Mrozu - 10 najlepszych piosenek

Łukasz Mróz, znany jako Mrozu na scenie muzycznej zadebiutował w 2009 roku i został jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów współczesności. Posiadacz wyjątkowego głosu i charyzmy tworzy muzykę zarówno hipnotyzującą, jak i odświeżającą. Artysta przeżył epicką metamorfozę i obecnie wydaje piosenki, które są z każdym singlem tylko lepsze. W przyszłym roku będziemy mogli go usłyszeć na żywo podczas jego pierwszej trasy halowej pt. Wszystko było po coś, podczas której znane utwory zabrzmią na nowo. Poniżej przedstawiamy Wam 10 najlepszych piosenek Mrozu!

Miliony Monet

Piosenka została wydana w ramach debiutanckiego albumu Mrozu o tej samej nazwie w 2009 roku. Miliony Monet stał się wielkim przebojem, który zapewnił ogromną popularność artyście oraz ugruntował trwałą pozycję na polskiej scenie muzycznej. Utwór jak i teledysk, otrzymały wiele nominacji, m.in. do nagród VIVA Comet oraz Eska Music Award.

Supermoce

Piosenka została napisana wspólnie z Igo i Vito Bambino i stała się hymnem koncertów Męskie Granie 2023. Supermoce łączy w sobie zapadający w pamięć tekst, elementy groove i przyciągającą melodię. Utwór emanuje dobrą energią oraz opowiada o miłosnym uniesieniu. Teledysk ukazał się na 15 miejscu na liście najpopularniejszych teledysków na YouTube i liczy już ponad 35 mln wyświetleń.

Za Daleko

Utwór znalazł się na szóstym albumie wokalisty Złote Bloki, który dodaje kolorów i świeżości do artystycznej ścieżki artysty. Mrozu o płycie Złote Bloki: Nagrywanie energetycznych, dobrze nastrajających kawałków było dla mnie najlepszym antidotum na trudne czasy, w których żyliśmy przez ostatnie 2 lata. Większość materiału powstawała wśród warszawskich bloków, a każda ucieczka z osiedla dawała podmuch gorącego inspirującego powietrza. Dziś gdy czasy wcale nie są lżejsze tym bardziej czuję, że pozytywny przekaz tego albumu będzie potrzebny. Za Daleko został stworzony z udziałem znanego artysty Vito Bambino i stał się opowieścią o mocnych emocjach, przyjaźni i miłości.

Złoto

Przebój został inspirowany klimatem pierwszej połowy lat 90, czasu dziecięcej beztroski i swobody. Jak sam artysta opisuje piosenka narodziła się po dotarciu trzech kumpli do górskiej chaty z zapierającym dech widokiem na Jezioro Czorsztyńskie. Do singla powstał klip, który obecnie liczy na YouTube już ponad 15 mln wyświetleń i idealnie pasuje do niesamowitej energii Złota. Teledysk przedstawia kawałek z życia kumpli z osiedla, którzy spędzają długie popołudnia na podwórku. Jak jeszcze tego nie widzieliście, to właśnie macie teraz okazję :)

Jak nie my to kto

Kawałek ten powstał podczas spotkania Mrozu i Tomsona i stał się hymnem motywującym do działania. Artyści przekonują, że ich kompozycja to dawka pozytywnej energii i lekkości. Singiel woła Cię na parkiet, na którym króluje blues i rock'n'roll. Wpadający w ucho refren wraz ze świetnym wokalem chłopaków tworzą z tego utworu bluesową bombę, która od pierwszych nut uraziła serca słuchaczy i nadal pozostaje jednym z największych przebojów Mrozu.

Aura

Jest to tytułowa piosenka z albumu Aura, który się ukazał w 2019 roku. Płyta uzyskała status złotej i jest piątym albumem w dyskografii Mrozu. Krążek trzyma się dotychczasowego stylu artysty i został stworzony w klimacie oldschool. Właśnie brzmienie retro w połączeniu z nowoczesnymi elementami są przyczyną tego, że ta piosenka cieszy się taką popularnością. Porównując Aurę z debiutową Miliony Monet można stwierdzić, że Mrozu przeszedł metamorfozę swojej twórczości i nie przestaje podziwiać słuchaczy nowymi brzmieniami.

Nic do stracenia

Mrozu wykonuje ten utwór z udziałem chóru gospel Sound'n'Grace. Po 4-letniej przerwie Mrozu powraca w 2014 roku jako ukształtowany artysta, który pokazuje, że wciąż ma talent do pisania przyciągających piosenek. Piosenka została wydana w ramach płyty Rollercoaster, która cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród fanów artysty, jak i krytyków muzycznych. Wokalista kieruje utwór do wszystkich wątpiących w swoje możliwości, żeby zaryzykowali, gdyż nie mamy nic do stracenia. Jesienią 2023 Mrozu wyrusza w trasę koncertową MTV Unplugged, w ramach której odwiedzi aż 13 polskich miast. Nie możecie tego przepuścić, nowe aranżacje jego największych przebojów z pewnością Was zaskoczą. Kup bilet na AleBilet, by pogrążyć się w wyjątkową atmosferę w obecności ulubionego artysty - bilety Mrozu

Mgła

Kolejny hit Mrozu, ale tym razem jest to trochę spokojniejsza, nieco nostalgiczna i melancholijna piosenka. Utwór ma wzruszający tekst, który nie zostawi obojętnym nawet najbardziej wymagającego słuchacza. Mgła została wydana w ramach albumu Zew w 2017 roku, który był 4. wydanym studyjnym albumem wokalisty. Możecie poczuć się jak na prawdziwym koncercie Mrozu i posłuchać Mgłę w wersji live.

Szerokie wody

Kolejne arcydzieło Mrozu od którego aż ciarki przechodzą. Przyciągający tekst, skłaniający do myślenia wraz z prowadzącą gitarą nadają niesamowitego klimatu tej piosence. Szerokie wody to jest blues w czystej postaci - gitarowe solo, perkusja w tle i rozmowy o przeszłości i teraźniejszości. Utwór w wersji live zebrał na YouTube ponad 25 mln wyświetleń.

Galácticos

Jest to taneczny kawałek w stylu retro, który również znalazł się na liście przebojów Mrozu. Jako, że Galácticos kojarzy się wszystkim fanom futbolu z drużyną piłkarzy z lat 2000 sam Mrozu mówił, że nie jest to piosenka o piłce, a słowo zostało użyte jako metafora. Do piosenki również ukazał się klip, który nawiązuje do młodości artysty i nostalgicznego czasu spędzonego w blokach. Teledysk jest nie mniej popularny niż piosenka i liczy na YouTube ponad 6 mln wyświetleń.

Mrozu miał być polską odpowiedzią na Justina Timberlake'a, a stał się wyjątkowym artystą z niesamowitym głosem i przyciągającymi piosenkami. Za swoją karierę muzyczną potrafił zgarnąć statuetki w najbardziej prestiżowych nagrodach, między innymi Viva Comet 2010 za Debiut Roku, nagroda Eska Music Awards 2014 dla Najlepszego Artysty oraz za Najlepsze Video, a także Fryderyk 2023 za Album Roku Pop, dla Najlepszego Artysty, dla Autora Roku, dla Producenta Roku oraz za Utwór Roku. Ważne jest to, że Mrozu nie zamierza odpoczywać i zapewnia swoich słuchaczy, iż nieustannie pracuje nad nowymi przebojami.

Pamiętajcie, że Mrozu obecnie koncertuje, a w przyszłym 2024 roku wyrusza w wyjątkową w swojej karierze muzycznej trasę. Kup bilet bezpiecznie na AleBilet, by na żywo posłuchać ulubionych przebojów artysty.