Katy Perry - 10 najlepszych piosenek

Te liczby mogą przyprawić o zawrót głowy. Na całym świecie sprzedała ponad 18 milionów płyt i aż 125 milinów singli. Jej konto na Twitterze śledzi ponad 109 milionów osób. Żadna inna kobieta w tym serwisie nie ma tylu fanów. Jest wpisana do księgi rekordów Guinnessa jako pierwsza kobieta, której aż 5 piosenek z jednej płyty osiągnęło szczyt listy przebojów w USA. Jest również jedyną kobietą w historii, której singiel utrzymywał się na liście Billboard Hot 100 przez 69 tygodni z rzędu. Jej koncerty są wielkim widowiskiem, pełnym kolorowych świateł, balonów i często zmienianych strojów. I na koniec najsłodsze. Uwielbia koty. Do tego stopnia, że sygnowane jej nazwiskiem dwie linie perfum nazywają się Miau oraz Mrrr. Prezentujemy Wam top 10 utworów jedynej i niepowtarzalnej Księżniczki Popu - Katy Perry!

1.  Roar

Pierwszy singiel z czwartego albumu studyjnego wokalistki, Prism z 2013 roku. Do dzisiaj utwór pozostaje najczęściej słuchaną piosenką artystki z zebranymi aż 3,3 miliardami wyświetleń klipu na YouTube. Roar to popowy kawałek z elementami rocka stadionowego opowiadający o walce o siebie i samodzielności. Singiel zdobył także nominacje do nagród Grammy w kategoriach Song of the Year and Best Pop Solo Performance.

2.  Dark Horse (feat. Juicy J.)

Trzeci singiel z krążka Prism. W piosence gościnnie występuje raper Juicy J.. Jak Katy Perry wyznała w jednym z wywiadów, utwór napisany został z perspektywy czarownicy ostrzegającej mężczyznę, aby się w niej nie zakochiwał, bo jak to zrobi, to będzie ona jego ostatnią. Piosenka była również częścią akcji promocyjnej Pepsi, podczas której fani za pomocą Twittera głosowali, czy wolą Dark Horse czy Walking on Air, jako singiel promocyjny z albumu.

3.  Last Friday Night (T.G.I.F.)

Piąty singiel z trzeciego wydawnictwa studyjnego Perry, Teenage Dream z 2010 roku. Jak przyznała autorka, do napisania piosenki zainspirowała się po szalonej, imprezowej nocy. Powstał także remix piosenki z udziałem Missy Elliott, który umieszczony został później na reedycji albumu Teenage Dream - Teenage Dream: The Complete Confection z 2012 roku.

4.  Firework

Trzeci singiel z Teenage Dream, zdecydowanie najbardziej utytułowanego albumu artystki. Perry przyznaje, że Firework jest ważną dla niej piosenką z tego albumu ze względu na inspirujące do działania przesłanie. Utwór okazał się ogromnym hitem komercyjnym, zdobywając pierwsze miejsce listy Billboard Hot 100. Klip do utworu nakręcony został w Budapeszcie i wygrał w kategorii Video of the Year podczas 2011 MTV Video Music Awards.

5.  Hot N Cold

Drugi singiel z drugiego albumu studyjnego Katy, One of the Boys z 2008 roku. Tekst piosenki odnosi się do braku stabilizacji w związku spowodowanej wahaniami nastrojów partnera. Utwór nominowany był do nagród Grammy w kategorii Best Female Pop Vocal Performance. Zaraz po I Kissed a Girl, Hot N Cold zdecydowanie było kamieniem milowym w karierze artystki.

6.  Part Of Me

Pierwszy singiel Teenage Dream: The Complete Confection. Piosenka nie została uwzględniona na oryginalnej wersji albumu, gdyż Perry stwierdziła, że nie będzie pasowała do kompozycji płyty. Demo utworu wyciekło do sieci pod koniec 2010 roku ze spekulacjami, iż tekst Part Of Me odnosi się do byłego chłopaka wokalistki, Travie McCoy'a.

7.  The One That Got Away

Szósty singiel z płyty Teenage Dream. The One That Got Away to popowa ballada o utraconej miłości. Piosenka zawiera odniesienie do zespołu Radiohead oraz związku Johnnego Casha i June Carter Cash jako porównania siły relacji. W teledysku do utworu występuje aktor Diego Luna. Do utworu powstał również remix z udziałem rapera B.o.B.

8.  E.T. (feat. Kanye West)

Czwarty singiel, również z krążka Teenage Dream. Jedna wersja piosenki zawiera parę wersów śpiewanych przez Kanye Westa. Według Perry, utwór opowiada o zakochiwaniu się w cudzoziemcu. Muzycznie, w E.T. wyczuwa się silne wpływy elektroniki i techno. Singiel znalazł się na pierwszym miejscu Billboard Hot 100 oraz list przebojów w Polsce.

9.  California Gurls (feat. Snoop Dogg)

Pierwszy singiel - z Teenage Dream oczywiście. W utworze gościnnie występuje raper Snoop Dogg. Według autorki, California Gurls jest odpowiedzią na Empire State of Mind - piosenkę Jay-Z i Alicii Keys. Utwór utrzymany jest w klimatach electropop oraz new wave. Tekst singla jest odą do stanu Kalifornia, w którym oboje, Perry i Snoop Dogg urodzili się oraz wychowywali.

10.  Thinking Of You

Trzeci singiel z One of the Boys. Thinking of You opowiada o zerwaniu, po którym Perry nie chce iść dalej, ale nie ma wyboru; wciąż czuje nostalgię za poprzednim kochankiem, będąc już w związku z innym mężczyzną. W teledysku do piosenki występuje aktor Matt Dallas.

Ostatni raz w Polsce była w 2015 roku. Teraz, jako świeżo upieczona mama, liczymy, że zagra w naszym kraju ponownie z nową energią! W celu bezpiecznego zakupu, a także łatwej odsprzedaży biletów na koncerty Katy Perry polecamy skorzystanie z naszego serwisu AleBilet.