Jak kupić bilety na koncert? – Poradnik

Kupię bilety na koncert

Nie kupiłeś biletów u dystrybutora, a teraz wydarzenie jest już wyprzedane i nie wiesz, gdzie znaleźć bilety? A może szukasz okazyjnej oferty? Dowiedz się, jak bezpiecznie kupić bilety elektroniczne, papierowe i mobilne na koncert przez Internet.

Zazwyczaj pierwszą rozpatrywaną opcją zakupu biletów jest skorzystanie z usług oficjalnych dystrybutorów biletów. Niestety czasami z różnych przyczyn nie udaje nam się kupić biletów w oficjalnej dystrybucji – wydarzenie szybko się wyprzedało i nie zdążyliśmy, dowiedzieliśmy się o imprezie za późno na zakup, bądź w ostatniej chwili zdecydowaliśmy się na uczestnictwo, a sprzedaż jest już zamknięta. Mamy dla Was dobrą informację – to jeszcze nic straconego!

Sprzedaj łatwo i bezpiecznie bilety na AleBilet. Sprawdź jak działa AleBilet!

Bilety elektroniczne, papierowe i mobilne – jakie wybrać

Kiedy bilety są wciąż dostępne do kupienia w oficjalnej dystrybucji pojawia się pytanie, na jaką formę biletów najlepiej się zdecydować. Wyróżniamy 3 podstawowe rodzaje biletów: elektroniczne, papierowe i mobilne. Bilety elektroniczne to bilety w postaci plików PDF – dostępne do wydruku domowego, które otrzymujemy na wskazany adres e-mail. To obecnie najpowszechniejsza i najchętniej wybierana przez użytkowników forma biletów, ze względu na jej wygodę. Aktualnie biletów elektronicznych nie trzeba nawet drukować – można okazać je z telefonu.

Bilety papierowe to bilety w formie fizycznej, które dostarczane są kurierem, paczkomatem czy pocztą. Występują również w wersji kolekcjonerskiej, np. jako plastikowe karty wstępu, czy kolorowe bilety kartonikowe. Za bilety papierowe i kolekcjonerskie trzeba dodatkowo dopłacić, zatem warto mieć to na uwadze.

Bilety mobilne to relatywna nowość na polskim rynku biletowym. Są to bilety w postaci kodów QR, które dostępne są na koncie użytkownika i aplikacji mobilnej dystrybutora biletów. Zazwyczaj bilety te nie mają swoich odpowiedników elektronicznych (biletów w formacie PDF), dlatego nie da się ich wydrukować. Zatem wybierając się na wydarzenie trzeba mieć ze sobą aktywny telefon z dostępem do Internetu – należy o tym pamiętać decydując się na zakup takich biletów.

Sprawdź też: Jak sprzedać bilety na koncert? - Poradnik

Zakup biletów imiennych

Podczas zakupu biletów należy też zwrócić uwagę, czy nie są one imienne. Bilety imienne, to bilety na wydarzenia imienne, czyli takie, na których obowiązuje kontrola zgodności danych na biletach z dowodem tożsamości. Nie należy mylić tych biletów z biletami, na których widnieją dane, jako dane osoby rezerwującej. Informację, czy dana impreza jest imienna można znaleźć na stronie organizatora danego wydarzenia. W przypadku biletów imiennych polecamy przemyślane zakupygdyż zmiana danych jest zawsze płatna i zazwyczaj tylko jednorazowa.

Jak bezpiecznie odkupić bilet na koncert?

Najprostszym i za razem najbezpieczniejszym sposobem na kupowanie biletów jest AleBilet. AleBilet jest platformą do odsprzedaży biletów, która zabezpieczając transakcje pośredniczy między kupującym a sprzedającym - sprzedający są weryfikowani i otrzymują zapłatę do 5 dni po wydarzeniu, natomiast kupujący mają gwarancję otrzymania biletów na czas. Wystarczy wejść na stronę AleBilet i wyszukać wydarzenie, na które chcemy kupić bilety. Jeżeli takiego wydarzenia nie ma na stronie, należy je zgłosić klikając pojawiający się po wyszukiwaniu przycisk „zgłoś imprezę”. Można też napisać bezpośrednio maila z prośbą o dodanie wydarzenia na alebilet@alebilet.pl.

Jak kupić bilety na koncert na AleBilet?

Kupowanie biletów na AleBilet jest bardzo proste. Należy wejść na stronę AleBilet i wyszukać interesujące nas wydarzenie. W zależności od imprezy pojawią się wtedy dostępne na naszej stronie terminy tego eventu. Jeżeli na AleBilet nie wyświetla się dane wydarzenie, albo interesujący nas termin należy nam go zgłosić przyciskiem „ Zgłoszenie imprezy” w stopce strony, bądź napisać do nas maila ze szczegółami eventu na alebilet@alebilet.pl.

Po wybraniu terminu wydarzenia na stronie pojawią się dostępne oferty z biletami oraz opcjonalnie mapka obiektu. Dzięki filtrowaniu po liczbie biletów oraz kategorii jesteśmy w stanie szybko odnaleźć ofertę, która spełnia nasze wymagania. Jeśli więc interesują nas np. 2 bilety na płytę wybieramy „Liczba biletów” – „2 bilety” i „Kategoria” – „Płyta”. Wtedy system pokaże nam wyłącznie oferty, z których można kupić 2 bilety na płytę.

Jak znajdziemy już najbardziej odpowiednie dla nas bilety wystarczy kliknąć różowy przycisk „Kup” z prawej strony oferty. Otworzy się wtedy nowa strona z podsumowaniem naszego zakupu. W przypadku oferty z biletami papierowymi zazwyczaj mamy dostępne 3 opcje dostawy: kurier, paczkomat i list polecony. Należy zatem wybrać najwygodniejszą dla nas formę i uzupełnić wymagane pola w adresie dostawy bądź wskazać odpowiedni paczkomat. Jeśli wybraliśmy ofertę z biletami elektronicznymi, będą one wysłane na wskazany adres e-mail do tygodnia przed imprezą. Natomiast w przypadku wybrania biletów mobilnych trzeba będzie ściągnąć odpowiednią aplikację do otrzymania biletów – wszystkie niezbędne informacje otrzymasz w potwierdzeniu zamówienia.

Następnym krokiem jest przyciśnięcie przycisku „Podsumowanie i płatność” oraz wybranie formy zapłaty za bilety. Dostępne opcje to blik, karta oraz przelew internetowy. Obligatoryjne jest także zaakceptowanie regulaminu, natomiast opcjonalne zapisanie się na newsletter. Klikamy przycisk „Zamów i zapłać” i gotowe! Po dokonaniu płatności otrzymujemy potwierdzenie zamówienia na maila.

Na AleBilet można też poszukać okazji, aby zakupić bilety w niższej cenie. Często tuż przed wydarzeniem bilety potrafią być nawet 2 razy tańsze od ceny nominalnej, nawet na wyprzedane imprezy! Dlatego warto obserwować naszą stronę.

Zakup biletów online na grupach Facebookowych

Istnieje również możliwość zakupu biletów na grupach Facebookowych. Jesteśmy patronem takich grup, jak: BILETY NA KONCERTY - sprzedam, kupię, szukam - Polecamy: AleBilet, Bilety - Kupię, Sprzedam, Oddam, Zamienię - Polecamy: AleBilet, Bilety na Koncerty - Patron: AleBilet - kupię, sprzedam, szukam.

Odradzamy jednak kupowanie biletów bezpośrednio na grupach FB. AleBilet nie odpowiada za transakcje zawarte na grupach, dlatego bardzo uważajcie na oszustów. Grupy powinny służyć do umówienia się na wystawienie oferty prywatnej na AleBilet. Nigdy nie wysyłaj pieniędzy BLIKiem ani na konto bezpośrednio do sprzedającego. Pamiętaj, że w AleBilet cała płatność zawsze jest realizowana za pośrednictwem PayU i nie musisz nic „dopłacać” sprzedającemu osobiście.

Bądźcie rozsądni, dokładnie sprawdzajcie sprzedających, a jeśli chcecie mieć 100% pewności wejścia na imprezę, to polecamy bezpieczny zakup na AleBilet ✅