Michael Bublé - 10 największych hitów

Michael Bublé to jeden z najbardziej rozpoznawalnych kanadyjskich piosenkarzy. Pochodzący z Burnaby wokalista niemalże każdy swój album pokrył platyną, a jeden krążek doczekał się certyfikatu diamentowej płyty za sprzedaż blisko miliona kopii w Kanadzie. Prezentujemy zestawienie 10 największych hitów wielokrotnego zdobywcy nagrody Grammy.  

Haven’t Met You Yet

Czyli miłość przelana na papier. Zarówno przez wielu ekspertów muzycznych, jak i fanów kanadyjskiego piosenkarza, utwór Haven’t Met You Yet to największe dzieło w bogatej dyskografii Michaela Bublé. Piosenka dedykowana jest ówczesnej narzeczonej, a obecnie żonie wokalisty i jest przykładem na idealny utwór miłosny – wypełniony radością i optymizmem. Ładny aranż i energiczne piano sprawia, że obok Haven’t Met You Yet nie można przejść obojętnie. Utwór znalazł się na płycie Crazy Love, którą opublikowano w październiku 2009 roku. Krążek pokrył się czterokrotną platyną w Kanadzie oraz dwukrotną platyną w Stanach Zjednoczonych oraz w Polsce.

Home

Jak się okazuje, Haven’t Met You Yet to nie jedyna piosenka, którą Michael Bublé napisał dla narzeczonej. Kanadyjski piosenkarz ma słabość do tego typu piosenek. Swojej byłej partnerce zadedykował jeden z singli promujących album It’s Time z 2005 roku. Utwór Home, bo o nim mowa, to opowieść o mężczyźnie, który ze względu na podróże nie jest w stanie widywać swojej partnerki.

Lost

Co ciekawe, tekst piosenki powstał podczas pobytu Bublé we Włoszech, a cztery lata później artysta opublikował piosenkę Lost. Smutna ballada o straconej miłości to autentyczne przeżycia wokalisty po zakończeniu wieloletniego związku z Debbie Timuss.

Feeling Good

Na liście utworów albumu It’s Time oprócz piosenki Home znajdziemy również kawałek Feeling Good. Jest to pierwszy singiel promujący wydawnictwo Bublé z 2005 roku. Piosenka została napisana w 1965 roku przez Anthony’ego Newleya i Lesliego Bricusse’a na potrzeby musicalu The Roar of the Greasepaint – The Smell of the Crowd. Od tego czasu utwór był wielokrotnie coverowany, a wykonanie przez Michela Bublé to jedna z najciekawszych interpretacji. Feeling Good to najpopularniejszy utwór koncertowy wykonywany przez kanadyjskiego wokalistę. Oprócz Bublé, własną interpretację hitu musicalowego wykonały także zespoły Muse, The Pussycat Dolls oraz m.in. George Michael czy Ed Sheeran.

A Song For You

Na tym samym albumie znajdziemy także inny bardzo popularny cover. A Song For You to piosenka pierwotnie napisana przez Leona Russela. Utwór z miejsca stał się jednym z najpopularniejszych utworów miłosnych. Nie dziwi więc fakt, że na własną interpretację zdecydowało się ponad 100 artystów. W tym olbrzymim gronie, obok Michaela Bublé, znajdziemy również Whitney Houston, Cher czy duet Herbie’go Gancocka i Christiny Aguilery.

When I Fall In Love

Cover znajdziemy także na najnowszej płycie kanadyjskiego artysty. When I Fall In Love to interpretacja nieśmiertelnego klasyka z lat 50. ubiegłego wieku. Singiel zapowiadający album Love z miejsca stał się jedną z najpopularniejszych piosenek Buble wśród jego fanów.  

Have Yourself a Merry Little Christmas

Własnych interpretacji nie mogło zabraknąć również na świątecznym albumie Michaela Bublé. Christmas to jeden z najpopularniejszych krążków w dyskografii kanadyjskiego wokalisty. Płyta osiągnęła status diamentowej w Kanadzie, a w Wielkiej Brytanii pokryła się siedmiokrotną platyną. O sile krążka z 2011 roku stanowi przede wszystkim utwór Have Yourself a Merry Little Christmas, czyli piosenka nagrana przez Judy Garland, której sławę przyniosła wersja wykonana przez Franka Sinatrę. Można zaryzykować stwierdzenie, że rozczulająca wersja nagrana przez Michaela Bublé przebiła dokonania innych muzyków.

After All

I to fakt, z którym bardzo ciężko polemizować. Większość duetów nagranych przez artystę określamy mianem największych przebojów w dyskografii Kanadyjczyka. Jednym z nich jest After All wykonany wraz z Bryanem Adamsem – rodakiem i wielką inspiracją Bublé. Utwór charakteryzuje się przebojowością i rytmiką. Rockowe brzmienie nadaje utworowi energii, za którą kochamy zarówno Michaela Bublé, jak i Bryana Adamsa.  

Someday

Obojętnie nie można przejść także obok piosenki nagranej z Meghan Trainor. Para spotkała się przy okazji produkcji utworu Someday, a ciekawostką jest fakt, że współtwórcą kawałka jest Harry Styles. Wokalista znany głównie z występów w niezwykle popularnym zespole One Direction.

Hollywood

Utwór Hollywood był jedną z pierwszych promocji reedycji albumu Crazy Love. Dlaczego piosenka ta znalazła się na liście najpopularniejszych kawałków wykonywanych przez Michaela Bublé? Przede wszystkim ze względu na jej oryginalność. W tekście utworu możemy zapoznać się z oceną środowiska wykonaną przez kanadyjskiego wokalistę. Artysta ujawnia swoje spojrzenie na kulturę i celebrytów, którzy zatracają się w pogoni za sławą. Co ciekawe, w teledysku do Hollywood możemy ujrzeć parodię kilku bardzo znanych gwiazd. Michael Bublé zdecydował się naśladować m.in. Justina Biebera czy Clinta Eastwooda.

W celu bezpiecznego zakupu, a także i łatwej odsprzedaży biletów na koncerty Michaela Bublé polecamy skorzystanie z naszego serwisu AleBilet.
Tu kupisz lub sprzedasz bilety!