Ergo Arena, Gdańsk - tickets

Ergo Arena mieści się na granicy Gdańska i Sopotu. To jedna z najbardziej zaawansowanych hal widowiskowo-sportowych Europy. Odbywają się tu zawody różnych dyscyplin, jak również liczne koncerty, wystawy, konferencje oraz spektakle teatralne i kinowe. Hala oddalona jest od morza tylko o ok. 1 km.

Gdańsko-sopocka Ergo Arena została otwarta w 2010 roku. Dzięki swojej nowoczesnej konstrukcji może pomieścić do 15 000 osób. Obiekt jest nie tylko uniwersalny pod względem organizowanych imprez, ale też bardzo bezpieczny i komfortowy dla odwiedzających. Warto wspomnieć o udogodnieniach dla niepełnosprawnych, pojemnych parkingach oraz idealnej lokalizacji w pobliżu centrum Gdańska i Sopotu. Co ciekawe, hala została w 2011 wybrana sportowym obiektem roku w konkursie Budowniczy Polskiego Sportu. Do obiektu można dojechać samochodem, autobusem, tramwajem lub Szybką Koleją Miejską.

Ergo Arena to miejsce wielkich wydarzeń sportowych. Odbyły się tu już Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2014, liczne mecze w ramach FIVB Mistrzostw Świata w Siatkówce, Amber CUP czy spotkania KSW. Do Ergo Areny przybywają tłumnie także fani muzyki. W hali zorganizowano koncerty takich gwiazd, jak Bryan Adams, Lenny Kravitz, Backstreet Boys czy Scorpions. Co ciekawe, obiekt zbudowano tak, by dokładnie przez jego środek przebiegała granica między Gdańskiem a Sopotem. Dzięki temu aż dwa miasta mogą poszczycić się nowoczesną halą widowiskowo-sportową i przyciągać jeszcze więcej turystów.