Judas Priest - 10 największych hitów

Judas Priest to legendarny zespół heavymetalowy, który na przestrzeni lat nieustannie wyznaczał nowe standardy dla gatunku. Ich potężne rockowe brzmienie i charakterystyczny wokal Roba Halforda uczyniły ich jednym z najbardziej wpływowych zespołów w historii muzyki metalowej. W marcu 2024 roku grupa zawita do Polski w ramach swojego jedynego koncertu w naszym kraju. Przedstawiamy 10 najpopularniejszych piosenek Judas Priest, które wstrząsnęły świat heavy metalem.

Breaking The Law

To niekwestionowany klasyk, dzięki któremu Judas Priest stał się popularny. Breaking the Law to hymn buntu i wolności, z potężnym riffem, który stał się ikonicznym elementem muzyki metalowej. Utwór został wydany w ramach albumu British Steel w 1980 roku i jest jednym z najbardziej znanych singli zespołu. Ze względu na swój crossoverowy charakter i oldschoolowe rockowe brzmienie, Breaking The Law to piosenka, która podoba się niemal każdemu fanowi metalu. Teledysk na Youtube zebrał ponad 69 mln wyświetleń.

Painkiller

Painkiller to prawdziwe dzieło, które jednocześnie ukazuje niesamowite zdolności wokalne Roba Halforda i umiejętności gitarowe Glenna Tiptona i K.K. Downinga. Ten utwór jest jednym z najbardziej energetycznych i dynamicznych singli w ich dyskografii. Piosenka została wydana w ramach dwunastego albumu studyjnego Judas Priest o tej samej nazwie. Prawie 30 lat po wydaniu płyty Painkiller nadal cieszy się ogromną popularnością, każda piosenka jest pełna zwrotów akcji, energicznych zmian tempa i szalonej energii. Ten album bez wątpienia ma coś wyjątkowego do zaoferowania dla każdej metalowej duszy.

You've Got Another Thing Comin'

Kolejny hit zespołu został wydany w 1982 roku w ramach albumu Screaming for Vengeance. W jednym z wywiadów wokalista Rob Halford opisał tę piosenkę następująco: Po prostu to nastawienie, które zawsze mieliśmy w Priest. I ośmielę się powiedzieć, że zawsze mieliśmy własny sposób radzenia sobie z problemami, które stanowią dla nas wyzwanie. Jedno życie, zamierzam je przeżyć... Jeśli myślisz, że będę siedział bezczynnie, myślisz jak głupiec. Utwór jest również powiązany z kulturą społeczności heavy metalowej, w której wspieramy się nawzajem naszym metalem. To w dużej mierze piosenka o nadziei i wznoszeniu się ponad problemy lub trudności, które pojawiają się na twojej drodze. To także piosenka o odporności.

Living After Midnight

Kolejny przebój Judas Priest, który został wydany w ramach albumu British Steel stał się hymnem dla fanów heavy metalu. Zaraźliwy refren i energetyczny rytm sprawiły, że piosenka stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów zespołu. Pierwszy teledysk Judas Priest powstał właśnie do utworu Living After Midnight. Klip został wyreżyserowany przez Juliena Temple'a i był to głównie materiał z występów, prezentujący wygląd zespołu.

Electric Eye

Kultowy brytyjski zespół wydał swój klasyczny utwór Electric Eye w 1982 roku jako część albumu Screaming for Vengeance. Ta pełna energii piosenka stała się ulubienicą fanów, urzekając publiczność mocnymi tekstami i elektryzującymi gitarowymi riffami. Jednym z kluczowych wątków poruszanych w piosence jest koncepcja inwigilacji i naruszenia prywatności. Tekst przedstawia dystopijne społeczeństwo, w którym wszechwidzące elektryczne oko monitoruje i kontroluje życie swoich obywateli. Zainspirowany kultową powieścią George’a Orwella 1984 piosenka zagłębia się w niebezpieczeństwa związane z utratą wolności osobistej.

No Surrender

To jedno z tych dzieł, które pokazuje, że Judas Priest nie tylko pozostaje wierny swoim korzeniom, ale również potrafi ewoluować i dostosowywać się do zmieniających się trendów muzycznych. Zespół opisał piosenkę następująco: No Surrender oddaje prawdziwego metalowego ducha walki, a metalowcy na całym świecie odnajdują zjednoczony głos w przesłaniu tego utworu. Kiedy szczerze wierzysz w siebie i żyjesz tak, jak masz do tego prawo, bez poddawania się, nic nigdy nie powstrzyma cię przed spełnieniem marzeń. W marcu 2024 roku grupa zawita do Polski i wystąpi z jedynym swoim koncertem w Tauron Arenie w Krakowie. Wejściówki znikają błyskawicznie, pośpiesz się, żeby nie stracić okazji posłuchać legendarnych artystów na żywo! Bilety na Judas Priest bezpiecznie możesz kupić na AleBilet.

Night Crawler

Kolejny przebój zespołu, który trzyma w napięciu przez cały czas trwania. Night Crawler zagłębia się w mroczne zakamarki ludzkiej natury, poruszając tematy uzależnień i samozniszczenia. Piosenka reprezentuje tych, których przyciąga to, co zakazane, cieszących się chaosem i adrenaliną, jaką to ze sobą niesie. Utwór został napisany w klasycznym dla Judas Priest mrocznym stylu i stał się popularną na całym świecie piosenką.

Turbo Lover

Większość fanów Judas Priest zdaje sobie sprawę, że zespół nigdy nie stronił od eksplorowania ryzykownych tematów w swojej muzyce. Jednak Turbo Lover jest prawdopodobnie jedną z najbardziej prowokacyjnych piosenek w ich dotychczasowej historii. W wywiadzie dla Old Time Music frontman zespołu Rob Halford ujawnił, że utwór został zainspirowany jego miłością do motocykli i emocjami, których doświadcza podczas jazdy na nich. Nie chodzi tylko o to, żeby jechać szybko, ale o to, żeby puścić wszystko i poczuć wiatr we włosach. A kiedy masz partnera, który podziela tę pasję, jest to niesamowite uczucie. O to właśnie chodzi w Turbo Lover" Teledysk został opublikowany na Youtube 13 lat temu i zebrał ponad 40 mln wyświetleń.

Victim of Changes

Piosenka Victim Of Changes to połączenie dwóch wcześniej niepublikowanych utworów zespołu – Red Light Lady napisanego przez gitarzystę K.K Downinga i Whiskey Woman napisanego przez wokalistę Roba Halforda. Jednak znaczący wpływ na piosenkę miało osobiste wydarzenie, przez które przeszedł Halford. W wywiadzie dla Rolling Stone w 2018 roku frontman ujawnił, że pisząc ten utwór zmagał się z problemami w relacji ze swoim partnerem. Wyjaśnił, że na początku lat 70. był w związku z mężczyzną, co wywołało u niego wiele wewnętrznych niepokojów, które przełożył na swoją muzykę. Sama piosenka opowiada o osobie, która czuje się uwięziona i bezradna w burzliwym związku.

Firepower

Jest to tytułowy utwór z albumu Judas Priest o tej samej nazwie, który został wydany w 2018 roku. Warto podkreślić, że ta piosenka jest wyjątkowym materiałem, w którym nie łączą się ze sobą różne gatunki muzyczne, a jest to czysty, tradycyjny heavy metal, nieprzekombinowany, z potężnym rockowym brzmieniem. Klip przez 5 lat na Youtube zebrał ponad 4 mln wyświetleń.

Judas Priest nie tylko zmienił oblicze heavy metalu, ale także pozostawił nieśmiertelny ślad w historii muzyki. 10 najpopularniejszych utworów, które zostały przedstawione powyżej to tylko wycinek tego, co ma do zaoferowania ta legendarna grupa. Niech ta lista będzie przewodnikiem dla tych, którzy chcą zagłębić się w fascynujący świat heavymetalowej muzyki.

Przypominamy, że 30 marca 2024 roku Judas Priest wystąpią w Krakowie z jedynym koncertem w Polsce. Jeśli jesteś fanem metalu, a jeszcze nie miałeś okazji uczestniczyć w ich koncercie, to będzie świetna okazja. To jest coś więcej, niż tylko muzyka - to prawdziwe święto dla duszy metalowej. Bilety na Judas Priest możecie bezpiecznie kupić na AleBilet.