Ariana Grande - 10 najlepszych piosenek

Piosenkarka jest obecna na scenie muzycznej od 2011 roku, kiedy to wydała swój pierwszy album studyjny. Jednak słyszeć mogliśmy o niej wcześniej, ponieważ występowała na Broadwayu oraz w sitcomie Nickelodeon, Victoria znaczy zwycięstwo. Dzięki nagraniu ścieżki dźwiękowej do tego serialu została odkryta i zaproponowano jej kontrakt płytowy. Od tego czasu Ariana zdobywa serca nastolatków i młodych ludzi na całym świecie swoim 4-oktawowym głosem. Prezentujemy Wam top 10 Ariany Grande!

Sprawdź też Justin Bieber - 10 największych hitów

1.  Into You

Drugi singiel z trzeciego albumu studyjnego wokalistki, Dangerous Woman z 2016 roku. Piosenka z miejsca od premiery stała się hitem radiowym. W teledysku do piosenki Ariana kocha się w swoim ochroniarzu, sekretnie spotykając się z nim. Fabuła i przesłanie klipu zostało docenione aż czterema nominacjami do 2016 MTV Video Music Awards.

2.  Side To Side (feat. Nicki Minaj)

Trzeci singiel z Dangerous Woman nagrany z gościnnym udziałem Nicki Minaj. Piosenka utrzymana jest w połączeniu stylów muzycznych artystek, czyli reggae-pop. Utwór został doceniony przez słuchaczy i krytyków zajmując 4 miejsce najbardziej opiniotwórczych rankingów muzycznych US Billboard Hot 100 oraz UK Singles Chart. Klip do piosenki nominowany był do 2017 MTV Video Music Awards w kategorii Best Choreography.

3.  Bang Bang (Jessie J, Nicki Minaj)

Trzeci singiel z drugiej studyjnej płyty Ariany, My Everything z 2014 roku. Kolaboracja trzech wielkich artystek, Jessie J, Ariany Grande i Nicki Minaj. Dzięki ogromnemu sukcesowi wydawniczemu piosenki oraz teledysku do niej, Ariana dała się poznać jeszcze szerszej publiczności. Współpraca nominowana została nawet do nagród Grammy w kategorii Best Pop Duo/Group Performance.

4.  Problem (feat. Iggy Azalea)

Pierwszy singiel z My Everything, najbardziej utytułowanej jak dotąd płyty Grane. Współtwórczynią utworu jest australijska raperka Iggy Azalea. Muzycznie piosenka jest mieszanką dance-popu oraz R&B. Lirycznie natomiast, wokalistka przyznała, że Problem opowiada o uczuciu bycia absolutnie przerażonym ponownym podejściem do zepsutego związku - ale chcesz tego bardziej niż czegokolwiek.

5.  Break Free (feat. Zedd)

Drugi singiel z My Everything, tym razem z rosyjsko-niemieckim producentem Zeddem. Muzycznie piosenka jest czymś nowym dla Ariany, gdyż utrzymana jest w klimatach EDM oraz innych gatunków electro. Utwór znalazł się w pierwszej dziesiątce list przebojów między innymi w Polsce. Break Free, Problem oraz Bang Bang utrzymywały się w top 10 Billboard Hot 100, co sprawiło, że Grande była drugą piosenkarką po Adele z trzema singlami jednocześnie w pierwszej 10 zestawienia.

6.  no tears left to cry

Pierwszy singiel z czwartego wydawnictwa studyjnego Grande, Sweetener z 2018 roku. Bardzo estetyczny teledysk i paletą efektów specjalnych zwyciężył w kategorii Best Pop Video podczas 2018 MTV Video Music Awards. Piosenka zadebiutowała na 3 miejscu listy Billboard Hot 100, czyniąc Grande jedyną artystą, której pierwsze single ze wszystkich studyjnych albumów debiutują w pierwszej 10 tego zestawienia.

7.  7 rings

Drugi singiel z piątego albumu studyjnego Ariany, thank you, next z 2019 roku. Powstał również remix utworu z udziałem rapera 2 Chainz. Piosenka okazała się ogromnym hitem wydawniczym, debiutując na 1 miejscu Billboard Hot 100 oraz zdobywając szczyt list przebojów w 19 innych krajach. 7 ring otrzymało dwie nominacje do Grammy Awards w kategoriach Record of the Year oraz Best Pop Solo Performance.

8.  positions

Pierwszy singiel, a zarazem tytułowy utwór z najnowszej, szóstej studyjnej płyty artystki z 2020 roku. Zaraz po zamieszczeniu video do piosenki w sieci, YouTube nie był w stanie przetworzyć ilości lajków i komentarzy, jakie pojawiły się pod teledyskiem. W klipie do singla promującego album Positions Ariana Grande przedstawiona jest jako Prezydent Stanów Zjednoczonych.

9.  Love Me Harder (The Weeknd)

Czwarty singiel z My Everything współtworzony z raperem The Weeknd. Lirycznie piosenka pełna jest podwójnych znaczeń odnoszących się do ostrego seksu. Utwór zadebiutował na 7 miejscu listy Billboard Hot 100. Był to czwarty z rzędu singiel Ariany z tej płyty w top 10 zestawienia, co sprawiło, że Grande w 2014 roku była artystką z największą ilością singli w najlepszej 10 listy Billboardu.

10.  thank u, next

Pierwszy, tytułowy singiel z piątego albumu studyjnego Ariany z 2019 roku. Piosenka wypuszczona została bez wcześniejszej zapowiedzi ani promocji. Lirycznie utwór koncentruje się na byłych związkach Ariany. thank u, next zebrało bardzo dobre opinie krytyków, którzy chwalili chwytliwość piosenki oraz jej pozytywne przesłanie.

W 2019 roku Ariana w ostatniej chwili odwołała swój koncert w naszym kraju. Miejmy nadzieję, że niedługo odpłaci się polskim fanom występem na żywo! W celu bezpiecznego zakupu, a także łatwej odsprzedaży biletów na koncerty Ariany Grande polecamy skorzystanie z naszego serwisu AleBilet.