Billie Eilish - 10 najlepszych piosenek

Artystka młodego pokolenia, nietuzinkowa, kontrowersyjna, wyrazista, z pomysłem na siebie. Najprawdopodobniej połączenie wszystkich tych cech sprawiło, że Billie Eilish, która ma zaledwie 19 lat, jest objawieniem międzynarodowej sceny muzycznej. Świadczą o tym liczne nagrody, które zdążyła już zgromadzić, m. in. pięć nagród Grammy, trzy MTV Video Music Awards i dwie MTV Europe Music Awards 2019. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie 10 najważniejszych utworów w karierze piosenkarki:

Sprawdź też Ariana Grande - TOP 10 piosenek

1.  bad guy

Zdecydowanie najbardziej popularny kawałek Billie Eilish, którego w wakacje 2019 dosłownie nie dało się nie usłyszeć – leciał wszędzie.  bad guy był piątym singlem promującym debiutancką płytę artystki - When We All Fall Asleep, Where Do We Go?. Piosenka osiągnęła ogromny sukces komercyjny, co potwierdzają zdobyte szczyty list przebojów w wielu krajach oraz nagrody - MTV Europe Music Awards 2019 w kategorii Najlepsza Piosenka oraz MTV Video Music Awards za Najlepszy Montaż klipu, który w serwisie YouTube ma już ponad MILIARD wyświetleń!

2.  No Time To Die

Piosenka stworzona do najnowszego Bonda, którego premiera niestety była już dwa razy przekładana ze względu na pandemię COVID i w konsekwencji - zamknięte kina. Ścieżkę dźwiękową do filmów Jamesa Bonda tworzyli już wielkiej sławy artyści, tacy jak Adele (Skyfall) czy Jack White (Another Way to Die), więc Billie Eilish może czuć się jak najbardziej zaszczycona i doceniona. Pozostaje nam tylko czekać na moment aż No Time to Die wybrzmi na wielkim ekranie!

3.  lovely (with Khalid)

Najnowszy hit Billie Eilish napisany we współpracy z Khalidem na potrzeby serialu Netflixa 13 Reasons Why. Piosenka wypuszczona została jako główny singiel z drugiego sezonu serii i natychmiastowo zyskała uznanie widzów, nie tylko ze względu na sympatię do produkcji Netflixa, ale przede wszystkim do Billie Eilish i Khalida. Duet równie chętnie wykonywany jest obecnie w różnego typu talent shows, m. in. The Voice of...

4.  everything i wanted

Piosenka wydana końcem 2019 roku jako singiel. Do tej pory utwór nie znalazł się na żadnym oficjalnym wydawnictwie artystki, która jak na razie wydała zaledwie jeden album studyjny i jeden minialbum (Don't Smile at Me z 2017 roku). Piosenka zdecydowanie przypadła do gustu słuchaczom Billie Eilish, gdyż na YT odtworzyli ją ponad 172 miliony razy.

5.  when the party’s over

Drugi singiel z pierwszej pełnometrażowej płyty artystki, który wypuszczony został pod koniec 2018 roku. Utwór został napisany i wyprodukowany przez twórcę piosenek Finneas'a O'Connell'a, personalnie starszego brata Bille Eilish (Pirate Baird O'Connell). Finneas jest współtwórcą praktycznie wszystkich piosenek swojej młodszej siostry. Inspiracją do utworu były sercowe rozterki O'Connell'a oraz utwór 715 - CR∑∑KS Bon Iver'a.

6.  all the good girls go to hell

Szósty singiel z debiutanckiego albumu amerykańskiej piosenkarki stworzony również przez rodzeństwo O'Connell. Utwór, jak sam duet kompozytorów twierdzi, opowiada o zmianach klimatycznych i znacznym zniszczeniu Ziemi, co nie podoba się zarówno bogu jak i diabłowi. Teledysk do utworu rozpoczyna się w momencie zakończenia klipu do utworu bury a friend, o którym mowa niżej.

7.  i love you

Piosenka z wydawnictwa When We All Fall Asleep, Where Do We Go?, która mimo tego, że nie została wypuszczona jako singiel, zasługuje na specjalną uwagę, gdyż znacznie odbiega stylistyką od pozostałych utworów z albumu. i love you, nieprzypadkowo numer 13 na płycie, to smutna akustyczna ballada, w tle której słychać odgłosy samolotów. Liryczną interpretacją piosenki jest strach przed byciem zakochanym.

8.  ocean eyes

Debiutancka piosenka z debiutanckiego minialbumu artystki Don't Smile at Me. Utwór został napisany i skomponowany przez brata piosenkarki oryginalnie dla jego zespołu. O'Connell użyczył jednak swojego dzieła Eilish, gdyż naprawdę dobrze brzmiał z jej wokalem. Piosenka, początkowo wrzucona wyłącznie na SoundCloud otrzymała pozytywne recenzje krytyków muzycznych.

9.  idontwannabeyouanymore

Piąty singiel z EPki Don't Smile at Me. Piosenka utrzymuje się w klimatach popowo-R&B, jednak słyszalne są wpływy zarówno jazzowe, jak i neo soulowe. Warstwa liryczna utworu opowiada o Billie Eilish walczącej z depresją. Wokalistka w wielu wywiadach podkreślała istotę niebagatelizowania depresji jako choroby. Sama do dzisiaj zmaga się z nią w mniejszym bądź większym wymiarze.

10.  bury a friend

Trzeci singiel z When We All Fall Asleep, Where Do We Go?. Mroczny i brutalny tekst piosenki opowiada o potworze, żyjącym pod czyimś łóżkiem. Klip do utworu, jak zostało wcześniej wspomniane, jest wstępem do historii przedstawionej w teledysku do all the good girls go to hell. Stylistyka utworu została nawet porównywana do muzyki Marilyna Mansona!

Billie Eilish nie zagrała jeszcze w naszym kraju, ale jednego możemy być pewni - jak to nastąpi, to będzie to naprawdę wielkie wydarzenie, które najprawdopodobniej szybko zostanie wyprzedane. W celu bezpiecznego zakupu, a także łatwej odsprzedaży biletów na koncerty Billie Eilish polecamy skorzystanie z naszego serwisu AleBilet.