sanah - najlepsze piosenki

Piosenki sanah, można zaryzykować stwierdzenie, zna każdy słuchający radio mieszkaniec Polski. sanah, a właściwie Zuzanna Irena Jurczak, to postać, której nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Objawienie polskiej sceny muzycznej i aktualnie najlepiej sprzedająca się artystka w naszym kraju. Młoda piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza indie pop i art popu zyskała popularność publikując swoje utwory niezależnie na kanale YouTube. Jej pierwszy minialbum zatytułowany Ja na imię niewidzialna mam ukazał się 11 października 2019 roku. Później jej kariera nabrała zawrotnego tempa, każdy wypuszczany singiel stawał się hitem. W tym wpisie omówimy właśnie te najlepsze piosenki sanah!

1. Ale jazz! (& Vito Bambino)

Ale jazz! to zdecydowanie najpopularniejszy dotąd kawałek sanah, a zarazem pierwszy singiel promujący jej drugi album studyjny z 2021 roku - Irenka, zatytułowany drugim imieniem artystki. Piosenkarka zaprosiła do utworu Vito Bambino, wokalistę Bitaminy znanego także z bycia częścią Męskie Granie Orkiestra 2021. Piosenka z miejsca stała się hitem stacji radiowych, a stworzony do niej teledysk odtworzono na YT prawie 80 mln razy!

2. Szampan

Piosenka, od której tak naprawdę wszystko się zaczęło. Nieznany wcześniej głos śpiewa o wylewającym się szampanie średnio raz na godzinę w radio. To właśnie sanah ze swoim debiutanckim singlem zapowiadającym jej pierwszy długogrający album studyjny - Królowa dram z 2020 roku. Artystka zwyciężyła nim podczas Fryderyków 2021 w kategorii Album roku pop.

3. Cześć, jak się masz? (& Sobel)

Polskie koncertowe lato 2021 zdecydowanie należało do sanah i Sobla, nie mogło więc także zabraknąć ich wspólnego utworu! Cześć, jak się masz? to jeden z najchętniej odtwarzanych (top3) kawałków zarówno wśród fanów Królowej dram, jak i Bandyty. Ci z pozoru przeciwstawni artyści bardzo przyjemnie zblendowali się we wspólnej propozycji, która umieszczona została na reedycji Irenki - Irenka (FINAL Edition).

4. Melodia

Kolejny głośny singiel z Królowej dram. Piosenka, podobnie jak Szampan, nie schodziła z anten rozgłośni radiowych. Artystka wygrała nią nagrodę internautów na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu 2020. Melodia nominowana była także w Bestsellerach Empiku 2020 w kategorii Streaming. Lirycznie utwór porusza tematykę rozstania (jak zresztą cały album).

5. ten Stan

A ja cię lubię, aż za bardzo przez to myślę już o ślubie, o ślubie już i mam nadzieję, że ty też mnie chcesz, pachniesz jak wiosenny bez, tak lubię cię, lubię cię jak na zabój tak. - Twórczość sanah, mimo dość infantylnych tekstów i dziecinnego stylu śpiewania, przypadła ludziom do gustu. Nie inaczej jest z utworem ten Stan, który mimo niewpuszczenia jako singiel, zdobywa rekordy popularności. Ciekawy teledysk ukazuje przyjęcie weselne niczym z lat 90-tych.

6. etc. (na disco)

Kolejna propozycja od sanah z albumu Irenka. etc. (na disco) to, jak sama nazwa wskazuje, bardziej taneczna wersja utworu etc.. Oba kawałki znalazły swoje miejsce na płycie, jednak słuchaczom do gustu zdecydowanie bardziej przypadła odsłona disco. Piosenka, ponownie, była radiowym hitem lata 2021 i osobiście jest to nasz ulubiony singiel sanah.

7. No sory

No sory to singiel, który wypuszczony został niezależnie po wydaniu albumu Królowa dram. Następnie został on umieszczony na płycie Irenka w dwóch jeszcze innych odsłonach - No sory - to dłuższe oraz No sory - wersja alternatywna. Piosenka, ponownie, porusza najbliższą chyba sercu sanah tematykę związków i rozstań.

8. 2:00

Drugi, po Ale jazz!, singiel z Irenki. Jak sama autorka przyznaje, to utwór troszkę w świetle innym pod powierzchnią tańczą kolory i dźwięki słychać jakby ożywiony obraz prerafaelitów a w jego sercu ukrywa się... kolejny obrazek! sanah zachęca do obejrzenia klipu na dużym ekranie - to i my zachęcamy! Macie powyżej!

9. kolońska i szlugi

Singiel, na który wszyscy czekali. Ostatni z płyty Irenka, która osiągnęła nie mniejszy sukces komercyjny niż swoja poprzedniczka - Królowa dram. Piosenkarka promując album wyruszała w trasę koncertową zatytułowaną właśnie Kolońska i Szlugi Tour. Powstała również alternatywna wersja utworu - kolońska i szlugi (do snu) oraz dedykowany do niej teledysk.

10. Mamo tyś płakała (& Igor Herbut)

Mamo tyś płakała to pierwszy singiel promujący projekt Uczta u sanah. W ramach niego piosenkarka zaprasza do wspólnych utworów cenionych przez siebie artystów, m.in. Darię Zawiałow, Dawida Podsiadło, Artura Rojka, czy właśnie Igora Herbuta. Jak twierdzi sanah, inspiracją do piosenki była kompozycja S. Moniuszki - Prząśniczka. 100% dochodu z piosenki przekazane będzie stowarzyszeniu SIEMACHA - dzieciom z Ukrainy.

Jak widać, zaledwie 24-letnia sanah zdążyła już wiele namieszać na rodzimej scenie muzycznej i współpracować z największymi polskimi artystami. Już 30 kwietnia 2022 rozpocznie się trasa Uczta u sanah - nie może Was tam zabraknąć! W celu bezpiecznego zakupu, a także łatwej odsprzedaży biletów na koncerty sanah polecamy skorzystanie z naszej platformy AleBilet.