Miley Cyrus - 11 najlepszych utworów

Wizerunek grzecznej Hannahy Montany pozostawiła już dawno za sobą. Teraz jest niezależną artystką, która nie boi się eksperymentować z mocniejszymi brzmieniami, czy brać na warsztat klasyków, takich jak Blondie. Z nadzieją na solowy koncert wokalistki w naszym kraju, prezentujemy Wam nasze top 11 Miley Cyrus!

1.  Flowers

Pierwszy singiel zapowiadający nową płytę studyjną Miley zatytułowaną Endless Summer Vacation, której premiera ma się odbyć 10 marca 2023. Flowers adresowane jest do byłego męża artystki, Liama Hemswortha - utwór został wydany w dniu jego urodzin. Ponadto w teledysku Cyrus przemyca wiele nawiązań do głównie przykrych sytuacji z czasów ich związku. Dom, w którym kręcony jest klip był podobno miejscem notorycznych zdrad jej byłego partnera, co symbolizuje nawet złota sukienka z pierwszej części wideo. Co więcej, warstwa liryczna Flowers to odbicie lustrzane tekstu piosenki Bruno Marsa - When I Was Your Man. Utwór rzekomo został zadedykowany Miley przez Hemswortha podczas ich wesela.

2.  Midnight Sky

Pierwszy singiel z siódmego studyjnego albumu artystki, Plastic Hearts z 2020 roku. Warstwa liryczna tej disco-popowej piosenki opowiada o niezależności i pewności siebie. Teledysk do utworu był pierwszym samodzielnie wyreżyserowanym przez wokalistkę. Midnight Sky zyskało ogólnoświatowe uznanie krytyków, których zdaniem jest to najlepsza kompozycja Miley Cyrus do tej pory.

3.  Prisoner (feat. Dua Lipa)

Drugi singiel z najnowszego wydawnictwa piosenkarki, Plastic Hearts. Współtwórcą utworu jest Dua Lipa. Duet to idealna mieszanka stylów dwóch wokalistek. Tekst kolaboracji odnosi się do niepokoju spowodowanego poczuciem izolacji. Krytycy okrzyknęli piosenkę hymnem bólu serca i glamową deklaracja niepodległości. Jest to zdecydowanie mocno wyczekana przez fanów obu artystek współpraca, lecz, jak widać - warto było!

4.  Nothing Breaks Like a Heart (Mark Ronson)

Piosenka DJa Marka Ronsona współtworzona z Miley Cyrus. Utwór wydany został jako pierwszy singiel z piątego albumu studyjnego Ronsona, Late Night Feelings z 2019 roku. Nothing Breaks Like a Heart nominowane było do 2020 Brit Awards w kategorii Song of the Year, co było pierwszą nominacją Cyrus w tych nagrodach. Klip do utworu nagrany został w Kijowie.

5.  Wrecking Ball

Drugi singiel z czwartego krążka studyjnego Miley, Bangerz z 2013 roku. Ta popowa ballada tekstowo opowiada o zepsuciu się związku. Kontrowersyjny teledysk do utworu nie przeszedł bez echa. Do dziś Wrecking Ball pozostaje najpopularniejszą i najbardziej utytułowaną piosenką artystki z ponad 1,1 mld odsłonami jej klipu na YouTube.

6.  Party In The U.S.A.

Pierwszy singiel z debiutanckiej EPki Miley Cyrus, The Time of Our Lives z 2009 roku. Jednym z twórców piosenki jest wokalistka Jessie J, dla której początkowo miało być Party In The U.S.A., jednak zdecydowano, że utwór bardziej pasuje do Cyrus. Miley jednak nie do końca identyfikowała się z piosenką, co nie zmienia faktu, że do dzisiaj pozostaje jedną z jej najpopularniejszych.

7.  We Can’t Stop

Pierwszy singiel z płyty Bangerz. We Can’t Stop to muzycznie piosenka z pogranicza gatunków pop, R&B i electropop, natomiast lirycznie odnosi się do rekreacyjnego zażywania narkotyków. Utwór zebrał mieszane opinie krytyków, których część chwaliła ogólną produkcję wydawnictwa, podczas gdy niektórzy niechętnie podchodzili do tekstu.

8.  When I Look At You

Drugi a zarazem ostatni singiel z pierwszej extended play artystki, The Time of Our Lives. Piosenka została stworzona na potrzeby romantycznego dramatu The Last Song, ekranizacji powieści Nicholasa Sparksa, w której główną rolę, obok Liama Hemswortha grała sama Miley Cyrus. Para poznała się na planie filmu, później tworząc, nieudane niestety i zakończone już, małżeństwo.

9.  Heart Of Glass (Blondie cover)

Wiemy, że nie jest to piosenka autorska Miley, jednak jej wykonanie zasługuje na miejsce w tym zestawieniu. Cyrus pokusiła się o cover legendarnej Blondie i... wyszło jej to naprawdę znakomicie! Z resztą oceńcie sami! Piosenka umieszczona została na ostatnim wydawnictwie artystki, a ze względu na wysokie zapotrzebowanie fanów, wypuszczona została również jako singiel promocyjny.

10.  Malibu

Pierwszy singiel z szóstego studyjnego albumu artystki, Younger Now z 2017 roku. Piosenka opowiada o związku artystki z jej wtedy narzeczonym, wspomnianym wcześniej Liamem Hemsworthem. Krytycy postrzegali Malibu jako oznakę przejścia Cyrus do stania się bardziej łagodną artystką i odejście od wcześniejszego, kontrowersyjnego wizerunku. Jak widać po ostatniej płycie, mylili się...

11.  The Climb

Pierwszy singiel z albumu-ścieżki dźwiękowej do Hannah Montana: The Movie z 2009 roku. Piosenka dołączona została również jako bonus track do międzynarodowej wersji EPki The Time of Our Lives. Power ballada utrzymana w stylistyce country była pierwszym solowym utworem Cyrus wypuszczonym do radia.

Do tej pory piosenkarka wystąpiła w Polsce tylko raz - podczas Orange Warsaw Festival 2019. Czekamy zatem na koncert solowy w naszym kraju! W celu bezpiecznego zakupu, a także łatwej odsprzedaży biletów na koncerty Miley Cyrus polecamy skorzystanie z naszego serwisu AleBilet.