White Lies – piosenki, które musisz znać

White Lies to brytyjskie trio wykonujące muzykę z pogranicza rocka alternatywnego pochodzące z Ealing. Początkowo zespół występował pod nazwą Fear of Flying. Grupę tworzą Harry McVeigh (śpiew, gitara rytmiczna, keyboard), Charles Cave (gitara basowa, wokal wspierający) i Jack Lawrence-Brown (perkusja). Obok Editors i Interpol zespół tworzy wielką trójkę post punku - gatunku, którego prekursorem jest legendarny zespół Joy Division.

Niedługo, bo 18 lutego 2022, premierę będzie miał szósty album studyjny grupy - As I Try Not To Fall Apart . White Lies będą promowali swoje najnowsze wydawnictwo na jedynym koncercie w Polsce – 4 maja 2022 roku w warszawskiej Progresji! Z tej okazji pragniemy przypomnieć najważniejsze utwory w dorobku zespołu.

1.  Farewell To The Fairground

Czwarty singiel z debiutanckiego albumu studyjnego White Lies - To Lose My Life... z 2009 roku. Płyta zadebiutowała na pierwszym miejscu UK Albums Chart. Zespół wyznał, że Farewell To The Fairground zostało napisane bardzo szybko i jest jedną z najbardziej optymistycznych kompozycji w ich dorobku. Na B-side piosenki pojawił się cover utworu Kanye West'a - Love Lockdown. Na moment wydania, był to najwyżej notowany singiel grupy.

2.  Death

Piąty singiel z To Lose My Life.... Piosenka wydana została przed premierą albumu – w 2008 roku, jednak później została ponownie wydana, jako ostatni singiel z płyty. Death było drugim utworem napisanym przez White Lies zaraz po Unfinished Business. Piosenka użyta została w dwóch filmach - Jennifer's Body oraz A Girl Walks Home Alone at Night, a także w oficjalnym trailerze 3 sezonu hitowego serialu NetflixaSex Education.

3.  Bigger Than Us

Pierwszy singiel z drugiego albumu studyjnego grupy - Ritual z 2011 roku. Piosenka użyta została w dwóch grach wideo - Need for Speed: Hot Pursuit oraz F1 2011. Powstały do utworu teledysk jest hołdem dla filmu Stevena Spielberga - E.T. the Extra-Terrestrial i zawiera do niego wiele odniesień. Tekstowo piosenka odnosi się do problemów w związku.

4.  Big TV

Pierwszy, tytułowy utwór z trzeciego albumu studyjnego White LiesBIG TV z 2013 roku. Jest to najbardziej melodyjna płyta zespołu, jednak kontynuuje jego rdzenne brzmienie. Big TV opowiada historię dziewczyny, która opuszcza prowincjonalną okolicę do wielkiego miasta, aby wieść nowoczesne życie. Równość w związku jest również powracającym tematem na albumie.

5.  There Goes Our Love Again

Pierwszy singiel z BIG TV. Cover singla to fragment obrazu zatytułowanego Based On Actual Events: Scene 1 nowojorskiego artysty Michaela Kagana. Okładka płyty to również dzieło autorstwa Kagana. Teledysk do utworu ukazuje grupę tancerzy w sali balowej oraz White Lies jako zespół grający na scenie. Wszyscy noszą czarne maski na oczy w stylu Zorro. Uwagę widza przykuwa jedna z tancerek - dziewczyna w złotej sukience, która tańczy z wieloma partnerami, ale na koniec zostaje sama na parkiecie. Klip jest hołdem dla Bollywoodzkiego thrillera Gumnaam z lat 60.

6.  Take It Out On Me

Pierwszy singiel z czwartego krążka studyjnego zespołu - Friends z 2016 roku. Piosenka ma wiele wspólnego z najpopularniejszym utworem norweskiego zespołu A-haTake On Me. Poza zbliżonym tytułem, kompozycja White Lies ma podobnie optymistyczną, synthpopową melodię, a głównym tematem jej tekstu jest nieodwzajemniona miłość i problemy z zaufaniem.

7.  Hold Back Your Love

Trzeci singiel z Friends. Piosenka opowiada o trudach poszukiwania miłości w obecnym świecie oraz o pewnego rodzaju wypaleniu i strachu przed prawdziwym uczuciem. Powstały do piosenki teledysk ukazuje różne rodzaje miłości poprzez zbliżenia z sypialni – mężczyzny i kobiety, trzech kobiet, dwóch mężczyzn, ojca i syna oraz samotnego mężczyzny.

8.  Time To Give (⠞⠊⠍⠑ ⠞⠕ ⠛⠊⠧⠑)

Pierwszy singiel z FIVE (⠋⠊⠧⠑), jak sama nazwa wskazuje - piątego albumu studyjnego grupy z 2019 roku. Okładka albumu, jak i poszczególnych singli, to grafiki z tytułami napisanymi alfabetem Braille’a. Jest to najdłuższa piosenka White Lies (ponad 7 minut) do tej pory. Utwór, podobnie, jak cały album, łączy w sobie gitarowe i elektryczne brzmienia.

9.  Hurt My Heart

Piąty, ostatni singiel z FIVE. Jest to przełomowy album w dyskografii grupy, gdyż jest zwieńczeniem ich 10-letniej aktywności jako zespół i otwarciem nowego, muzycznego rozdziału w karierze. Utwór opowiada o toksycznej relacji, w której jedna ze stron tęskni za kłótniami i negatywnymi emocjami w związku – potrzebuje ich. Do piosenki powstało czarno-białe lyric video z tekstem również w alfabecie Braille’a.

10.  Am I Really Going To Die

Trzeci singiel promujący nowy album White Lies- As I Try Not To Fall Apart, który ukaże się 18 lutego 2022 roku. Jest to pierwsza część dwuutworowej opowieści o człowieku, któremu postawiono diagnozę nieuleczalnej choroby oraz o różnych etapach godzenia się z nią. Teledysk do piosenki nakręcony jest z pozycji chorego leżącego na łóżku szpitalnym i ukazuje odwiedzających go bliskich.

Nowa płyta White Lies zapowiada się naprawdę wyśmienicie – przez wielu Am I Really Going To Die oceniane jest, jako najlepszy singiel zespołu do tej pory! Dlatego też nie możecie przegapić koncertu grupy, który już 4 maja 2022 roku w warszawskiej Progresji. Poza utworami z nadchodzącego albumu As I Try Not To Fall Apart usłyszymy z pewnością omówione przez nas wyżej piosenki. W celu bezpiecznego zakupu, a także łatwej odsprzedaży biletów na koncerty White Lies polecamy skorzystanie z naszej platformy AleBilet.