Dua Lipa - 10 najlepszych utworów

Tej 25-letniej piosenkarki nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Już w 2015 roku szturmem zdobyła międzynarodowy rynek muzyczny. I chociaż jej pierwsza płyta pojawiła się dopiero w 2017, a na swoim koncie zdążyła zgromadzić do tej pory zaledwie dwa albumy studyjne, to z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że Dua Lipa stawia zdecydowanie na jakość, a nie ilość – prawie że każdy utwór z tych dwóch krążków jest hitem. Wybraliśmy 10 najbliższych naszemu sercu, lecz jak podkreślamy, praktycznie każdy jest wart uwagi:

Sprawdź też Billie Eilish - TOP 10 piosenek

1.  Be the One

Drugi singiel Dua Lipy wydany pod koniec 2015 roku. Później, w 2017 roku, utwór znalazł się na debiutanckiej self-titled płycie artystki. Piosenka z miejsca stała się absolutnym hitem, była bardzo chętnie grana w stacjach radiowych na całym świecie, również w Polsce, gdzie wokalista ma liczne grono swoich fanów. Mimo tego, że piosenka New Love była pierwszym singlem z albumu, to dopiero Be the One przyniosło Dua Lipie sławę i rozpoznawalność.

2.  Physical

Drugi singiel z drugiej płyty artystki - Future Nostalgia z 2020 roku. Piosenka okazała się strzałem w dziesiątkę, powstały do niej nawet dwa klipy – główny oraz tematyczny zatytułowany Let's Get Physical Work Out. Krążek Future Nostalgia, zanim został oficjalnie wydany, zdążył już pokryć się skandalem, gdyż płyta w całości wyciekła do sieci przed premierą, o czym załamana artystka nie omieszkała poinformować na live’ie na swoich social mediach. Nie przeszkodziło to jednak albumowi osiągnąć ogromnego sukcesu komercyjnego.

3.  Break My Heart

Trzeci singiel z ostatniego wydawnictwa Future Nostalgia. Premiera utworu została przyspieszona ze względu na wspomniany wcześniej wyciek płyty do sieci oraz pandemię COVID-19. Utwór utrzymany jest w klimacie dance-pop / disco, a zainspirowany był chłopakiem piosenkarki. Jak sama artystka wyjawia, piosenka opowiada o stanie zakochania oraz związanej z tym obawie rozpadu nowej relacji, a w konsekwencji – złamanym sercu (Break My Heart).

4.  Love Again

Pozycja numer 8 z najnowszego albumu artystki, Future Nostalgia. Piosenka nie została wydana jako singiel, jednak na tyle przypadła do gustu fanom, że sami zrobili do niej teledysk! Utwór opowiada o ogromnym zdziwieniu podmiotu lirycznego, że jest w stanie na nowo wykrzesać z siebie romantyczne uczucia. Niedowierzanie występuje tu naprzemiennego z ekscytacją ponownego stanu zakochania – Love Again.

5.  Hallucinate

Czwarty i ostatni singiel z Future Nostalgia. Utwór, podobnie jak cała płyta, dotyka tematyki zakochania oraz towarzyszących temu uczuciu silnych i często skrajnych emocji. Jak sama nazwa wskazuje, w piosence zauroczenie porównywane jest do halucynacji. Singiel spotkał się z przychylną opinią krytyków muzycznych. Natomiast teledysk inspirowany jest bajkami animowanymi lat 70-tych i przedstawia podobiznę Dua Lipy udającą się w psychodeliczną podróż po świecie wyobraźni.

6.  Levitating

Kolejny sukces wydawniczy i hit radiowy z ostatniej płyty Dua Lipy. Levitating, poza swoją klasyczną wersją umieszczoną na Future Nostalgia, doczekał się dwóch remixów, które znalazły się na albumie Club Future Nostalgia (DJ Mix), będącym właśnie zbiorem mixów utworów z drugiego wydawnictwa studyjnego artystki. Do wersji z DaBaby oraz Madonną i Missy Elliott powstały dwa oddzielne klipy.

7.  New Rules

Debiutancką płytę artystki, zatytułowaną po prostu Dua Lipa, promowało łącznie aż 9 singli. Nr 7 - New Rules okazał się największym dotychczasowym sukcesem komercyjnym piosenkarki. Dua wymienia tu trzy zasady, których przestrzeganie nie pozwoli zostać zmanipulowaną przez byłego chłopaka, przez co będzie łatwiej o nim zapomnieć. Ze względu na emancypacyjne przesłanie utworu, piosenka stała się swoistym hymnem kobiet. W przypadku New Rules, warto wspomnieć o teledysku, który w ciągu 3 lat został odtworzony ponad 2,2 mld razy.

8.  Don’t Start Now

Pierwszy singiel z Future Nostalgia, wydany jeszcze w 2019 roku przed wyciekiem płyty do sieci. W piosence artystka rozlicza się ze swoim byłym chłopakiem z ich minionej relacji, instruując go, jak powinien się zachowywać oraz żeby zapomniał o ich skończonym już związku. Utwór był bardzo usilnie promowany przez Dua Lipę poprzez wykonywanie go w wielu programach telewizyjnych oraz galach wręczenia nagród muzycznych.

9.  Future Nostalgia

Tytułowy, otwierający cały album utwór. Tekst piosenki porusza tematykę feminizmu i autorefleksji. Utwór utrzymany jest w klimatach electro-funkowych oraz synth-popowych. Future Nostalgia otrzymała bardzo mieszane opinie krytyków. Naszym zdaniem najsłabszy singiel z płyty.

10.  One Kiss

Piosenka DJ-a Calvina Harrisa, w której Dua Lipa użyczyła swojego głosu. Automatycznie, utwór nie znalazł się na żadnym z albumów studyjnych artystki, jednak z pewnością jest znaczącą kolaboracją w dorobku artystki oraz wielkim hitem komercyjnym.

Dua Lipa ma nam jeszcze z pewnością wiele do pokazania. Jak dotychczas artystka występowała w Polsce podczas festiwali muzycznych, takich jak Orange Warsaw Festival czy Open’er Festival. Miejmy nadzieję, że już wkrótce z powrotem zobaczymy ją w naszym kraju, tym razem na koncercie solowym! Bilety na koncerty Dua Lipy znajdziecie pod linkiem.