The Weeknd

The Weeknd tickets

No active dates

The Weeknd

Koncert The Weeknd w Warszawie 9 sierpnia 2023


Jeśli jesteś fanem muzyki The Weeknd, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość! Gwiazdor ogłasza powrót na światową trasę koncertową After Hours Til Dawn Tour po Stanach Zjednoczonych i Europie w 2023 roku! Rozkład show nie pominął Polski – muzyk zagra na żywo 9 sierpnia 2023 roku na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie! To wydarzenie, na które warto czekać z niecierpliwością.

The Weeknd - gwiazda muzyki pop


The Weeknd, czyli Abel Tesfaye, to kanadyjski wokalista i autor tekstów, który zyskał międzynarodową sławę dzięki swojemu unikalnemu stylu i charyzmie scenicznej. Jego hity takie jak Can't Feel My Face, Starboy i Blinding Lights zostały przebojami na całym świecie i zdobyły wiele nagród, w tym trzy nagrody Grammy.

Jego pseudonim wziął się od weekendu, w którym postanowił zmienić swoje życie, rzucić szkołę, wyprowadzić się z domu rodzinnego i zacząć na poważnie zajmować się muzyką. Miał wtedy 17 lat, wyszedł i „nigdy nie wrócił do domu”. To był właśnie The Week(e)nd (nazwa została modyfikowana ze względu na istniejący już kanadyjski zespół The Weekend i mogące z tego wynikać problemy z prawami autorskimi). Muzycznie, piosenkarz wzoruje się na takich ikonach popkultury jak Michael Jackson czy Prince. Wokalista jest laureatem aż trzech nagród Grammy, a jego soundtrack Earned It do filmu Pięćdziesiąt twarzy Greya otrzymał nominację do Oscara w kategorii Najlepsza piosenka oryginalna. Muzyk otwarcie również sprzeciwił się nominacjom do nagród Grammy 2020, zarzucając im skorumpowanie. The Weeknd nie został nominowany w żadnej kategorii, mimo niezaprzeczalnego sukcesu jego ostatniego krążka.

Singiel Blinding Lights, cały album After Hours, a w szczególności wizerunek artysty podczas promocji krążka (posiniaczona, zabandażowana twarz), mają przestrzegać przed prowadzeniem samochodu po zażyciu środków zmieniających świadomość.

The Weeknd w Warszawie - na co możesz liczyć?


Jeśli zdecydujesz się na udział w koncercie The Weeknd w Warszawie 9 sierpnia 2023 roku, możesz liczyć na niezapomniane wrażenia. Artysta zaprezentuje swoje największe przeboje, a także utwory z After Hours oraz najnowszej płyty Dawn FM - stąd nazwa trasy After Hours Til Dawn Tour. Jego występ z pewnością zachwyci zarówno miłośników R&B, jak i tych, którzy lubią bardziej taneczne brzmienia. The Weeknd jest znany z niezwykle dynamicznych i energetycznych występów, dlatego też na pewno nie będziesz się na jego koncercie w Warszawie nudzić.

The Weeknd - bilety


Jeśli chcesz zobaczyć artystę na żywo, to nie możesz przegapić tego koncertu. Bilety na The Weekndw Warszawie 9 sierpnia 2023 są już dostępne i można je kupić na AleBilet. Nie zwlekaj z zakupem, ponieważ bilety mogą się szybko wyprzedać.