Gdańsk - bilety

Gdańsk, malownicze miasto nad bałtycką zatoką, to częsty cel wakacyjnych podróży. Latem można bawić się i wypoczywać na piaszczystych plażach, ale gdańskie ulice tętnią życiem także poza sezonem urlopowym. Całe Trójmiasto słynie z tego, że często gości najznamienitszych artystów z całego świata!

W poprzednich latach w Gdańsku wystąpili między innymi Rod Stewart na Ergo Arenie, czy książę latynoskiego brzmienia, czyli Enrique Iglesias, który zagrał swoje najgorętsze przeboje w tej samej hali. Wakacje należą natomiast do sztandarowego festiwalu trójmiasta – Open’er Festival, który często przyćmiewa wszystkie inne festiwale swoim line-upem. Mogliśmy zobaczyć między innymi takich artystów, jak The Weeknd, Lorde, Charli XCX, G-Eazy, Mac Miller czy Solange. W Starym Maneżu wystąpił zwycięzca konkursu eurowizji z 2015 roku, czyli Måns Zelmerlöw.

Na złotym Stadionie PGE Arena Gdańsk gościliśmy również kultowy zespół Guns N' Roses. Ponadto mieliśmy okazję do zobaczenia jednego z topowych fińskich zespołów – The Rasmus - w swojej trasie koncertowej odwiedził Stary Maneż.

Do naszego kraju w ramach sztandarowego festiwalu Alter Artu przyjechali też Arctic Monkeys, Bruno Mars, Depeche Mode, Gorillaz, MØ i wielu innych! Impreza odbywa się w dobrze znanym fanom Open’era miejscu – na terenie Portu Lotniczego Gdynia – Kosakowo. Coraz większym festiwalem muzyki elektronicznej robi się także Wisłoujście Festival, który odbywa się w sierpniu i jak sama nazwa wskazuje – tam, gdzie uchodzi Wisła, czyli w Gdańsku, a dokładniej w Twierdzy Wisłoujście.