Drake – 10 najpopularniejszych piosenek

Kanadyjski raper, aktor i przedsiębiorca, wybitna postać w muzyce popularnej. Drake'owi przypisuje się spopularyzowanie Toronto squad, czyli kanadyjskiej sceny hip-hopowej. Rozpoznawalność zdobył dzięki udziałowi w młodzieżowym serialu Degrassi: The Next Generation. Od początku jednak skierowany był na karierę muzyczną, więc po wypuszczeniu swojego debiutanckiego mixtape'u, wymownie zatytułowanego Room for Improvement, opuścił produkcję telewizyjną. Obecnie jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów na świcie oraz laureatem 4 Grammy, 6 AMA i rekordowej ilości aż 27 Billboard Music Awards. Przedstawiamy top 10 Drake'a!

Sprawdź też: The Weeknd - piosenki TOP 10

1.  Life Is Good (Future)

Co prawda jest to piosenka rapera Future, jednak Drake jest jej współautorem i jest to zdecydowanie najpopularniejszy utwór z jego udziałem. Life Is Good wydane zostało jako trzeci singiel z ósmego albumu studyjnego Future, High Off Life z 2020 roku. Kolaboracja okazała się ogromnym sukcesem komercyjnym - utwór zadebiutował na 2 miejscu listy Billboard Hot 100 i spędził na tej pozycji aż 8 tygodni. Po roku od premiery singiel sprzedał się w aż 8 milionach egzemplarzy.

2.  Hotline Bling

Pierwszy singiel z czwartego wydawnictwa studyjnego Drake'a, Views z 2016 roku. Piosenka nie obeszła się bez echa krytyków muzycznych, którzy z jednej strony chwalili produkcję utworu i prezencję emocjonalnej strony rapera, z drugiej - byli nieprzychylni względem warstwy lirycznej. Klip do utworu szybko zyskał popularność na YouTube stając się także źródłem wielu parodii. Kompozycja nagrodzona została dwoma statuetkami podczas Grammy Awards - w kategoriach Best Rap Song and Best Rap/Sung Performance.

3.  God’s Plan

Pierwszy singiel z drugiej EPki muzyka, Scary Hours z 2018 roku. Następnie piosenka wydana została również jako pierwszy singiel z piątego krążka studyjnego artysty, Scorpion z tego samego roku. Muzycznie utwór sklasyfikowany został jako połączenie gatunków pop, pop-rap i trap, natomiast lirycznie kompozycja God’s Plan odnosi się do sławy i przeznaczenia Drake'a. Singiel wygrał podczas Grammy Awards w kategorii Best Rap Song.

4.  Started From The Bottom

Pierwszy singiel z trzeciego albumu studyjnego wokalisty, Nothing Was the Same z 2013 roku. Piosenka zapożycza z muzyki ambient - utworu Ambessence Piano & Drones 1 pianisty Bruno Sanfilippo. Lirycznie Started From The Bottom opowiada o wczesnym życiu i początkach kariery Drake'a. W powstałym do utworu teledysku Drake stoi ubrany cały na biało przed białym Bentleyem. Remixu utworu podjęło się wielu artystów, w tym Wiz Khalifa czy Lil Wayne.

5.  Nice For What

Drugi singiel z krążka Scorpion. Piosenka zadebiutowała na szczycie zestawienia Billboard Hot 100, spychając z pierwszego miejsca poprzedni singiel Drake'a - God's Plan. Teledysk ukazuje kobiety wykonujące różne zajęcia, w tym pływanie, taniec, modeling, zabawę z dziećmi, jazdę konną, spotkanie biznesowe. Propozycja spotkała się z przychylnością krytyków muzycznych, którzy chwalili promocję kobiecego empowermentu.

6.  Take Care (feat. Rihanna)

Piąty, tytułowy singiel z drugiej płyty studyjnej muzyka z 2011 roku. Utwór powstał we współpracy z piosenkarką Rihanną. Niestety, numer mocno wzorowany jest na kompozycji I'll Take Care of You autorstwa Brooka Bentona. Jest to klubowa piosenka o parze w związku, przyznającej się, że została zraniona w przeszłości, ale będzie się sobą wzajemnie opiekować.

7.  Work (Rihanna)

Kolejna kolaboracja Drake'a z Rihanną. Tym razem Work wydane zostało jako pierwszy singiel z ósmego albumu studyjnego wokalistki, Anti z 2016 roku. Opinie krytyków na temat współpracy były mieszane, część chwaliła kompozycję utworu, druga - nie widziała w niej potencjału. Mimo to, piosenka otrzymała dwie nominacje do Grammy - w kategoriach Record of the Year oraz Best Pop Duo/Group Performance.

8.  Mia (Bad Bunny)

Współpraca z raperem Bad Bunny wydana została jako drugi singiel z debiutanckiego albumu portorykańskiego artysty, X 100pre z 2018 roku. Piosenka zdominowała listy przebojów w wielu państwach, docierając także do 5 miejsca Billboard Hot 100. Była to 26. piosenka Drake'a w top 10 tego zestawienia. Jest to jednak pierwszy raz, kiedy Drake w utworze śpiewa wyłącznie po hiszpańsku.

9.  What’s My Name? (Rihanna)

Trzecia na naszym zestawieniu, lecz pierwsza chronologicznie współpraca rapera z Rihanną. What’s My Name? wydane zostało jako drugi singiel z piątego krążka studyjnego piosenkarki, Loud z 2010 roku. Co ciekawe to Drake jest współautorem utworu, nie sama Rihanna. Lirycznie kompozycja porusza tematykę romansu i seksu. Kolaboracja otrzymała także nominację do nagród Grammy w kategorii Best Rap/Sung Collaboration.

10.  SICKO MODE (Travis Scott)

Tym razem Drake był gościem w utworze Travisa Scotta. Utwór wydany został jako drugi singiel z trzeciego albumu studyjnego Scotta, Astroworld z 2018 roku. Piosenka dotarła na szczyt Billboard Hot 100 - pierwszy nr 1 Travisa w tym zestawieniu. Kolaboracja otrzymała także nominację w kategoriach Best Rap Performance oraz Best Rap Song w ramach 61st Annual Grammy Awards.

Ostatni występ rapera w Polsce datuje na Open'er Festival 2015, zatem jest to najwyższy czas - wyczekujemy Drake'a w naszym kraju! W celu bezpiecznego zakupu, a także łatwej odsprzedaży biletów na koncerty Drake'a polecamy skorzystanie z naszego serwisu AleBilet.