LP – najlepsze piosenki

LP, czyli Laura Pergolizzi, to piosenkarka od początku związana z Nowym Jorkiem. W 2001 nakładem wytwórni Koch Records ukazał się jej debiutancki album Heart-Shaped Scar. Artystka, poza karierą solową, współpracowała również kompozytorsko między innymi dla Rihanny, Christiny Aguilery czy Cher. Wokalista we wrześniu tego roku wystąpi na aż trzech koncertach w Polsce – 13.09 we Wrocławiu, 14.09 w Warszawie i 16.09 w Gdańsku! Przed tymi wydarzeniami przedstawiamy Wam zestawienie – najlepsze piosenki LP!

1. Lost On You

Drugi singiel, a zarazem tytułowy track z czwartego albumu studyjnego LP z 2016 roku. Utwór stał się jednym z największych hitów 2016. Piosenka zdobyła szczyty list przebojów w wielu europejskich krajach, trafiła także na trzecie miejsce Hype Machine's Popular Charts oraz na szóste miejsce Spotify Viral Charts już w tygodniu debiutu. Jest to zdecydowanie najpopularniejsza jak dotąd kompozycja artystki. Piosenkarka napisała ją po zerwaniu z aktorką Tamzin Brown, a w teledysku występuje dziewczyna LP - wokalistka Lauren Ruth Ward.

2. Muddy Waters

Pierwszy singiel z płyty Lost On You, która szturmem wdarła się na zagraniczne i polskie listy przebojów. Przebój wykorzystany został w głośnym serialu stacji Netflix - Orange Is The New Black. Piosenki użyto także w produkcjach telewizyjnych Shades of Blue oraz  Starz Power. Tekstowo, utwór opowiada o tym, jak LP zmaga się z trudną sytuacją i wynikającą z niej depresją. Błaga kogoś (przyjaciółkę lub dziewczynę), aby pomogła jej wydostać się z „mętnych wód” jej depresji.

3. Halo (Beyonce)

Ogromną popularnością na serwisie YouTube cieszy się cover hitowej piosenki Beyonce - Halo. LP wykonała swoją wersję utworu w 2012 roku podczas występu na żywo w EastWest Studios. Wykonanie spotkało się z tak dużym uznaniem ze strony słuchaczy, że artystka postanowiła umieścić je na reedycji swojego trzeciego albumu studyjnego Forever for Now z 2014 roku. Druga płyta Forever for Now (Deluxe Edition) zawiera wykonania na żywo, między innymi właśnie Halo - Live.

4. When We’re High

When We're High to czwarta piosenka na albumie Lost On You, jednak na europejskich wersjach krążka pojawiła się dopiero na jego reedycji - Lost On You (Deluxe Edition). Według LP, zaraz po jego napisaniu, utwór nie został dopuszczony do rozgłośni radiowych przez jego rzekome nawiązanie do narkotyków. Tak naprawdę When We're High nie odnosi się do palenia, tylko seksu.

5. Other People

Trzeci singiel z Lost On You - zdecydowanie najbardziej utytułowanego do tej pory wydawnictwa artystki. Other People to piosenka autobiograficzna - chronologicznie dzieje się przed fabułą singla Lost On You. Historia opowiada o parze, w której jedna z osób chce otwartego związku, a druga nie. LP powiedziała w wywiadzie dla BBC, że jej była dziewczyna poprosiła ją o otwarty związek, a ona próbowała, bo bardzo zależało jej na tej relacji. Po kilku miesiącach eksperymentu serce LP skradła inna osoba: Pomyślałam: „ups, właśnie zakochałam się w kimś innym”. I to nadal trwa. Nadal jestem z tą kobietą.

6. Tightrope

Piąty utwór na trackliście (ponownie) Lost On You. Piosenka w malowniczy sposób opowiada o "fantazjowaniu" o samobójstwie i rozważaniach, czy coś (i jak tak, to co) czeka nas po śmierci. Powstały do Tightrope teledysk to pewnego rodzaju klamra. Akcja zaczyna się na nudnym spotkaniu zarządu firmy, której najprawdopodobniej właścicielem jest LP. Następnie akcja pokazuje ujęcia artystki spędzającej czas z przyjaciółmi i ukochaną. Ostatni kadr to LP wybudzająca się ze strefy wyobraźni na spotkaniu firmowym.

7. Girls Go Wild

Pierwszy singiel z piątego albumu studyjnego wokalistki - Heart To Mouth z 2018 roku. Jak twierdzi LP, Girls Go Wild to pierwsza piosenka, jaką napisała na tę płytę. Pomysł zrodził się, kiedy LP była w trasie i miała lekkie problemy w związku ze swoją dziewczyną. Zaczęła analizować sobie wtedy swoje poprzednie relacje i życie na Wschodnim Wybrzeżu - Girls go wild on the West Coast.

8. Tokyo Sunrise

Czwarty utwór z Forever for Now. Był to pierwszy album, który artystka wydała z ramienia dużej wytwórni - Warner Records Inc.. Początkowo płyta miała być stylizowana na akustyczną, jednak finalnie nadano jej głębszych brzmień. Tokyo Sunrise to piosenka o rozłące i utraconej miłości. Do piosenki powstał teledysk, który zgromadził prawie 30 mln odsłon na kanale YouTube.

9. The One That You Love

Pierwszy singiel z szóstej płyty studyjnej LP - najnowszego wydawnictwa Churches z 2021 roku. Większość utworów z albumu napisana została w 2019 roku w hotelu El Ganzo w San José del Cabo w Meksyku. W powstałym do piosenki klipie LP jeździ na koniu po Big Sky Ranch - ranczu w Kalifornii. Artystka nagrała również akustyczną wersję utworu, która także doczekała się ekranizacji.

10. Recovery

Drugi singiel z Heart To Mouth. Artystka nazwała w ten sposób swój album, ponieważ wszystkie utwory, które tworzy wychodzą prosto z serca - przez jej usta. Recovery to wzruszająca piosenka o rozstaniu, w której LP walczy z nawracającymi wciąż myślami i tęsknotami do swojej ex. Powstały do kompozycji teledysk zgromadził ponad 26 mln odsłon na YT.

LP w Centrum Koncertowym A2, COS Torwar i Starym Maneżu promować będzie swoje ostatnie wydawnictwo – album Churches. Na koncertach artystki jednak nie zabranie z pewnością opisanych wyżej największych hitów! W celu bezpiecznego zakupu, a także łatwej odsprzedaży biletów na koncerty LP polecamy skorzystanie z naszej platformy AleBilet.