OneRepublic - piosenki TOP 10

OneRepublic to amerykańska pop-rockowa grupa muzyczna założona w Colorado w 2002 roku. W jej skład wchodzą: główny wokalista i multiinstrumentalista Ryan Tedder, gitarzyści Zach Filkins i Drew Brown, basista i wiolonczelista Brent Kutzle, perkusista Eddie Fisher oraz klawiszowiec Brian Willett. Zespół 9 maja 2022 roku odwiedzi nasz kraj na jedynym koncercie w Polsce na warszawskim Torwarze. Nie może Was tam zabraknąć! A przedtem radzimy zapoznać się z naszą (jak zwykle subiektywną ;) listą 10 najlepszych utworów OneRepublic, których z pewnością nie zabraknie w stolicy wiosną 2022!

Sprawdź też: Twenty One Pilots - piosenki TOP 10

1.  Love Runs Out

Piosenka ukazała się na reedycji trzeciego albumu studyjnego grupy – Native z 2013, która wydana została rok później, w 2014. Łącznie, wliczając single z oryginalnego Native, Love Runs Out był czwartym utworem promującym to wydawnictwo. Piosenka z miejsca stała się hitem radiowym. Warto też dodać, że reedycja Native, wydana w 2014 roku jest albumem typowo front-loaded – z najlepszymi kawałkami na początku płyty: drugą w kolejce Love Runs Out otaczają Counting Stars (1) oraz If I Lose Mysefl (3), o których więcej w dalszej części zestawienia.

2.  All The Right Moves

Pierwszy singiel z drugiego krążka studyjnego zespołu, Waking Up z 2009 roku. Ciekawostką jest, że w Austrii i Niemczech to nie All The Right Moves, a Secrets było pierwszym utworem promującym płytę. Utwór, zanim został oficjalnie wypuszczony jako singiel, był grany na żywo przez zespół, jednak w innej wersji. Według OneRepublic All The Right Moves jest ich najbardziej pozytywną i energetyczną piosenką wydaną na tamten moment.  

3.  Secrets

Drugi singiel ze wspomnianego wyżej albumu Waking Up. Utwór został wypuszczony w Austrii i Niemczech jako pierwszy singiel z płyty ze względu na jego obecność na ścieżce dźwiękowej do filmu Zweiohrküken. Film jest kontynuacją Keinohrhasen, do którego z kolei ścieżką dźwiękową był Apologize (o którym później). Ze względu na silną promocję filmową, utwór okazał się hitem w krajach niemieckojęzycznych.

4.  Counting Stars

Najbardziej popularny kawałek zespołu, typowy hit radiowy – zdobył pierwsze miejsca list przebojów w wielu krajach, m.in. Kanadzie, Wielkiej Brytanii czy USA. Counting Stars to utwór OneRepublic z największą ilością wyświetleń na kanale YouTube - ponad 3 miliardy, co czyni go 14-stym najczęściej oglądanym filmem na YT w historii. Counting Stars wypuszczony został jako drugi singiel promujący album Native.

5.  Good Life

Czwarty (w Stanach trzeci) singiel promujący wydawnictwo Waking Up. Na wzrost popularności utworu wpłynęło użycie go w różnych filmach, serialach telewizyjnych i reklamach. Poskutkowało to ogromnym sukcesem komercyjnym piosenki, która uplasowała się na 8 miejscu zestawienia US Billboard Hot 100 oraz znalazła się w top 20 rozgłośni radiowych w krajach europejskich.

6.  Rescue Me

Pierwszy singiel zapowiadający najnowszy, piąty studyjny album OneRepublic zatytułowany Human, którego premiera planowana jest na marzec 2021 roku. Utwór promujący niewydaną jeszcze płytę został wypuszczony na prawie 2 lata przed jej premierą, bo w maju 2019 roku. Jeżeli cały krążek utrzyma się w podobnej stylistyce, to będzie to zdecydowanie mniej nostalgiczna, taneczna płyta od OneRepublic.

7.  Let’s Hurt Tonight

Trzeci singiel z czwartego albumu studyjnego zespołu, Oh My Way z 2016 roku. Piosenka była ścieżką dźwiękową do wydanego w tym samym roku filmu Collateral Beauty. Utwór znalazł się w top 100 list przebojów w Austrii i Niemczech oraz top 50 w Szwajcarii. Do singla powstały dwa teledyski - uwzględniający kadry z filmu (102 mln wyświetleń na YT) oraz official video (5 mln wyświetleń na YT).

8.  Wherever I Go

Pierwszy singiel z wspomnianego wyżej krążka Oh My Way. Teledysk do piosenki, wyreżyserowany przez Josepha Kahna, koncentruje się na dniu z życia koreańskiego biznesmena (Kenneth Choi), który utknął w rutynie swojego codziennego życia. Utwór odbiega stylem od pozostałej twórczości zespołu, gdyż wyczuwalne są w nim silne funkowe wpływy. Utwór traktuje także o obsesji szukania w każdej nowej partnerce tej jednej, którą kiedyś kochał.

9.  If I Lose Myself

Pierwszy singiel z płyty Native (2013). Piosenka uplasowała się na 74 miejscu zestawienia US Billboard Hot 100 oraz 6 niemieckiego Media Control Charts. Rok później utwór został ponownie wydany w Wielkiej Brytanii po ogromnym sukcesie Counting Stars. Jak przyznał sam frontman zespołu, Ryan Tedder utwór traktuje o jego panicznym strachu przed lataniem i znajdowaniu pocieszenia w tym, że osoba siedząca obok niego w samolocie przeżywa właśnie to samo.

10.  Apologize (Timberland)

I last but not least – Apologize. Debiutancki singiel OneRepublic promujący ich pierwszy album – Dreaming Out Loud z 2006 roku. Remix utworu został umieszczony na albumie Timbalanda Shock Value z 2007 roku. Piosenka z miejsca stała się międzynarodowym hitem radiowym utrzymującym się długimi tygodniami na szczytach list przebojów w wielu krajach. Apologize nominowane było do nagród Grammy w kategorii Best Pop Performance by a Duo or Group with Vocals.

Jak widać, OneRepublic mają naprawdę wiele do zaoferowania, a ich koncerty to istna magia. W 2022 mamy jedną okazję do usłyszenia ich na żywo - 9 maja na Torwarze. Bilety na koncert OneRepublic możesz bezpiecznie kupić i łatwo odsprzedać na AleBilet.