The Weeknd - piosenki TOP 10

Jego pseudonim wziął się od weekendu, w którym postanowił zmienić swoje życie, to był właśnie The Week(e)nd (nazwa została modyfikowana ze względu na istniejący już zespół The Weekend). Wokalista jest laureatem aż trzech nagród Grammy, a jego soundtrack do filmu Pięćdziesiąt twarzy Greya otrzymał nominację do Oscara w kategorii Najlepsza piosenka oryginalna. Z okazji powrotu na trasę After Hour Tour wokalista odwiedzi nasz kraj 7 listopada 2022 roku na Tauron Arenie w Krakowie! Przedstawiamy wam top 10 The Weeknd!

Sprawdź też: Bruno Mars - najlepsze piosenki

1.  Starboy (feat. Daft Punk)

Pierwszy singiel, a zarazem tytułowy utwór z trzeciego studyjnego albumu muzyka z 2016 roku. Piosenka współtworzona jest przez francuski duet muzyki elektronicznej Daft Punk. Kolaboracja utrzymana jest w klimatach R&B i electropop, a lirycznie opowiada o ekstrawagancji życia celebryty.

2.  The Hills

Drugi singiel z drugiego albumu studyjnego piosenkarza, Beauty Behind the Madness z 2015 roku. Utwór spotkał się z wielką aprobatą ze strony krytyków muzycznych, którzy umieszczali The Hills w wielu rocznych zestawieniach i podsumowaniach. Piosenka dotarła na szczyt listy Billboardu Hot 100 spychając inną kompozycję muzyka, Can’t Feel My Face, o której poniżej.

3.  Can’t Feel My Face

Trzeci singiel z wyżej wspomnianego wydawnictwa Beauty Behind the Madness. Krytycy chwalili Can't Feel My Face, porównując brzmienie piosenki z dziełami Michaela Jacksona, natomiast magazyn Rolling Stone okrzyknął utwór najlepszą piosenką 2015 roku. Kompozycja otrzymała również dwie nominacje do nagród Grammy w kategoriach Record of the Year i Best Pop Solo Performance.

4.  I Feel It Coming (feat. Daft Punk)

Drugi singiel z albumu Starboy, również nagrany z Daft Punk. Piosenka wydana została w tym samym czasie co inny singiel promocyjny z tej płyty - Party Monster. Utwór okrzyknięty został Song of the Year podczas 2018 BMI R&B/Hip Hop Awards. I Feel It Coming to również ostatni do tej pory singiel z udziałem Daft Punk.

5.  Love Me Harder (Ariana Grande)

Utwór współtworzony z piosenkarką Arianą Grande. Piosenka wypuszczona została jako czwarty singiel z drugiej płyty studyjnej artystki, My Everything z 2014 roku. Lirycznie kompozycja pełna jest podwójnych znaczeń odnoszących się do ostrego seksu. Utwór zadebiutował na 7 miejscu listy Billboard Hot 100.

6.  Low Life (Future)

Co prawda jest to piosenka rapera Future, jednak współtworzona z The Weekndem, więc zasługuje na miejsce w naszym zestawieniu. Utwór wydany został jako pierwszy singiel z czwartego studyjnego albumu Future, Evol z 2016 roku. W teledysku do Low Life występują także raperzy French Montana i Belly.

7.  Call Out My Name

Pierwszy, a zarazem jedyny singiel z pierwszej EPki muzyka, My Dear Melancholy z 2018 roku. Współtwórcą utworu jest Nicolas Jaar, który użyczył sampli ze swojej piosenki Killing Time. Do kompozycji powstały trzy teledyski - regularny, lyric video oraz pionowy na potrzeby aplikacji Spotify.

8.  Earned It

Pierwszy singiel ze składanki ścieżki dźwiękowej do filmu 50 Twarzy Gray'a - Fifty Shades of Grey: Original Motion Picture Soundtrack z 2015 roku. Utwór nominowany został do Oscarów w kategorii Best Original Song oraz do nagród Grammy do wygrania statuetki za Best R&B Performance.

9.  Often (NSFW)

Pierwszy singiel z Beauty Behind the Madness. Utwór używa sampli z piosenki Ben Sana Vurgunum tureckiej piosenkarki Nükhet Duru. Often zdobyło dwie nagrody podczas 2015 Much Music Video Awards - w kategoriach Video of the Year i Best Director. Powstał także remix utworu z udziałem raperów Rick Ross oraz Schoolboy Q.

10.  Blinding Lights

Pierwszy singiel z najnowszego wydawnictwa The Weeknd, After Hours z 2020 roku. Utwór, cała płyta, a w szczególności wizerunek artysty podczas promocji albumu, mają przestrzegać przed prowadzeniem samochodu po zażyciu środków zmieniających świadomość.

The Weeknd zagra w Polsce na jedynym koncercie w Krakowie na Tauron Arenie 7 listopada 2022 roku! W celu bezpiecznego zakupu, a także łatwej odsprzedaży biletów na koncerty The Weeknd polecamy skorzystanie z naszego serwisu AleBilet.