Depeche Mode - 10 najlepszych piosenek

Brytyjski zespół powstał w 1980 roku. Grupa grająca elektroniczny pop, znana jest w szczególności z charyzmatycznego wokalu Dave’a Gahana oraz wpadających w ucho melodii. Nazwa grupy powstała w wyniku inspiracji francuskim magazynem mody, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza zmienną modę. Jednak moda na Depeche Mode nie ustała. Muzycy mają wiernych fanów w naszym kraju, nazywanych depeszami. Przedstawiamy Wam 10, naszym zdaniem, najlepszych kawałków Depeche Mode!

1.  Enjoy The Silence

Drugi singiel z siódmego albumu studyjnego Depeche Mode, Violator z 1990 roku. Violator uważane jest za najlepsze wydawnictwo zespołu. Na krążku znalazły się jeszcze takie hity jak Personal Jesus, Policy of Truth czy World in My Eyes. Enjoy The Silence okazało się ogromnym sukcesem komercyjnym docierając na wysokie miejsca list przebojów oraz zestawień typu top wszech czasów.

2.  Personal Jesus

Pierwszy singiel z Violator i kolejny wielki hit Depeche Mode. Poza wysokimi miejscami w zestawieniach najlepszych piosenek wszech czasów, Personal Jesus jest bardzo często coverowanym utworem. Najbardziej znane wersje stworzyli Marilyn Manson oraz Johnny Cash. Kompozycja zainspirowana została książką Elvis i Ja napisaną przez Priscillę Presley - byłą żonę legendarnego muzyka.

3.  Wrong

Pierwszy singiel z 12-go albumu studyjnego grupy, Sounds of the Universe z 2009 roku. Piosenka, jak i cały krążek, otrzymały pozytywne opinie krytyków oraz wysokie miejsca list przebojów, np. w Szkocji, Wrong było pierwszym i jedynym nr 1 Depeche Mode w tym kraju. Sounds of the Universe zdobyło nominację do nagród Grammy w kategorii Best Alternative Music Album, a klip do Wrong w kategorii Best Short Form Video.

4.  Heaven

Pierwszy singiel z 13-go studyjnego wydawnictwa zespołu, Delta Machine z 2013 roku. Teledysk do utworu nakręcony został w Marigny Opera House, byłym kościele katolickim i inspirowany był filmem The Tree of Life w reżyserii Terence'a Malick'a. Jak podkreśla sam Dave Gahan, wokalista zespołu, jest to performance video, którego nie robili od dłuższego czasu.

5.  Just Can't Get Enough

Trzeci singiel z debiutanckiego albumu Depeche Mode, Speak & Spell z 1981 roku. Ten synth-popowy utwór był ostatnim napisanym przez jednego z założycieli zespołu, Vince'a Clarke'a, który opuścił grupę pod koniec roku premiery krążka. Teledysk do Just Can't Get Enough był pierwszym klipem Depeche Mode, a zarazem ostatnim z udziałem Vince'a Clarke'a.

6.  Walking In My Shoes

Drugi singiel z ósmego krążka studyjnego grupy, Songs of Faith and Devotion z 1993 roku. Teledysk do piosenki zawiera ujęcie, w którym członkowie zespołu Martin Gore, Andy Fletcher i Alan Wilder trzymają na kolanach nagie kobiety. Ten fragment klipu został zastąpiony innym w wersji MTV, jednak nieocenzurowana wersja znalazła się na następujących DVD zespołu: The Videos 86-98, Devotional, The Best Of, Volume 1 oraz Video Singles Collection.

7.  It’s No Good

Drugi singiel z dziewiątej płyty studyjnej Depeche Mode - Ultra z 1997 roku. Piosenka osiągnęła wielki sukces komercyjny, zdobywając pierwsze miejsce list przebojów w Danii, Hiszpanii, Szwecji oraz na amerykańskiej liście Billboard Hot Dance Club Play. Teledysk do utworu na kanale YouTube został odtworzony do tej pory ponad 19,5 miliona razy.

8.  Somebody

Trzeci singiel z czwartego albumu studyjnego zespołu, Some Great Reward z 1984 roku. Jest to pierwsza z trzech piosenek Depeche Mode z Martinem Gore'm na wokalu. Piosenka z pozoru wydaje się być romantyczną balladą o znalezieniu perfekcyjnej osoby, jedna na koniec słyszymy though things like this make me sick (jednak takie rzeczy przyprawiają mnie o mdłości) .

9.  Never Let Me Down Again

Drugi singiel z szóstego albumu studyjnego grupy, Music for the Masses z 1987 roku. Okładka utworu prezentuje różne fragmenty mapy sowieckiej Rosji i Europy dla poszczególnych edycji Never Let Me Down Again. Tekst piosenki uważany jest za traktujący o zażywaniu narkotyków. Fani zespołu uwielbiają piosenkę, szczególnie na żywo, gdyż często grana jest na bisach.

10.  Precious

Pierwszy singiel z 11-go albumu studyjnego zespołu, Playing the Angel z 2005 roku. Piosenka zdobyła szeroki rozgłos radiowy zdobywając pierwsze miejsca list przebojów w Danii, Włoszech, Szwecji i Hiszpanii. Była to pierwsza porcja nowej muzyki od Depeche Mode po ponad 10-letniej przerwie.

Depeche Mode są dość częstym gościem w Polsce, jednak bilety na ich koncerty wyprzedają się błyskawicznie, więc nie przegapcie okazji do usłyszenia ich na żywo przy pierwszej najbliższej okazji! W celu bezpiecznego zakupu, a także łatwej odsprzedaży biletów na koncerty Depeche Mode polecamy skorzystanie z naszego serwisu AleBilet.