Bruno Mars – 10 największych przebojów

Bruno Mars to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i charyzmatycznych artystów światowej sceny muzycznej. Wielokrotny zdobywca nagród Grammy, multiplatynowy piosenkarz, sprzedał ponad 170 milionów singli i ponad 26 milionów albumów na całym świecie. Ceniony jest zarówno za swój talent wokalny, jak i umiejętność pisania tekstów. Przedstawiamy Wam 10 największych hitów tego wybitnego piosenkarza, producenta, reżysera i muzyka w jednym!

1.  Uptown Funk (Mark Ronson)

Co prawda oficjalnie jest to utwór autorstwa producenta Marka Ronsona, jednak jak w przypadku singla Nothing Breaks Like A Heart, gdzie wokali użyczała Miley Cyrus, tutaj za śpiew odpowiedzialny jest Bruno Mars i to on głównie zdobywa laury za wykonanie. Piosenka wydana została jako pierwszy singiel z czwartego albumu studyjnego Ronsona, Uptown Special z 2015 roku. Dla obojga na tamten moment utwór był największym sukcesem komercyjnym w karierze - zdobywając pierwsze miejsca list przebojów w aż 19 krajach.

2.  The Lazy Song

Trzeci singiel z debiutanckiego albumu studyjnego Bruno Marsa, Doo-Wops & Hooligans z 2010 roku. Pomysł na piosenkę zrodził się, kiedy Bruno ze swoimi współpracownikami kręcili się po studiu i nie mieli ochoty pracować. Utwór do dziś rozpatrywany jest jako hymn lenistwa. Do kawałka powstał także charakterystyczny teledysk z Marsem i pięcioma tancerzami w małpich maskach.

3.  When I Was Your Man

Drugi singiel z drugiego krążka studyjnego piosenkarza, Unorthodox Jukebox z 2012 roku. Piosenka napisana została przez autorskie trio - Brono Mars, Philip Lawrence, Ari Levine tworzących pod nazwą the Smeezingtons. Inspiracją do piosenki było stracenie przez piosenkarza swojej dziewczyny, Jessiki Caban. Ta emocjonalna fortepianowa ballada otrzymała nominację do nagród Grammy w kategorii Best Pop Solo Performance.

4.  Locked Out Of Heaven

Pierwszy singiel z płyty Unorthodox Jukebox. Producentami utworu ponownie są the Smeezingtons wraz z Markiem Ronsonem. Muzycznie utwór to reggae rock i pop rock z elementami new wave oraz funk'a. Lirycznie natomiast opowiada o zachwycających uczuciach, jakie wywołuje związek przepojony pozytywnymi emocjami, a także euforią związaną z seksem.

5.  That’s What I Like

Drugi singiel z trzeciej płyty studyjnej Bruno Marsa, 24K Magic z 2016 roku. Muzycznie piosenka jest mieszanką hip hop soul, R&B i funk'a. Natomiast lirycznie That's What I Like odnosi się do ekstrawagancji, luksusowego stylu życia i miłości. Krytycy muzyczni mieli jednak mieszana odczucia co do piosenki, część twierdziła, że jest to najlepsza pozycja z albumu, inni zarzucali błahość tekstu.

6.  Just The Way You Are

Debiutancki singiel z pierwszej płyty studyjnej muzyka - Doo-Wops & Hooligans. Mars utworem komplementującym kobiece piękno szturmem zdobył listy przebojów na całym świecie. Ponownie, krytycy muzyczni mieli podzielone zdania - jedni chwalili utwór na produkcję, drudzy narzekali na banalność tekstu. Na szczęście nagrody zrobiły swoje - kompozycja wygrała Grammy w kategorii Best Male Pop Vocal Performance.

7.  24K Magic

Pierwszy singiel, a za zarazem tytułowy utwór z trzeciego krążka studyjnego Marsa. Piosenka sklasyfikowana została jako mieszanka funk, disco i contemporary R&B z wyraźnie wyczuwalnymi wpływami hip hopu. Kolejny raz zarzucano autorowi czerpanie z innego utworu - The Message zespołu Grandmaster Flash and the Furious Five. Tekst piosenki odnosi się do ekstrawagancji, przepychu i imprezowego stylu życia.

8.  Treasure

Trzeci singiel z wydawnictwa Unorthodox Jukebox - równie udanego, jak debiutancki krążek wokalisty. Ze względu na wysoki stopień podobieństwa do utworu Baby I'm Yours Breakbot'a, dodany on został również obok the Smeezingtons jako autor piosenki. Kompozycja Treasure, z resztą jak cała twórczość i osoba Marsa, zostały mocno porównywane do spuścizny Michaela Jacksona.

9.  Grenade

Drugi singiel z Doo-Wops & Hooligans - jednego z najbardziej utytułowanych i udanych debiutów w historii muzyki współczesnej. Ta popowa ballada została kompletnie przearanżowana i ponownie nagrana na dwa dni przed premierą albumu. Tekst piosenki opowiadaj o nieodwzajemnionej miłości Marsa mimo jego usilnych starań okazania swoich uczuć. Utwór zdobył dwie nominację do Grammy - w kategoriach Record of the Year i Song of the Year.

10.  Finesse - remix (feat. Cardi B)

Piąty singiel z albumu 24K Magic. Remix piosenki z udziałem raperki Cardi B to kompozycja hip hop soul, funk i R&B. Tekst utworu opowiada o radości bycia z kimś, kogo się kocha oraz wynikających z tego pozytywów zarówno dla pary, jak i ich otoczenia.

Bruno Mars wystąpił w Polsce m.in. jako headliner Open'er Festival 2018. Czekamy na kolejny jego solowy koncert w naszym kraju. Takiego show po prostu nie można przegapić! W celu bezpiecznego zakupu, a także łatwej odsprzedaży biletów na koncerty Bruno Marsa polecamy skorzystanie z naszego serwisu AleBilet.