Vito Bambino - 10 największych hitów

Polska scena muzyczna obfituje w utalentowanych artystów, ale nie wszyscy zdobywają serca fanów w tak ekspresowym tempie, jak Vito Bambino. Ten wschodzący gwiazdor muzyki pop zdobył ogromną popularność dzięki swojej różnorodności i multikulturowości. Lider zespołu Bitamina wyruszył w solową trasę koncertową pt. Pracownia, w ramach której odwiedzi aż 18 polskich miast. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was zestawienie 10 największych hitów Vito Bambino.

Podpalmy to

Piosenka ilustruje fabułę dramatu wojennego Filip w reżyserii Michała Kwiecińskiego. Jak sam artysta to opisał "Tytułowy protagonista Filip (Eryk Kulm) mierzy się z historią w tak delikatny, wrażliwy i własny sposób, że pierwsze zdanie nasuwało się na język samo z siebie: Bo skoro nic nie jest już ważne. Co wtedy? Jak wyglądamy i co się z nami dzieje, kiedy wrogowie zedrą z nas ostatnie uczucie. Ostatnie „coś” na czym nam zależy. Moim zdaniem… Podpalmy to." Utwór stał się zaskakująco popularny wśród fanów Vito Bambino, a teledysk zebrał ponad 5 mln wyświetleń na YouTube.

Nudy

Kolejny hit Vito Bambino pełen zdystansowanych i zbieżnych emocji. Wokalista tak opowiada o piosence: "Ale raczej to nudy. Ale raczej to nie oczekuj nic… Tak jest i tym razem. Bądźmy szczerzy wobec siebie – życie jest jakie jest. Nie ma co udawać. Ooo – już wiem. Numer „nudy” jest o bezwzględnej szczerości. Teledysk również!". Artysta już wyruszył w solową trasę koncertową pt. Pracownia, bilety na Vito Bambino znikają w oka mgnieniu, więc nie warto zwlekać z zakupem.

Ale jazz!

Piosenka została wydana wspólnie ze znaną artystką sanah w ramach jej studyjnego albumu Irenka. Kompozycja znalazła się na 1. miejscu listy AirPlay – Top najczęściej odtwarzanych piosenek w polskich rozgłośniach radiowych. Utwór także otrzymał status diamentowego singla, a klip na YouTube zebrał ponad 100 mln wyświetleń.

Boję się o Ciebie

Singel pojawił się we współpracy z Kaśką Sochacką. Miłosny dialog pełen uczuć skradł serca milionów fanów i pozostanie w pamięci na długo. Piosenka została wydana w lirycznym i melancholijnym ujęciu. Dla tych, którzy nie mieli okazji posłuchać tego przeboju wcześniej, wrzucamy go poniżej.

Mustang

Kolejny hit Vito Bambino, który został wydany w ramach promocji nowego albumu artysty pt. Pracownia. Jest to opowieść o sile i zapale do działania oraz przykrych konsekwencjach niezauważania naszych potrzeb przez otoczenie. Teledysk, który został wyreżyserowany przez Vito, zebrał na Youtube aż ponad 3 mln wyświetleń.

Dom

Piosenka została wydana wraz z zespołem Bitamina niecałe 6 lat temu i stała się niezaprzeczalnym hitem. Utwór jest przyjemny, rytmiczny z wpadającym w ucho refrenem. Sam tekst również pomimo powierzchownej radości, kryje w sobie dramatyczną i nostalgiczną opowieść . Klip liczy na Youtube ma ponad 35 mln wyświetleń, a sama piosenka jest dobrze oceniana przez krytyków muzycznych i lubiana przez fanów artystów.

Chyba wiem

Utwór przedstawia zderzenie romantyzmu i idealizmu w trudnej rzeczywistości. Vito Bambino śpiewa, że nie warto się poddawać i należy walczyć o swoje marzenia. Artysta o piosence powiedział tak: "To dla mnie ważny numer o tym, że - aby zdobywać symboliczne szczyty własnego jestestwa musisz się najzwyczajniej na świecie postarać i wytrwać. Co jest zabawne, bo z kolei ten teledysk...no nic." Klip możecie zobaczyć poniżej.

Etna

Utwór został wydany wiosną 2023, jako zapowiedź nowego albumu pt. Pracownia. Chwytliwy, literacki tekst wraz z przyciągającą melodią tworzą wyjątkowy tandem w piosence Etna. Kompozycja jest o wybuchach w związku, kiedy nadchodzą bardzo emocjonalne, czasami kończące się dramatycznie chwile. W tym numerze widzimy Vito Bambino bardzo subtelnego i wrażliwego, pełnego emocji i uczuć.

Rampage

Rampage, czyli ostre szaleństwo - właśnie o tym jest kolejna przebojowa piosenka Vito Bambino. Utwór jest opowieścią o wolności, marzeniach i swobodzie. W klipie zostało zobrazowane miasto imprezowiczów - Berlin. Ujęcia użyte w teledysku pochodzą z filmu Fucking Berlin, w którym Vito Bambino miał okazję grać jedną z głównych ról. Nostalgiczny i wzruszający singel zabiera słuchaczy do czasów, kiedy życie było beztroskie.

Pytanie do niej

Jeden z najbardziej znanych utworów Bitaminy. Piosenka została wydana w 2017 roku w ramach płyty Kawalerka. Pytanie do niej okazał się hitem i koncertowym pewniakiem, chociaż na samym początku nikt tego nie oczekiwał. "Byłem bardzo wzruszony, bo to jest piosenka, która nie ma uporządkowanej formy, nie ma refrenu, nie jest skonstruowana jak hit." - opowiada Vito Bambino.

Aby zobaczyć tę wschodzącą gwiazdę polskiego popu na żywo i doświadczyć niezapomnianych emocji przekazywanych przez Vito Bambino na koncertach, kup bilet bezpiecznie na AleBilet i bądź częścią tego wyjątkowego wydarzenia.