Taco Hemingway - top 10

Taco to niekwestionowany król polskiego rapu. Każda jego płyta wywołuje wielki szum na naszym rodzimym rynku muzycznym. I mimo tego, że nie mieszka już w Polsce, wciąż bardzo dobrze zna jej realia, tworząc kolejne krążki demaskujące jej dogmaty. Przedstawiamy Wam 10 największych hitów Filipa Szcześniaka!

Sprawdź też Dawid Podsiadło - najlepsze piosenki

1.  Deszcz na betonie

Pierwszy singiel z debiutanckiego, długogrającego albumu artysty, Marmur z 2016 roku. Piosenka z miejsca stała się hitem wakacji 2016, ale jak widać nie tylko jednego sezonu, gdyż do dzisiaj pozostaje najchętniej słuchanym kawałkiem Taco. Do tej pory na kanale YouTube odtworzono go ponad 45 milinów razy.

2.  Fiji

Utwór z drugiego albumu studyjnego muzyka, Café Belga z 2018 roku. Przyjmuje się, że piosenka jest o obecnej partnerce muzyka, Idze Lis. Café Belga, jak większość albumów artysty, zostało wypuszczone w całości do sieci, bez promowania wydawnictwa singlami.

3.  Nostalgia

Pierwszy singiel z piątego minialbumu Taco, Szprycer z 2017 roku. Sama płyta, jak i utwór, które odbiegały charakterem od poprzednich wydań Taco, wzbudziły dość duże kontrowersje wśród fanów. Mimo to, Nostalgia pozostaje jednym z najpopularniejszych kawałków Hemingwaya z ponad 34 milionami odsłon na YT.

4.  POLSKIE TANGO

Pierwszy singiel z piątego krążka studyjnego rapera, Jarmark z 2020 roku. Utwór, jak i cały album, mocno polityczny, nawiązujący do nadchodzących wtedy wyborów prezydenckich w Polsce. Piosenka wypuszczona została dzień przed ciszą wyborczą i wywołała ogromną burzę w mediach, osiągając w zaledwie pół roku ponad 31 milionów odsłon na YouTube.

5.  W PIĄTKI LEŻĘ W WANNIE

Utwór z trzeciej płyty studyjnej wokalisty, Pocztówka z WWA, lato ’19 z 2019 roku. Piosenka z gościnnym udziałem Dawida Podsiadło okazała się być zdecydowanie największym hitem z tego albumu. Na Pocztówce znalazło się wiele featów, jednak to wokal Podsiadło uważany jest przez wielu za najlepszy moment na płycie.

6.  6 zer

Pierwszy singiel z trzeciego minialbumu piosenkarza, Umowa o dzieło z 2015 roku. Zdecydowanie tej kompozycji Taco zawdzięcza zwrócenie na siebie uwagi i zainteresowanie mediów oraz krytyków muzycznych. 6 zer było kamieniem milowym w karierze artysty. Prorocza piosenka...

7.  Następna stacja

Piosenka z Umowy o dzieło, która okazała się być pierwszym hitem Taco. Charakterystyczny utwór, w którym artysta po kolei wymienia wszystkie stacje metra w Warszawie, był szeroko grany w radio, zdobywając pierwsze miejsca list przebojów, mimo nie wypuszczenia go jako singiel.

8.  Tlen

Piosenka ze Szprycera. Utwór opowiada o zapętleniu się w wir imprez, są odniesienia do klubów i pubów w Warszawie, takich jak Niebo, Luzztra czy Plan B. Jest to zatem kolejna kompozycja Taco opisująca życie młodych ludzi w stolicy. Do Tlenu nie powstał teledysk.

9.  Tamagotchi (TACONAFIDE)

Utwór projektu Taconafide, czyli duetu Taco Hemingwaya z Quebonafide. Piosenka wydana została jako drugi singiel ze wspólnej płyty raperów, Soma 0,5 mg z 2018 roku. Utwór był niekwestionowanym hitem wakacji 2018 - grano go po prostu wszędzie. Tamagotchi ustanowiło rekord na Spotify w kwestii najczęściej słuchanego utworu w przeciągu tygodnia, osiągając aż 1 797 617 odsłuchów.

10.  Nowy Kolor (Otsochodzi)

Co prawda jest to piosenka rapera Otsochodzi, jedynie z gościnnym udziałem Taco Hemingwaya, jednak uważamy, że ze względu na jej wielki sukces komercyjny, zasługuje na swoje miejsce w tym zestawieniu. Utwór był pierwszym, tytułowym singlem z drugiej płyty studyjnej Otsochodzi i zdobył do tej pory 55 mln odsłon na YT.

Wszyscy-wiemy-co przeszkodziło Taco w promowaniu swojego najnowszego albumu na trasie Pocztówka z Polski Tour '20, która przeniesiona została na 2021 rok. W celu bezpiecznego zakupu, a także łatwej odsprzedaży biletów na koncerty Taco Hemingwaya polecamy skorzystanie z naszego serwisu AleBilet.