Muse – 10 najpopularniejszych utworów

Znana ze swoich energetycznych występów koncertowych grupa muzyczna Muse określana jest jako prekursor new progu, czyli gatunku łączącego rock alternatywny z elementami rocka progresywnego. Dwukrotni laureaci nagrody Grammy docierają do fanów na całym świecie, a prezentowane poniżej najpopularniejsze kawałki na pamięć powinien znać każdy sympatyk Muse.

Muse - jak to się zaczęło

W 1994 roku jako Rocket Baby Dolls grupa wzięła udział i wygrała lokalny konkurs Battle of the Bands. Krótko po sukcesie zespół zmienił swoją nazwe na Muse, a jego członkowie porzucili uniwersytet, dotychczasowe prace i wyprowadzili się z rodzinnego miasta. Dopiero po kilkunastu miesiącach grupa rozegrała swoje pierwsze koncerty w Londynie i Manchasterze oraz spotkała się z Dennisem Smithem, właścicielem studia nagrań. To w znacznym stopniu przyczyniło się do wydania EP Muse, a wkrótce potem specjalnie dla zespołu założona została wytwórnia Taste Media.

Największe hity zespołu Muse

·         Bliss

Zdaniem lidera Muse, jest to najlepszy utwór nagrany przez zespół w historii. Singiel promujący album Origin of Symmetry został wydany w 2001 roku i przez lata był podstawowym punktem każdego koncertu angielskiej grupy.

·         Time Is Running Out

Pierwszy singiel, który pozwolił grupie Muse przebić się na amerykańskim rynku muzycznym. Utwór dotarł do 9. pozycji na liście Modern Rock Track.

·         Plug In Baby

Kolejny singiel promujący album Origin of Symmetry w tym zestawieniu. Piosenka uzyskała szerokie uznanie przede wszystkim za początkowy riff, a jej tekst opowiada o bezwzględnej miłości lidera Muse do grania na gitarze elektrycznej.

·         Hysteria

Wydany w 2003 roku kawałek powtórzył sukces Time Is Running Out i zajął miejsce w pierwszej dziesiątce zestawienia Modern Rock Track. Utwór był wielokrotnie wykorzystywany przez amerykańską telewizję TNT, a podczas sezonu 2006/07 singiel towarzyszył drużynie Washington Capitals w wyjściu na lodowisko w lidze NHL.

·         New Born

Na tle pozostałych numerów ta kompozycja wyróżnia się zdecydowanie ostrzejszym brzmieniem. Singiel ukazuje pełną gamę talentu Matta Bellamy’ego, który nie tylko świetnie operuje wokalem, ale równie dobrze posługuje się gitarą elektryczną.

·         Supermassive Black Hole

To kawałek, który przyczynił się do wzrostu popularności brytyjskiego zespołu w Stanach Zjednoczonych. Użyto go jako jeden z elementów soundtracku hitowego filmu Zmierzch. Singiel pochodzący z albumu Black Holes and Revelations prezentuje eksperymentowanie Muse z innymi gatunkami muzycznymi.

·         Uprising

Utwór w całości skomponowany przez lidera Muse to główny singiel promujący płytę The Resistance. Jest to pierwszy kawałek brytyjskiego zespołu, który znalazł się na prestiżowej liście Billboard Hot 100. Uprising to również najchętniej odtwarzany utwór na kanale YouTube grupy. Do dziś zebrał ponad 150 milionów wyświetleń.

·         Survival

Singiel promujący album The 2nd Law stał się jednocześnie oficjalną piosenką Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Teledysk do tej piosenki ukazuje odliczanie z 2012 roku do 1896, czyli daty pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich.

·         Madness

Ballada pop-rockowa zespołu Muse swoją premierę miała na kanale telewizyjnym BBC1 w 2012 roku. Utwór zgromadził ponad 100 milionów wyświetleń w serwisie YouTube, a przez lidera formacji Coldplay został nazwany najlepszym utworem w całej historii Muse.

·         Knights of Cydonia

Piosenka określana jako sześć minut czystego geniuszu zamyka zestawienie najpopularniejszych utworów zespołu Muse. Singiel z 2006 roku podczas debiutu zamknął pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych utworów w Wielkiej Brytanii.

W celu bezpiecznego zakupu, a także i łatwej odsprzedaży biletów na koncerty polecamy skorzystanie z naszego serwisu AleBilet.
Tu kupisz lub sprzedasz bilety!