Depeche Mode

Bilety na Depeche Mode

Brak aktywnych terminów

Depeche Mode

Depeche Mode – zespół legenda


Brytyjski zespół powstał w 1980 roku, grupa grająca elektroniczny POP, znana jest w szczególności z charyzmatycznego wokalu Dave’a Gahana oraz wpadających w ucho melodii. Nazwa grupy powstała w wyniku inspiracji francuskim magazynem mody, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „zmienną modę”. Moda na Depeche Mode nie ustała. Zespół do tej pory sprzedał ponad 100 milionów płyt na całym świecie i nieustannie króluje na listach przebojów. Muzycy mają także wiernych fanów w naszym kraju. Boom na Depeche Mode zawitał do Polski w latach 80., fani brytyjskiej grupy byli nazywani depeszami. Charakteryzował ich w szczególności strój: czarna, skórzana kurtka, dżinsowe spodnie, buty na grubej podeszwie i fryzura na Martina Gore’a (utlenione loki) lub Dave’a Gahana („lotnicho”), za pomocą którego próbowali upodobnić się do muzyków.

Albumy Depeche Mode

W ciągu swojej muzycznej kariery Depeche Mode wydało szereg kultowych albumów, które ugruntowały ich pozycję w świecie muzyki elektronicznej. Warto wymienić takie płyty jak:
  • Music for the Masses
  • Violator
  • Songs of Faith and Devotion
Te albumy zawierały nie tylko świetne utwory, ale także były pełne głębokich tekstów, które dotykały tematów związanych z miłością, wiarą i ludzkimi emocjami.

Największe przeboje Depeche Mode:

  • Enjoy the Silence - to ikoniczne dzieło stało się hymnem wielu pokoleń i nadal cieszy się ogromną popularnością.
  • Personal Jesus - kolejny niezapomniany utwór grupy. Ten energetyczny kawałek pochodzi z albumu Violator, który zdobył serca fanów na całym świecie.
  • Just Can't Get Enough - klasyk z początków kariery zespołu, utwór z debiutanckiego albumu grupy stał się hymnem lat 80.

Memento Mori World Tour 2024

W trakcie trasy koncertowej Memento Mori World Tour 2024 zespół zawita też do Polski. W zeszłym roku artyści odwiedzili Warszawę i Kraków, gdzie zagrali fenomenalne i niezapomniane koncerty. Bilety na dwa koncerty rozeszły się jak gorące bułeczki, więc nie warto zwlekać z zakupem. W lutym 2024 roku Depeche Mode zagra dwa koncerty w Łodzi. Nie może Cię tam zabraknąć!

Podczas zeszłorocznej trasy koncertowej Memento Mori World Tour 2023 DM promowali swój 15. album studyjny – Memento Mori, którego premiera odbyła się wiosną 2023. Nawiązując do Martina Gore’a, prace nad nową płytą rozpoczęły się już na początku pandemii, a tematyka krążka jest mocno inspirowana tamtym okresem. Jednak dopiero w połowie 2022 projekt nabrał jeszcze większego znaczenia, kiedy to nagle zmarł założyciel i klawiszowiec DM - Andy Fletcher. Nowy album stał się zatem swego rodzaju hołdem zmarłemu koledze z zespołu. Dave Gahan twierdzi, że Fletcher pokochałby tę płytę.

Podczas koncertów fani nie tylko będą mieli szansę usłyszeć największe przeboje na żywo, ale także doświadczyć niesamowitej atmosfery i energii, która towarzyszy występom Depeche Mode. Koncerty te stanowią prawdziwy hołd dla historii grupy oraz symbol nieustającej miłości fanów do ich twórczości. Nie przegap tej okazji, by być częścią tej muzycznej podróży!