PRO8L3M - 10 największych hitów

PRO8L3M w ramach swojej trasy koncertowej PROXL3M TOUR 2024 odwiedzi największe miasta Polski ze spektakularnymi koncertami. Powstały w 2013 roku w Warszawie duet składa się z DJ-a Steeza oraz charyzmatycznego rapera Oskara Tuszyńskiego. Futurystyczne brzmienie i charakterystyczne teksty sprawiły, że PRO8L3M szybko zdobył uznanie i stał się najpopularniejszym zespołem hip-hopowym w kraju. Przedstawiamy Wam 10 największych przebojów PRO8L3M.

Ground Zero

Kawałek ten pełni rolę bonusowego tracku do albumu Ground Zero Mixtape i jest swoistym prezentem dla fanów za osiągnięcie sukcesu sprzedażowego mixtape'u. To gest, który docenia zaangażowanie i wsparcie ze strony słuchaczy. W piosence utrzymano charakterystyczny styl i tematykę tekstów, które przyniosły zespołowi popularność. Autor skupia się na opisywaniu nocnego życia i niebezpiecznych związków, z którymi ma powszednio do czynienia. Klip na Youtube zebrał ponad 59 mln wyświetleń i do dziś jest jednym z najbardziej popularnych teledysków PRO8L3M.

Molly

Utwór opowiada fascynującą opowieść o związku, który jest jednocześnie destrukcyjny i pociągający. Molly została wydana w 2016 roku i do dziś jest jednym z najbardziej wyczekiwanych utworów na koncertach zespołu. Tekst traktuje o wirtualnej rzeczywistości, a w klipie akcja odgrywa się na złomowisku. Jest to alegorią, tego, iż ludzie zaczęli mniej interesować się realnym życiem, a bardziej tym wirtualnym. Teledysk liczy ponad 55 mln wyświetleń na Youtube.

Skrable

Piosenka miała premierę w 2020 roku w ramach płyty Art Brut 2. Album został stworzony z wykorzystaniem sampli z polskiej muzyki z lat 70., 80. i 90.. W piosence artyści również wykorzystali fragment utworu Mikołaja Hertla pt. Promień Ciemności. Obecnie PRO8L3M jest w trasie koncertowej pt. PROXL3M TOUR. Wejściówki znikają błyskawicznie, więc nie zwlekaj z zakupem. Bilety na PRO8L3M bezpiecznie możesz kupić na AleBilet.

Interpol

Singiel Interpol jest pierwszą piosenką z albumu Widmo, który został wydany w 2019 roku. Wydaje się, że zespół eksploruje nowe terytoria muzyczne, zaskakując fanów bardziej romantycznym i melancholijnym tonem niż zwykle. Oskar, znany z ostrych tekstów, tym razem prezentuje wrażliwszy i przemawiający obraz.

Makijaż

Piosenka została wydana w ramach albumu Hack3d by GHO5T 2.0 w 2017 roku. Utwór stworzony w charakterystycznym dla zespołu stylu, zawiera unikalny flow i newschoolowy bit. Mikajaż jest koncertowym pewniakiem i jedną z najbardziej popularnych piosenek PRO8L3M. Teledysk zebrał na Youtube ponad 26 mln wyświetleń.

Nicea

Nicea została wydana  7 września 2023 roku, jako singiel promujący nową płytę zespołu pt. PROXL3M. Teledysk okazał się również mega spektakularny, w głównej roli wystąpił Andrzej Chyra, który wcielił się w dilera. Klip zebrał na Youtube ponad 15 mln wyświetleń.

W domach z betonu

Jest to jedna z najbardziej popularnych piosenek grupy. Utwór został wydany w ramach albumu Art Brut 2 w 2020 roku. Oskar na fanpage'u napisał Moc tego kawałka uderzyła mnie dopiero po jego napisaniu - nie kminiłem długo, po prostu to zrobiłem. Po nagraniu prewki przeczytałem tekst i wyobraziłem siebie grającego to na koncercie. Pomyślałem: k**wa nie chciałbym tam stac na tej scenie i sie rozpłakac. Wahałem się też przez chwilę, bo jest to trudna i osobista historia. A Steez dodał, że Inspiracją do całej kompozycji był legendarny numer Martyny i Andrzeja Jakubowiczów pt. W domach z betonu nie ma wolnej miłości.

Zadzwoń do mnie

Kolejny hit z albumu Art Brut 2. W singlu zostały wykorzystane fragmenty piosenki Marleny Drozdowskiej pt. Zadzwoń do mnie. Wokalista o utworze: Gdy tylko usłyszałem wokal Pani Marleny od razu wiedziałem, którą historię chcę tu położyć. Najpierw wymyśliłem refren, który finalnie wjechał na zakończenie numeru. Napisałem i testowo nagrałem prewkę, która była dłuższa i zawierała sporo zbędnych szczegółów, więc potem po prostu okroiłem ją pozostawiając mięso. Wysokich kwalifikacji i kompetencji popartych przygotowaniem praktycznym życzę wszystkim.

Flary

Kolejny przebój, który został wydany w ramach mixtape'u Ground Zero w 2018 roku. Flary jest intensywnym opisem damsko-męskiej relacji, w której dominują skrajne emocje. Narracja piosenki zdaje się być przepełniona dramatem i intensywnością, podkreślając trudności i napięcia występujące w relacji między mężczyzną a kobietą. Klip zebrał na Youtube ponad 30 mln wyświetleń, w głównej roli wystąpiła Zofia Wichłacz znana z serialu Belfer.

Crash test

Piosenka została wydana w ramach albumu Widmo i okazała się mega hitem zespołu. Crash Test to singiel, który rzuca światło na brutalną rzeczywistość, zdolną pozbawić ludzi niewinności i przekształcić nawet najlepszych. Oskar rapuje o współczesnym życiu, w którym człowiek, krok po kroku, jest narażony na różnego rodzaju pułapki i niebezpieczeństwa, jakie los stawia mu na drodze. Teledysk do utworu przedstawia realia polskich przedmieść. Klip liczy na Youtube około 25 mln wyświetleń.

Bez wątpienia PRO8L3M jest lubiany za swój newschoolowy bit w dodatku z szalonym flow. W 2024 roku grupa będzie kontynuować swoją trasę koncertową PROXL3M TOUR i odwiedzi największe miasta Polski.

PRO8L3M bilety - znikają błyskawicznie, więc nie strać okazji zobaczyć na żywo widowisko, które zespół przygotował dla swoich fanów. Pamiętaj, że bezpiecznie sprzedasz i kupisz bilety na AleBilet.