Hurts - TOP 10 utworów

To angielski duet muzyczny założony w 2009 roku w Manchesterze, grający muzykę z pogranicza ogólnopojętych gatunków rocka i popu. Theo Hutchcraft jest wokalistą zespołu, natomiast Adam Anderson multiinstrumentalistą - odpowiada za komponowanie muzyki. Zespół ma na swoim koncie 5 albumów studyjnych, a ostatni z nich, wydany w 2020 Faith, Hurts będzie promowało na aż trzech koncertach w Polsce w jesienią 2021 roku. Przed tymi wydarzeniami zapoznajmy się z top 10 zespołu!

1.  Under Control (Calvin Harris & Alesso)

Co prawda nie jest to piosenka autorstwa Hurts, jednak ma zdecydowanie największą liczbę odtworzeń na kanale YouTube, bo aż ponad 247 milionów! Oczywiście taki featuring działa również na korzyść Hurts, dlatego zdecydowaliśmy się umieścić ten numer w zestawieniu. Piosenka wydana została jako pierwszy singiel z czwartego albumu studyjnego Calvina Harrisa – Motion z 2014 roku.

2.  Wonderful Life

Piosenka z debiutanckiego albumu grupy, Happiness z 2010 roku. Utwór został wypuszczony jako debiutancki singiel w Danii, a jako drugi singiel w Wielkiej Brytanii. Wonderful Life znalazło się w 10 najlepszych utworów list przebojów między innymi w Polsce! Warstwa liryczna utworu opowiada o mężczyźnie, który chce skoczyć z mostu, jednak zatrzymuje go kobieta. Mimo tego, że dwójkę połączyła miłość od pierwszego wejrzenia, nie wiemy, czy sytuacja zakończyła się happy endem.

3.  Stay

Trzeci singiel z pierwszej płyty duetu, Happiness. Piosenka jest również ścieżką dźwiękową do niemieckiego filmu Kokowääh. Utwór, jak i teledysk, dostały bardzo pozytywne opinie krytyków muzycznych. Sam klip nakręcony został na Islandii. Parę kochanków w obliczu końca ich związku grają w nim Theo Hutchcraft, wokalista zespołu, i Anna Thora Alfreds, islandzka modelka i aktorka. Oboje - elegancko ubrani - wydają się wynurzać z morza, a następnie spacerują ponurym brzegiem pod szarym niebem, aż w ostatniej scenie pojawia się tylko Theo.

4.  Somebody to Die For

Trzeci singiel z drugiego krążka studyjnego Exile z 2013 roku. W produkcji piosenki uczestniczył Dan Grech-Marguerat, znany ze współpracy m. in. z Laną Del Rey. Teledysk do utworu utrzymujący się w tematyce chrześcijańskiej kontynuuje religijny motyw przewodni zapoczątkowany w klipie do utworu Blind (o czym później).

5.  Illuminated

Kolejna piosenka z debiutanckiego albumu Hurts, napisana we współpracy z zespołem The Nexus. Piosenka zadebiutowała na 68 miejscu zestawienia UK Singles Chart. Następnie piosenka została wydana jako podwójny A-side wraz z utworem Better Than Love jako piąty singiel z albumu.

6.  Ready to Go

Drugi singiel z czwartego albumu studyjnego grupy – Desire z 2017 roku. Piosenka została napisana przez duet oraz szkockiego autora tekstów Davida Sneddona. Jak przyznaje sam Theo, „utwór opowiada o życiu pełnią życia” i jest „lżejszą stroną” twórczości Hurts. Stanowi także „odrębną część” w stosunku do całości albumu Desire.

7.  Blind

Drugi singiel z drugiej płyty studyjnej zespołu, Exile (2013). Piosenka została napisana we współpracy ze szwedzkim producentem muzycznym, Jonasem Quantem. Klip do utworu został nakręcony w okolicach Malagi w Hiszpanii. Podczas kręcenia jednego z ujęć w biegu, Theo spadł ze schodów uderzając dodatkowo w żelazną bramę. Zranił się w głowę i oko, w konsekwencji czego potrzebował szwów - widać na teledysku, gdyż kręcenie po zajściu zostało kontynuowane.

8.  Some Kind of Heaven

Pierwszy singiel z trzeciego albumu studyjnego grupy – Surrender z 2015 roku. Teledysk do utworu na kanale YouTube doczekał się ponad 10 milionów wyświetleń. Some Kinf of Heaven to energetyczna piosenka, w której podmiot liryczny przyznaje swojej znacznie młodszej partnerce, że to właśnie ona jest tą jedyną.

9.  Miracle

Pierwszy singiel z krążka Exile. Ciekawostką jest, że w Niemczech zamiast Miracle wypuszczono utwór zatytułowany Robots Don't Sleep Remix. Do piosenki powstały dwa teledyski. Pierwszy wyciekł do sieci przed premierą, zaraz po czym został usunięty. Oficjalny teledysk, jaki Hurts opublikowali do utworu ma już zupełnie inną fabułę.

10.  All I Have To Give

Singiel z najnowszego wydawnictwa zespołu, płyty Faith wydanej w 2020 roku. Do utworu powstał klip, który w zaledwie 3 miesiące od premiery doczekał się już ponad miliona wyświetleń! Teledysk nakręcony jest jednym ujęciem, co powoduje, że jest jeszcze bardziej przejmujący niż sam utwór. Zdecydowanie polecamy obejrzeć!

Jak wspomnieliśmy, Hurts zagra w 2021 roku trzy koncerty w Polsce promując swój nowy materiał! Zespół wystąpi 26 września w Poznaniu, 4 października w Warszawie i 5 października w Katowicach. W celu bezpiecznego zakupu, a także łatwej odsprzedaży biletów na te wydarzenia polecamy skorzystanie z naszego serwisu AleBilet.