezentujemy Wam nasze top 10 Fall Out Boy.

Sugar, We're Goin Down

Singiel osiągnął pozycję nr 8 na US Billboard Hot 100, stając się pierwszym hitem Fall Out Boy w top dziesiątce listy. Dzięki temu zespół zyskał uznanie i ogromną popularność wśród fanów rocka na całym świecie. Piosenka pojawia się w Karaoke Revolution Presents: American Idol, a także w grze Band Hero. Utwór znalazł się też na ścieżce dźwiękowej do filmu Mgła z 2005 roku. Znana artystka country pop Taylor Swift wykonała nawet cover utworu Sugar, We're Goin Down podczas  koncertu w ramach swojej trasy koncertowej w 2011 roku.

Dance, Dance

Kolejny wielki hit z albumu From Under the Cork Tree, który wyróżnia się chwytliwą melodią i emocjonalnym przekazem. Tekst utworu Dance, Dance z pozoru wydaje się zabawny, ale w rzeczywistości dotyka tematu złamanego serca i straty. Piosenka opisuje zakończony związek, jednak autor wciąż wiąże z nim nadzieje.

Thnks fr th Mmrs

Ten singiel z płyty Infinity on High zapadł w pamięć dzięki charakterystycznemu brzmieniu i zaskakującemu tytułowi. Piosenka opowiada o parze, która straciła romantyczne zainteresowanie sobą nawzajem, ale nadal spotyka się ze sobą dla one night and one more time. Teledysk okazał się nie mniej popularny niż piosenka i liczy na YouTube ponad 180 mln wyświetleń, musicie to obejrzeć.

This Ain't a Scene, It's an Arms Race

Kawałek, który stał się nie tylko hitem, ale i często cytowanym tytułem. Piosenka została stworzona przez głównego gitarzystę Fall Out Boy, Patricka Stumpa, z tekstem basisty Pete'a Wentza. W wywiadach Wentz wyjaśniał, że utwór został napisany w czasie, gdy Fall Out Boy był pod intensywną kontrolą prasy i przemysłu muzycznego. Jako jeden z najpopularniejszych zespołów na scenie pop-punk/emo w połowie 2000 roku, FOB był nieustannie krytykowany za bycie zbyt mainstreamowym lub niewystarczająco "punkowym". Zespół użył metafory w tytule, aby opisać bezwzględną naturę przemysłu muzycznego, w którym artyści walczyli ze sobą o sprzedaż płyt i uwagę słuchaczy.

I Don't Care

Piosenka od pierwszych nut zachwyca swoją energią i charakterystycznym brzmieniem. Podobnie jak wiele utworów na płycie Folie à Deux, I Don't Care opowiada o pustce i powierzchowności życia w XXI wieku. Fall Out Boy wyruszają w trasę So Much For (Tour) Dust UK & Europe 2023, w ramach której odwiedzą też Warszawę. Wejściówki rozchodzą się błyskawicznie, kup bilet na AleBilet, aby nie stracić okazji zobaczyć ulubionych artystów na żywo.

Uma Thurman

Kolejny hit, który zyskał popularność dzięki połączeniu rocka z elementami popu i hip-hopu. Wokalista Patrick Stump rozpoczyna swoją odę do kobiety w intro piosenki, ogłaszając, jak daleko się posunie, by ją zdobyć. Śpiewa, że może przenieść góry i zdziałać cud. Aby dorównać jej sile i mocy, musi być w stanie musi dotrzymać jej kroku, a może nawet zrobić rzeczy większe niż ona, aby uznała go za godnego. Teledysk do piosenki Uma Thurman wygrał na gali VMA w kategorii najlepszy teledysk rockowy, co przyniosło jeszcze większą popularność zespołowi.

Centuries

Piosenka została wydana w 2014 roku jako główny singiel z szóstego albumu studyjnego zespołu American Beauty/American Psycho. Utwór osiągnął 10. miejsce na amerykańskiej liście Billboard Hot 100, co stanowi czwarty hit grupy w pierwszej dziesiątce listy. W wywiadzie dla tygodnika muzycznego Kerrang! basista Wentz opisał ideę utworu jako historia Dawid kontra Goliat, stwierdzając: Chcieliśmy napisać piosenkę, która wzmocniłaby ludzi, którzy są trochę dziwni.

Immortals

Przebój został napisany na potrzeby filmu Big Hero 6 z 2014 roku. Wokalista Patrick Stump powiedział, że tytuł piosenki został zainspirowany ideą głównego bohatera filmu, dzieciaka, który wkracza do akcji w imieniu swojego brata i mimo wszystko dąży do osiągnięcia celu. Fall Out Boy po raz pierwszy wykonali utwór Immortals na żywo w programie Jimmy Kimmel Live!

The Phoenix

Tekst i intensywność tego utworu w połączeniu z mocnymi instrumentami urzekły fanów na całym świecie. Ptak znany jako Feniks od dawna jest symbolem zmartwychwstania i odrodzenia. Według mitologii greckiej Feniks był niezwykłym stworzeniem, które powstało z własnych popiołów, silniejsze i piękniejsze niż wcześniej. Ta symbolika jest obecna w całym tekście utworu The Phoenix. Piosenka opowiada o podnoszeniu się z trudności i powrocie silniejszą osobą. Utwór stał się potężnym hitem, a muzyka, która się za nim kryje, jest równie wpływowa jak słowa.

Irresistible

To utwór otwierający szósty studyjny album Fall Out Boy American Beauty/American Psycho. Piosenka została później wydana jako singiel z udziałem Demi Lovato i zyskała popularność na całym świecie. Irresistible otrzymało pozytywne recenzje od krytyków muzycznych, między innymi MTV napisało pozytywnie o piosence, nazywając ją szalonym zwrotem desperacji, pewności siebie i sadyzmu wraz z krzyczącym refrenem.

Amerykańska legenda rocka, już wkrótce zawita do Warszawy! Nie przegap okazji, kup bilet bezpiecznie na AleBilet, by zobaczyć ich energetyczny występ na własne oczy!