The Weeknd

Bilety na The Weeknd

Brak aktywnych terminów

The Weeknd

The Weeknd ogłasza powrót na światową trasę koncertową After Hours Tour po Stanach Zjednoczonych i Europie w 2022 roku! Rozkład show nie pominął Polski – muzyk zagra 7 listopada 2022 roku na Tauron Arenie w Krakowie!

Jego pseudonim wziął się od weekendu, w którym postanowił zmienić swoje życie, rzucić szkołę, wyprowadzić się z domu rodzinnego i zacząć na poważnie zajmować się muzyką. Miał wtedy 17 lat, wyszedł i „nigdy nie wrócił do domu”. To był właśnie The Week(e)nd (nazwa została modyfikowana ze względu na istniejący już kanadyjski zespół The Weekend i mogące z tego wynikać problemy z prawami autorskimi). Muzycznie, piosenkarz wzoruje się na takich ikonach popkultury jak Michael Jackson czy Prince. Wokalista jest laureatem aż trzech nagród Grammy, a jego soundtrack Earned It do filmu Pięćdziesiąt twarzy Greya otrzymał nominację do Oscara w kategorii Najlepsza piosenka oryginalna. Muzyk otwarcie również sprzeciwił się zeszłorocznym nominacjom do nagród Grammy, zarzucając im skorumpowanie. The Weeknd nie został nominowany w żadnej kategorii, mimo niezaprzeczalnego sukcesu jego ostatniego krążka.

Singiel Blinding Lights, cały najnowszy album After Hours, a w szczególności wizerunek artysty podczas promocji albumu (posiniaczona, zabandażowana twarz), mają przestrzegać przed prowadzeniem samochodu po zażyciu środków zmieniających świadomość.