Hala Stulecia, Wrocław - tickets

Wrocławska Hala Stulecia jest jednym z najczęściej odwiedzanych obiektów we Wrocławiu. To właśnie tutaj odbywają się różnego rodzaju koncerty, wystawy, konferencje, wydarzenia zarówno sportowe, jak i kulturalne. Hala została zaprojektowana przez wrocławskiego architekta – Maxa Berga.

Architektowi udało się stworzyć niebanalną konstrukcję, która tworzy niepowtarzalny klimat i która stała się jedną z przestrzeni reprezentujących stolicę Dolnego Śląska. Nie bez przyczyny została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2006 roku wraz z całym zespołem architektonicznym, który tworzy to wyjątkowe miejsce, mowa między innymi o Pergoli, Iglicy, czy Pawilonie Czterech Kopuł.

Obecnie obiekt ten nie jest odwiedzany wyłącznie przez uczestników wydarzeń kulturalnych, ale i zwiedzających pragnących eksplorować ten architektoniczny kunszt. W pobliżu Hali znajduje się Wrocławskie Zoo, Ogród Japoński, czy Fontanna multimedialna.

Hala Stulecia jednak jest przede wszystkim wyjątkowym miejscem do organizacji różnego rodzaju imprez rozrywkowych i sportowych. Właśnie w tym obiekcie co roku organizowane są festiwale, takie jak One Love Sound Fest, WrockFest, czy Sensation White. Zagraniczne gwiazdy, które miały okazję wystąpić na tej scenie, to między innymi Leonard Cohen czy Deep Purple. Jednocześnie nie możemy zapomnieć o wydarzeniach typowo sportowych, które można oglądać na żywo i doświadczać niesamowitych emocji, są to chociażby Mistrzostwa Europy w Koszykówce EUROBASKET czy międzynarodowe gale boksu.