Kraków - bilety

Kraków to najchętniej odwiedzane przez zagranicznych turystów polskie miasto. Bogata historia dawnej stolicy znana jest w całej Europie, a nawet dalej. Jednak to piękne miejsce położone w Małopolsce ma do zaoferowania o wiele więcej, niż tylko smoka Wawelskiego i pomniki królów. Obecnie to kulturalna kolebka i miejsce spotkań wielu ciekawych artystów.

Będąc w Krakowie bezapelacyjnie należy zatrzymać się na Tauron Arenie, która stała się najważniejszym koncertowym ośrodkiem tej części Polski. W sezonie letnim zainteresowaniem dorównuje jej teren Muzeum Lotnictwa Polskiego.

W poprzednich latach do Tauron Areny zawitała rockowa grupa Green Day. W Krakowie pojawili się również tacy artyści, jak Ellie Goulding, Travis Schott czy Lana Del Rey, a wszystko to na Kraków Live Festiwal. Także Imany skradła serca słuchaczy na Tauron Arenie. W imprezowy klimat wprowadził nas David Guetta, a następnie po raz kolejny pojawiła się autorka takich hitów, jak Say You Love Me – Jessie Ware, która zagarnęła całą Tauron Arenę dla siebie.

Na deskach krakowskiej Tauron Areny zobaczyliśmy także reaktywowaną niedawno grupę muzyczną The Kelly Family. Poza nimi pojawiły się legendarne zespoły charakteryzujące się ciężkim brzmieniem – Metallica oraz Iron Maiden.

Flagowy festiwal Krakowa zawsze ma coś ciekawego do zaoferowania. Na Kraków Live Festiwal zobaczyliśmy już między innymi takie postaci, jak Kendrick Lamar, Martin Garrix, Muse czy Die Antwoord. Impreza co roku odbywa się na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego.