BTS - TOP 10

BTS, czyli Bangtan Sonyeondan, bądź Beyond The Scene, to siedmioosobowy boys band z Korei Południowej stworzony przez wytwórnię Bit Hit Entertainment w 2013 roku, grający muzykę k-pop, czyli korean pop. Ich ogromna popularność wyszła zdecydowanie poza koreańskie granice - ich konto na Instagramie obserwuje ponad 37,4 mln osób i ta liczba wciąż rośnie! Prezentujemy Wam 10 największych hitów od BTS!

1.  DNA

Piosenka nagrana w dwóch językach - koreańskim i japońskim. Koreańska wersja utworu wydana została jako pierwszy singiel z piątej EPki (extended play) zespołu, Love Yourself: Her z 2017 roku. Remix Pedal 2 LA piosenki znalazł się również na trzecim albumie kompilacji grupy, Love Yourself: Answer z 2018 roku. Tekst utworu opowiada o przeznaczeniu i miłości od pierwszego wejrzenia.

2.  Boy With Luv

Pierwszy singiel z szóstej EPki zespołu Map of the Soul: Persona z 2019 roku z gościnnym udziałem amerykańskiej piosenkarki Halsey. Na moment wypuszczenia teledysku, klip do Boy With Luv był najczęściej oglądanym video na YouTube w 24 godziny osiągając liczbę 74,6 milionów odsłon w przeciągu pierwszej doby od premiery. Następnie piosenka umieszczona została również na siódmym albumie studyjnym grupy, Map of the Soul: 7 z 2020 roku.

3.  Fake Love

Pierwszy singiel z trzeciego studyjnego albumu BTS, Love Yourself: Tear z 2018 roku. Remix Rocking Vibe piosenki umieszczony został również na Love Yourself: Answer. Tekstowo utwór opowiada o miłości, która kiedyś wydawała się przeznaczeniem, lecz w ostateczności okazała się fałszywa. Japońska wersja utworu trafiła na czwarty japoński studyjny album BTS - Map of the Soul: 7 – The Journey z 2020 roku.

4.  Mic Drop

Kolejny utwór nagrany zarówno po koreańsku, jak i japońsku. Początkowo wydany jako B-side z EPki Love Yourself: Her, następnie zremixowany przez amerykańskiego DJa Steve'a Aoki. Remix Mic Drop wypuszczony został poźniej jako drugi singiel z tejże epki. Utwór znalazł się również na kompilacji Love Yourself: Answer oraz trzeciej japońskiej płycie studyjnej BTS Face Yourself z 2018 roku.

5.  Idol

Pierwszy singiel z kompilacyjnego albumu Love Yourself: Answer. Powstała także alternatywna wersja piosenki z udziałem Nicki Minaj, która została uwzględniona jako bonus track w digitalowej wersji albumu. Utwór zadebiutował na 11 miejscu listy Billboardu Hot 100. Nagrano również japońskojęzyczną wersję Idol.

6.  Dynamite

Pierwsza piosenka BTS w pełni nagrana po angielsku. W utworze widać silne inspiracje muzyką lat 70-tych. Mając na celu uspokojenie słuchaczy podczas pandemii COVID-19, piosenka mówi o radości i uznaniu dla małych rzeczy, które czynią życie wartościowym. Utwór nominowany został do nagród Grammy w kategorii Best Pop Duo/Group Performance czyniąc BTS pierwszym k-popowym zespołem z nominacją do Grammy.

7.  Blood Sweat & Tears

Pierwszy singiel z drugiego albumu studyjnego BTS, Wings z 2016 roku oraz pierwszy singiel z japońskiego Face Yourself. Tekstowo piosenka opowiada o bólu uzależniającej miłości. Utwór zebrał pozytywne opinie krytyków, którzy chwalili Blood Sweat & Tears za produkcję oraz porównywali stylowo do twórczości Major Lazer czy Justina Biebera.

8.  Fire

Drugi singiel z pierwszego kompilacyjnego albumu BTS, The Most Beautiful Moment in Life: Young Forever z 2016 roku. Piosenka ukazała się również na drugim japońskojęzycznym studyjnym wydawnictwie boys bandu, Youth z tego samego roku. W teledysku chłopcy prezentują jedną ze swoich najbardziej skomplikowanych choreografii tanecznych.

9.  Not Today

Drugi singiel z albumu You Never Walk Alone z 2017 roku, który jest reedycją drugiego albumu studyjnego BTS, Wings. Piosenka ukazała się również na japońskim albumie Face Yourself. Warstwa liryczna utworu koncentruje się na tematyce niesprawiedliwości, korupcji i anty-establishmentu.

10.  Save Me

Trzeci singiel promujący kompilację The Most Beautiful Moment in Life: Young Forever. Utwór zawarty został również ja japońskojęzycznym albumie Youth. Piosenka pod kątem lirycznym porusza tematykę zbawienia.

BTS nie wystąpił jeszcze w Polsce, ale miejmy nadzieję, że jak wszystko wróci do normy, to uwzględnią nasz kraj na swojej trasie koncertowej! W celu bezpiecznego zakupu, a także łatwej odsprzedaży biletów na koncerty BTS polecamy skorzystanie z naszego serwisu AleBilet.